0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Оптимальні толщиномери

  20.11.2019

  Що таке вимірювач товщини ЛКП або висловлюючись? Простою мовою толщиномер, сучасному водієві пояснювати, годі й говорити. А ось якого виробу за оптимальною ціною віддати перевагу - вже інша розмова.

  Нещодавно ми вже тестували бюджетні товщиноміри і з успіхом розібралися у всіх їх плюсах і мінусах. На цей же раз мова піде про більш докладних приладах з розширеним функціоналом, але ще з підйомною для більшості автолюбителів ціною.

  Ми розглянемо відразу три моделі:

  • Voltcraft SDM-115;
  • CHY 115;
  • CHY TG-05.

  Наглядова читач вже, напевно, помітив схожість в маркуванні перших двох моделей. І как не странно, схожість між цими моделями полягає не тільки в цифрах, по суті це два абсолютно ідентичних пристрої просто зібрані на різних фабриках, а ось CHY TG-05 вже відрізняється від перших двох і є вдосконаленою версією 115-ї моделі.

  Товщиномір CHY 115 поставляється в тканинному футлярі і комплектується калібрувальними пластинами. У минулому тесті ми знайомилися з 113-й моделлю від цього ж виробника, яка продемонструвала точність на рівні з найдорожчими моделями. При цьому у CHY 113
  був помічений істотний недолік, даний толщиномер може робити виміри тільки на чорних металах, а перевага 115-ї моделі полягає в тому, що вона може робити виміри як на чорних, так і на кольорових металах.

  Але перед тим як приступити до вимірів товщини ЛКП CHY 115 потрібно відкалібрувати.

  Откалібровку толщиномера виробляють в трьох випадках, а саме:

  • після покупки;
  • після заміни елемента живлення;
  • коли ви почали помічати щось недобре в його роботі.

  Для забезпечення більш точної роботи приладу, перед калібруванням рекомендується обнулити пристрій, для цього одним пальцем утримується кнопка "ZERO", а іншим натискається курок, якщо все зроблено правильно на дисплеї з'явиться напис «CLear Set».

  Калібрування проводиться за допомогою вищезазначених "шайб" одна з яких сталева, інша алюмінієва, а так само є ще пластикова, калібрувальна пластина товщиною 1006 мікрон. Оптимально калібрувати прилад на сталевий шайбі, тому що відкалібрований на сталевий шайбі прилад, при вимірі на алюмінієвих деталях дає похибку 10 мікрон. Для більш точних вимірів якщо ви свідомо знаєте, що вам доведеться робити заміри саме алюмінієвого авто, можна відкалібрувати і на алюмінієвій "шайбі".

  Після калібрування прилад вже повністю готовий до використання, але я хотів би зупинитися ще на одній корисної функції.

  У даній моделі є можливість звукового оповіщення, в разі якщо товщина ЛКП буде більше або менше заданої.

  У нашому випадку ми встановили мінімальне значення 70 мікрон, а максимальне 170 мікрон і якщо товщина вимірюваного ЛКП виявиться більше або менше заданих значень ми почуємо звуковий сигнал. Тестувати прилад ми вирішили на свіжопофарбовані капоті, де точно відомий шар фарби. Прилад дійсно показав, що на капоті є всього один шар ЛКП товщиною 90 мікрон, для більшої точності ми зробили близько 10 замірів в різних точках капота і всюди прилад показав товщину ЛКП від 89 до 92 мікрон.

  Всі виміри прилад записує собі в пам'ять. Потім в пам'яті приладу можна буде подивитися:

  • загальна кількість замірів на конкретному авто;
  • мінімальну товщину ЛКП;
  • максимальну товщину ЛКП;
  • суму мінімальної і максимальної товщини;
  • середню товщину по всьому вимірами.

  Головне пам'ятати, що пам'ять розрахована не більше ніж на 255 вимірів, після досягнення цього ліміту пам'ять необхідно очистити.

  Вимірювач Voltcraft SDM-115, як згадувалося вище, нічим не відрізняється від CHY 115:

  • має такий же зовнішній вигляд;
  • також проводиться в Тайвані;
  • така ж комплектація і такий же функціонал;
  • процедура настройки і калібрування виконується аналогічно.

  Єдина різниця буде в розбіжність даних, що відображаються, Voltcraft SDM-115 на тій же ділянці капота показує товщину ЛКП на 5-6 мікрон менше. Також обидві ці моделі мають функцію безперервного виміру, для цього потрібно докласти сенсор приладу щільно до ЛКП, натиснути курок і вести прилад в потрібному напрямку, при такому вимірі дані будуть оновлюватися кожну секунду.

  Загалом, незважаючи на те, що Voltcraft SDM-115 і CHY 115 продаються за різні гроші, обидва девайса наділені однаковими функціями і однаковими недоліками, а саме:

  • по-перше, для цих моделей все ж бажано кожного разу при новому вимірі проводити калібрування;
  • по-друге, якщо прилад спочатку докласти до ЛКП, а потім його включити то калібрування теж зіб'ється.

  А ось CHY TG-05 позбавлений цих недоліків. Даний прилад досить відкалібрувати всього один раз і не повертатися до процесу калібрування довгий час, а включення вимірювача проводиться автоматично при торканні сенсора поверхні ЛКП. Але все ж, відкалібрувати прилад після покупки вам доведеться благо. Дана процедура нескладна і не займе багато часу.

  Крім всіх тих функцій, які є в 115-й моделі CHY TG-05, має можливість повороту даних дисплея на 180 градусів, це може знадобитися при вимірах в важкодоступних місцях.
  Відкалібрувати прилад і встановивши максимальний мінімальне значення товщини ЛКП, ми перейшли до вимірів, на тому ж капоті, де 5-я модель показала дані відрізняються від 115-х моделей на 10-20 мікрон.

  У підсумку можна зробити висновок, що толщиномери з середнього цінового сегмента на відміну від бюджетних моделей, крім точності вимірювання, мають ряд додаткових функцій, які можуть зробити ваші заміри точнішими і інформативними.

  Завершена