0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Як обрати снігоприбиральну лопату: види і особливості застосування

20.11.2019

Рідко зустрінеш людину, якій подобатися розгрібати снігові завали лопатою, але в реаліях нашої кліматичної широти це заняття яке неможливо уникнути в зимовий час, особливо власникам автомобілів.

Але грамотно підібраний снігоприбиральної інструмент здатний значно спростити і прискорити не дуже приємний процес "боротьби" зі снігом. У даній статті ми допоможемо вибрати правильну снігоприбиральну лопату.

Різновидів лопат багато: всі вони відрізняються розмірами, вагою, формою, матеріалами виготовлення, конструкцією і т.д. і т.п.

Стандартна лопата, в середньому, здатна вмістити коло 2 кг снігу (все залежить так само від пухкості снігу, його вологості і т.п.).

Додайте до цієї цифри вага самого інструменту і ви зрозумієте, що нехтувати вагою при виборі лопати не варто. Тому орієнтуйтеся на вибір зручного і легкого інструменту, щоб він комфортно лягав в руки і ви не втомилися після кількох кидків.

Найкраще вибирати лопату в рукавицях або перчатках , тому що працювати з нею ви будете в холодну пору, тому важливо щоб вона не вислизала з долонь.

Враховуйте так само, що сніг буває різний, і в залежності від типу снігу, площі розчищення, висоти заметів і т.п. вам може знадобитися придбати кілька видів снігоприбиральних лопат.

"61-сантиметрова" лопата

Зазвичай має гострий край і значних розмірів робочий ківш. Призначена для згрібання снігу за принципом бульдозера. Дуже добре підходить для великих територій, доріг, тротуарів тощо з рівною поверхнею.

"46-сантиметрова" лопата

Дуже добре підходить для відкидання снігу, так як має менший розмір, ніж 61 см. Дозволяє швидко і без проблем розчистити від снігу під'їзд до будинку або гаражу, виручить у дворі будинку або на дачі.

При виборі даної лопати зверніть увагу на вагу інструменту - чим лопата буде легше, тим ефективніше буде ваша робота.

Лопата зі скошеними кутами прямокутної форми

Дуже добре підходить для "боротьби" з щільним снігом, з крижаною кіркою, утрамбованого і щільного.

Щітка

Так, це не лопата, але вона як не можна краще підходить для прибирання неглибокого сухого свіжого снігу. Щітка може бути як значних розмірів - для двору, так і більш компактних - для автомобілів.

Штикова лопата (звичайна форма)

Справляється з намерзлий льодом і дуже щільним утрамбованим снігом.

Скрепер

Призначений для розбивання і прибирання льоду. Але враховуйте, що краще їм на красивих, вимощених тротуарною плиткою доріжках не користуватися - їм легко пошкодити покриття.

Лопата сугробная

Зазвичай виготовляються повністю з металу і, як вже зрозуміло з назви, як не можна краще підходить для "боротьби" з кучугурами.

"76-сантиметрова" лопата

Дозволяє згрібати сніг в сторону, як бульдозер. Такий точно не "помахаєш", як звичайної.

Щоб менше стомлюватися при роботі з лопатою слід дотримуватися кількох рекомендацій:

 • не носіть сніг на великі відстані;
 • тримайте спину прямою, зігніть коліна і тримайте ноги по ширині плечей;
 • піднімаючи лопату зі снігом, виставите вперед зігнуту ногу, щоб перенести навантаження.
Завершена