0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Как восстановить севший аккумулятор? Умное зарядное устройство Einhell. Зарядные для аккумуляторов

  03.12.2019

  При підготовці автомобіля до зимової експлуатації, автовласникові потрібно перевірити працездатність певних вузлів, агрегатів і приладів для того, щоб холодна погода не застала зненацька. І, звичайно ж, перш за все, потрібно подбати про справний стан акумуляторної батареї.

  Акумуляторна батарея зазвичай зношується в весняно-літній період, а взимку ми просто пожинаємо плоди її неправильної експлуатації. Тому в арсеналі багатьох автомобілістів є така річ, як зарядний пристрій для акумулятора. ЗП потрібно користуватися не тільки взимку, коли батарея вже остаточно сіла і не може запустити двигун, а й протягом усього періоду її експлуатації. Бажано заряджати акумулятор 1 раз в квартал, а якщо часто їздити на короткі дистанції, то інтервал заряду можна зменшити.

  Підтримувати акумулятор в постійно зарядженому стані дуже важливо для його тривалої експлуатації. Прийнято вважати, що при глибоких розрядах батарея втрачає близько 5% своєї ємності. Наприклад, якщо взяти АКБ на 60 а / ч і повністю її посадити, а потім зарядити, то батарея вже відновить, приблизно 54 а / ч своєї ємності. Це відбувається через те, що при розряді акумуляторної батареї на поверхні її пластин утворюється специфічний наліт з сульфату свинцю, як кажуть в народі, - акумулятор сульфатується. Такий наліт зменшує площу активної маси пластин, яка контактує з електролітом і ресурсом батареї, при цьому її ємність зменшується.

  Відновити "засульфатірований" акумулятор, може не кожне зарядний пристрій, тут потрібна спеціальна зарядка з режимом десульфатаціі. ЗП в даному режимі, працює наступним чином. Спочатку певної величини відбувається заряд акумуляторної батареї, а потім зарядка розряджає батарею струмом в 10 разів менше, ніж був струм заряду, і так відбувається кілька циклів, поки батарея заповнить свою ємність.

  Режим десульфатації можна імітувати і самостійно. Для цього потрібно взяти зарядний пристрій, розрахувати струм заряду, контролювати напругу, щоб він не піднімався вище 14,5 Вольт і електроліт не кипів. Після зарядки акумуляторної батареї її потрібно розряджати, наприклад, лампочкою, а потім знову заряджати акумуляторну батарею, контролюючи струм і напругу. Так проводиться кілька циклів заряду-розряду, поки ємність батареї не відновиться.

  Якщо ви не хочете морочитися з "ручною" десульфатацію і, тим більше, не бажаєте купувати новий акумулятор, тоді вам потрібний розумний, автоматичний зарядний пристрій.

  Одним з варіантів можуть стати зарядні пристрої від німецького виробника Einhell. Модельний ряд складається з трьох моделей з струмом заряду 4А, 6А і 10А, які підходять для зарядки акумуляторних батарей ємністю від 3 до 120, 150А і 200 А відповідно.

  Підібравши зарядний пристрій по току і максимальною місткістю, ви зможете заряджати будь-який автомобільний акумулятор, включаючи сучасні обслуговування батареї, а також батареї по типу AGM і GEL. Підібрать оптимальні параметри для зарядки батарей того чи іншого типу дозволяє вбудований в зарядний пристрій мікропроцесор, а контролювати роботу пристрою дозволяє вбудований LCD дисплей.

  При підключенні до акумулятора, зарядка сама визначить струм заряду і напругу. Потрібно просто дочекатися поки дисплей загориться синім кольором, що буде означати, що зарядка завершена. Якщо зарядний пристрій не відключати, то акумуляторна батарея буде підтримуватися в зарядженому стані тривалий час.

  Але все ж у користувача залишається можливість самостійно вибрати струм заряду, натисканням кнопки MODE, це може бути мінімальний, середній або максимальний струм заряду. Також в меню можна вибрати напругу 6 або 12 Вольт, для зарядки мотоциклітних або автомобільних акумуляторів.

  Зарядка взимку

  Існує режим зимової зарядки. Зимова зарядка передбачає підвищення напруги, для того щоб заряджати акумулятор при дуже низьких температурах. При цьому, якщо акумуляторна батарея застигла, тобто, повністю всередині замерзла, її заряджати не можна, батарею потрібно спочатку відігріти, а потім заряджати.

  Einhell це розумне зарядний пристрій, тому навіть якщо вибрати струм заряду самостійно, то на фінальних стадіях зарядки, зарядний пристрій буде знижувати струм заряду і доводити АКБ до 100% мінімальними струмами.

  Підсумок

  У підсумку можна сказати, що зарядні пристрої Einhell є багатозадачними, універсальними пристроями, які дозволяють автовласникові не морочитися при зарядці сівшого АКБ.

  Завершена