0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Усунення протікання в ГПР без розбирання

  04.12.2019

  Гідропідсилювач керма - також часто іменований ГПР - це сучасна гідравлічна система, призначена для полегшення обертання рульового колеса під час повороту. Автомобіль з ГПР відрізняється більш плавним і комфортним керуванням, а також кращою реакцією на поворот рульового колеса, що в свою чергу підвищує безпеку пересування. Однією з найпоширеніших проблем, пов'язаних з гідропідсилювачем керма, є витік гідравлічної рідини через сальники, прокладки та інші ущільнювачі. Для вирішення даного завдання рекомендується відвідування станції технічного обслуговування, проте, в разі відсутності можливості здати автомобіль на ремонт або при невеликих протіканнях можна скористатися спеціальними сучасними засобами - герметиками ГПР.

  Що таке герметик для ГПР?

  Герметиком ГПР називається спеціальна присадка в трансмісійну рідину, що містить особливі речовини, які впливають на елементи ущільнювачів і відновлюють їх цілісність, еластичність і викликають контрольоване розширення, що призводить до заповнення порожнин, герметизації гідропідсилювача і зупинці протікання. Також, існують герметики ГПР з додатковими присадками, наприклад, кондиціонерами металу, які підвищують зносостійкість рухомих вузлів і агрегатів, мінімізують тертя між ними і знижують нагрівання, покращуючи роботу системи в цілому. Сучасні герметики-присадки є універсальними і сумісні з будь-якими видами гідравлічних рідин, що не погіршують їх властивості і не порушують працездатність гідропідсилювача керма.

  Переваги і недоліки

  До переваг використання герметика-присадки ГПР можна віднести:

  • Можливість виконати ремонт гідропідсилювача самостійно, без відвідування станцій технічного обслуговування, наприклад, в умовах далекої поїздки.

  • Відсутність необхідності в демонтажі і розбиранні рульової рейки.

  • Зниження часу на проведення ремонту та економія коштів.

  • Сумісність сучасних продуктів з будь-якими видами ущільнювачів і рідинами для ГПР.

  • Здатність деяких герметиків покращувати роботу гідропідсилювача.

  • Усунення сторонніх шумів, вібрацій і ривків, викликаних низьким рівнем гідравлічної рідини.

  Однак, дані засоби не позбавлені і недоліків:

  • Відстрочений початок дії - після заливки герметика і до усунення течі необхідно проїхати від 50 до 150 кілометрів.

  • Можливість необхідності повторного використання герметика в разі великих пошкоджень ущільнювачів.

  • Відсутність ефекту від використання при протіканнях, не пов'язаних із зносом ущільнювачів ГПР, наприклад, при розриві ущільнювачів або шланга високого тиску, при зносі металевих деталей.

  • Може стати причиною набухання гумових шлангів і патрубків, з рахунок чого порушується нормальна циркуляція рідини і погіршується робота гідропідсилювача.

  Лити або не лити?

  Герметик гідропідсилювача керма - це, без сумнівів, необхідний засіб в арсеналі кожного автовласника. З його допомогою можна швидко і в дорожніх умовах, далеко від станцій техобслуговування або гаража усунути протікання ущільнювачів, таких як сальники або прокладки, без зняття і розбирання гідропідсилювача і рульової рейки. З іншого боку герметик ГПР - це тимчасове вирішення проблеми і не є заміною повноцінному ремонту, тому при першій можливості рекомендується відвідати СТО для діагностики гідропідсилювача і виконання заміни пошкоджених вузлів.

  Завершена