0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Підбір бюджетної аудіосистеми. Замір гучності динаміків. Вибираємо звук по відео

  28.11.2019

  У даній статті ми розповімо про підбір компонентів для бюджетної, автомобільної аудіосистеми, яка буде складатися з магнітоли, пари 16-х динаміків і пари овалів 6х9.

  Так, як система у нас бюджетна, то всі динаміки будуть коаксіальними, а магнітола найдоступніша з брендових Pioneer MVH S110UB. В такому бюджеті можна розглянути головні пристрої конкурентів JVC, Kenwood і т.д., але вони будуть звучати приблизно так само, відміна залишиться лише в дизайні.

  Головний пристрій Pioneer MVH S110UB має пару лінійних виходів для підключення сабвуфера / тилових динаміків, USB вхід і AUX, CD приводу природно немає. Зате є можливість управління через додаток Pioneer ARC.

  Підбір динаміків для даної магнітоли ми робили спираючись не на особистих уподобаннях, а на зрозумілих критеріях. Наприклад, при покупці бюджетної аудіосистеми, зазвичай від неї вимагають декількох факторів:

  • доступна ціна;

  • хороша басова характеристика;

  • висока гучність при роботі від магнітоли;

  • на високій гучності динаміки не повинні хрипіти.

  Під час тесту, при підключенні кожної пари динаміків, ми додавали гучність на магнітолі поки не почули хрип, а потім трохи зменшували гучність до зникнення хрипу. Отриманий рівень гучності вимірювали шумоміром.

  RS SQ690

  Першими були випробувані овали RS SQ690. Це самі бюджетні, трьохсмугові овали 6х9. При 42-х одиницях гучності магнітоли динаміки звучать без хрипу, а вже при 43-х чути хрип. Тому гучність вимірювали при положенні енкодера на позначці 42. Максимальне значення склало 84.4 дБ.

  Phantom FS-693

  Наступний варіант, це трьохполосники Phantom FS-693. У них чутливість на 2 дБ вище і потужність в два з половиною рази більше. Хриплять Phantom, як і RS при 43-44 одиницях гучності, тому тестували їх при 42 одиницях. За рахунок більш високої чутливості динаміків, при тому ж положенні енкодера, Phantom продемонстрував більш високу гучність / звуковий тиск. Максимальне значення склало 87.9 дБ.

  Alpine SXE-6925S

  Третій варіант, це бюджетні двохполоснікі Alpine SXE-6925S, які по чутливості і потужності дуже близькі до перших динаміків RS. Але, хрипіти ALPINE починають при 43-44 одиницях гучності, власне, як і Phantom і RS. При позначці енкодера 42, ALPINE виявилися голосніше, ніж RS, але трохи не дотягли до Phantom. Максимальне значення склало 86.8 дБ.

  Разом, найгучнішими виявилися двопорожнинна ALPINE і трьохсмугові Phantom, при цьому низьких і високих частот вистачало у всіх трьох випадках. А ось з середніми частотами у RS вийшов невеликий провал.

  Фронтальні динаміки

  У якості претендентів на фронтальні динаміки, ми відібрали ALPINE, тієї ж серії, Mac Audio і KICX. Варто відзначити, що ALPINE і Mac Audio призначені для швидкої заміни штатних динаміків і на їх упаковках, навіть зазначено перелік автомобілів до яких вони підходять.

  Mac Audio Mac Mobil Street 16.2

  Почнемо з динаміків Mac Audio Mac Mobil Street 16.2, тут 50 Вт RMS потужності і 91 дБ чутливості. Дослідним шляхом ми вже встановили, що максимальний рівень гучності для них, також становить 42 ділення енкодера. У випадку з фронтальними динаміками шумомір стоїть ближче і тому ми фіксуємо більш високі показники гучності. Для Mac Audio рівень гучності склав 90.6 дБ.

  Kicx DC 652MR

  Динаміки Kicx DC 652MR мають однакову потужність і однакову чутливість з динаміками Mac Audio, більш того, максимальний рівень гучності без хрипу для них такий же, як і для всіх інших динаміків 42 одиниці. При такому сигналі рівень гучності склав 89.9 дБ.

  Alpine SXE-1725s

  З фронтальних динаміків Alpine SXE-1725s будуть самими малопотужними, всього 40 Вт RMS потужності, але чутливість 92 дБ. І завдяки високій чутливості, ALPINE демонструють гучність 91,9 дБ.

  Серед передніх динаміків найгучнішими виявилися ALPINE, які мають у своєму розпорядженні більш високою чутливістю, ніж Mac Audio і KICX. Також хочеться відзначити, що у випадку з Mac Audio низькі частоти здалися злегка змазаними, а у KICX відчувався їх надлишок, але це можна усунути за допомогою налаштувань магнітоли. У ALPINE звучання більш збалансоване, при цьому фронти продемонстрували нам найвищу гучність, а тилові динаміки трохи поступаються Phantom по гучності.

  Тому, якщо ви шукаєте недорогі динаміки, які при мінімальному звуковому сигналі, матимуть максимальну потужність тут варто звернути увагу на ALPINE або Phantom.

  Завершена