0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Яке паливо нам продають? Перевірка бензину на АЗС: WOG, ANP, БРСМ

  20.11.2019

  Немає такого автовласника, який не переймався б за якість палива, що заливається в свій автомобіль. Але, дізнатися достовірно, що і де заливають теж неможливо. Навіть якщо якась мережа АЗС сьогодні заливає якісне паливо, то немає гарантій, що завтра на цій же заправці вам не заллють "бадяжений бенз".

  Ось і діляться водії на тих:

  • хто вважає, що бензин скрізь однаковий і можна заправлятися на найдешевших АЗС;
  • хто все таки довіряє дорогим заправкам і з задоволенням бере бензин дорожче, свято вірячи, що таке "пійло" не принесе шкоди його залізного.

  Але як показує практика, нерідко одних і інших можуть чекати сюрпризи. Навіть дорогі заправки іноді трапляються на неякісному бензині, можна звичайно провести свій власний тест, взявши бензин на пробу і здавши його в лабораторію, але один такий тест обійдеться приблизно в 200 у.е, а тестувати потрібно не менше 3-5-ти, АЗС , що в підсумку виллється в кругленьку суму. Та й знову-таки, де гарантія, що через тиждень на обрану вами заправках не привезуть інше паливо?

  Тести на якість палива

  У такій ситуації можна або змириться і сподіватися на долю, або задурити і провести свої домашні тести бензину на якість. Звичайно, їх точність відрізняється від лабораторних даних, але, тим не менш, вибрати з декількох заправок саму пристойну ви зможете, та й проводити перевірку можна хоч кожен день і головне абсолютно безкоштовно.

  Свого часу так само ми вже встигли протестувати такі АЗС як:

  • SC Formula;
  • Socar;
  • Okko;
  • КЛО.

  Сьогодні настав час подивитися, що нам продають WOG, ANP і БРСМ. І насамперед ми вирушили в рейд по цим заправкам, щоб зробити контрольну закупівлю найпопулярнішого 95-го бензину.

  На заправці БРСМ звичайного "п'ятого" не виявилося і нам запропонували взяти "євро", що теж вписувалося в наші плани, а ось на WOG і ANP асортимент виявився повним, і тут ми прикупили по кілька літрів А-95 го.

  За зовнішнім виглядом, а саме кольором і прозорості все паливо виглядало однаково, але ми то знаємо, що на заправка за стільки років уже навчилися "якісно бадяжіть" паливо, і тому перевіряти якість потрібно по іншому.

  Наприклад, якісний бензин не повинен мати жирних домішок, це може бути гас або солярка.

  Як визначити наявність жирних домішок в паливі

  Для того щоб перевірити паливо на наявність подібних речовин досить нанести кілька крапель палива на чистий аркуш білого паперу, після висихання папір повинна повернути свій первозданний вигляд, якщо ж на папері ви помітите жирні плями значить ваш бензин неякісний. Наш же бензин виявився на третину якісним, тобто WOG і ANP практично не залишили після себе ніяких слідів, за винятком невеликого ледве помітного ореолу, а ось після ANP залишився і ореол і три маленьких жирних точки, але і бензину ми наносили 0,1 мл .

  Як визначити наявність смоли в бензині

  Приблизно така ж кількість палива нам знадобилося для наступного експерименту, який дозволяє визначити наявність смоли в бензині. Сам експеримент дуже цікавий і в той же час пожежонебезпечний, тому якщо ви вирішите дізнатися чи є у вашому бензині смоли, проводите таке випробування в добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі, далеко від легкозаймистих предметів. Все що потрібно зробити, це нанести пару крапель бензину на дно перевернутої чашки і підпалити його. Після згоряння бензину на дні не повинно залишитися маслянистих крапель, які можуть мати різний колір: від темно-коричневого до жовтого.

  У нашому випадку все три зразка залишили після себе маслянисті плями, найтемніші і великі краплі смоли, залишив після себе бензин ANP, після згоряння 95 го євро від БРСМ залишилися не краплі, а ціла калюжа, яка за кольором світліше ніж у ANP, але по обсягом не менше. Найменше смоли, як виявилося, містить бензин WOG, але це тільки в порівнянні з ANP і БРСМ, так як в минулих тестах нам попадався бензин чистіше.

  Як визначити наявність води в бензині

  Останній експеримент дає нам можливість зрозуміти, як зберігатися і транспортується бензин, а точніше, чи є в ньому вода, яка згубно впливає як на деталі паливної системи, так і на двигун.

  Для виявлення вологи в бензині вже нічого підпалювати не потрібно, але потрібен один реагент, а саме калію перманганат або висловлюючись простою мовою "марганцівка", яку слід додати в ємність з бензином, і якщо в паливі є волога, то воно відразу забарвиться в малиновий колір . І на цей раз все три зразка пройшли експеримент на відмінно, що не може не радувати.

  Загалом можна сказати, що зберігати паливо на наших АЗС вміють не гірше ніж його бадяжіть.

  В підбиття підсумку можна сказати, що 95 й бензин від WOG, ANP і БРСМ не відрізняється високою якістю, але якщо вибирати з цих трьох заправок, то найчистіший з них, це WOG, трохи гірше проявив себе бензин від БРСМ і найбруднішим виявився ANP .

  Завершена