0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Які бувають радіоантени: їх типи і частотні діапазони

05.12.2019

Антена - неймовірно корисна річ для автовласника. Невеликий девайс дозволить значно розширити можливості прийому сигналу радіо. Тим більше, якщо ви часто їздите по міжміським трасам без неї вам не обійтися. І так, які ж антени пропонуються на ринку?

Типи антен

 

Антени є пасивні, а є активні. При цьому всі вони можуть мати різний частотний діапазон, довжину кабелю. Спробуємо розібрати докладніше, чим відрізняються вони між собою і в чому переваги кожної з них.

Пасивні антени - це антени без підсилювача або будь-яких інших додаткових електропристроїв. Вони мають простий зовнішній вигляд, не потребують підключення. Єдине, що потрібно для її роботи - це правильно налаштувати. Вона довговічна, надійна, не потребує спеціального обслуговування. З недоліків такої антени:

 

 • Вона схильна до безлічі перешкод, а тому не завжди ефективна в дорозі.
 • Якість сигналу залежить від місця, де ви знаходитесь. А тому знову ж сигнал може значно погіршуватися, якщо ви виїдете за місто.
 • Великий розмір антени.

Таким чином, подібні моделі антен підходять тільки для зовнішньої установки на дах авто і то не завжди. Тому найчастіше для хорошого сигналу використовують все ж активні антени.

Відрізняються активні антени від пасивних тим, що мають підсилювач або пригнічувач перешкод, декодер. Це значно покращує прийом сигналу, дозволяє працювати в різних умовах, навіть при їзді за містом.

З переваг активних антен:

 • Компактні розміри.
 • Можливість ловити навіть низький рівень сигналу.
 • Можливість прибрати перешкоди, завдяки спеціальним шумопригнічуючим пристроям.
 • Можуть встановлюватися в різних місцях, як всередині салону, так і на дах авто. Хоча внутрішні салонні антени практично всі активні.

Недоліком антени є необхідність додаткового живлення. Для використання підсилювача або іншого обладнання вам в будь-якому випадку доведеться підключатися до мережі. А це в свою чергу ускладнює процедуру установки. Також з огляду на її більш складну «начинку» коштувати вона буде дорожче. Але це, мабуть, і всі мінуси. Так як плюсів у неї все ж більше. І якщо ви бажаєте встановити дійсно ефективний варіант антени, краще віддати перевагу активній.

Частотні діапазони

Тепер розберемо частотні діапазони. Для радіо їх існує кілька. Радіо частоти антен:

АМ. Амплітудна модуляція. В цьому випадку амплітуда переданого високочастотного сигналу пропорційна амплітуді звукового сигналу. Мовлення в цьому випадку ведеться в діапазонах довгих хвиль, середніх і коротких хвиль. Такий варіант дозволяє приймати радіосигнали на великій відстані від передавача. Таким чином, він ефективний там, де FM-діапазон не працює. Якщо ви часто буваєте в поїздках за містом, їздите в віддалені від цивілізації села, тоді зверніть увагу на можливості антени приймати сигнал в AM діапазоні.

FM - найпоширеніший діапазон частот. Коливається він від 87,5 і до 108 МГц. Він відмінно приймає сигнал в місті, прекрасно справляється з придушенням шуму і здатний прийняти без проблем радіосигнал в умовах мегаполісу. З недоліків даного діапазону - на великій відстані від передавача сигнал може значно погіршуватися.

Діапазон УКХ часто виробники виділяють в окрему категорію, хоча, по суті, УКХ і FM вважається одним і тим же. Просто УКХ в якийсь момент поділили на ще два невеликих діапазони. Таким чином, УКХ має частоту 64.5-73 МГц, FM - від 87,5-108 МГц. В результаті, можливість приймати радіосигнали в діапазоні УКХ дозволить прослуховувати деякі недоступні раніше станції.

Інші особливості антен

Також внутрішньосалонні антени можуть відрізнятися і іншими особливостями, такими як наявність підсилювача, фільтра живлення , регулятора напруги, вбудованого регулятора напруги. Все це буде корисними доповненнями для антени, що дозволяють продовжити термін її служби, поліпшити якість прийому сигналу і т.п.

Також антени можуть мати різну довжину кабелю для підключення живлення. Це впливає на можливості установки. Так, якщо кабель буде досить довгим, з'явиться можливість встановити пристрій на заднє скло. Такий варіант зручний для тих, кому заважає антена на лобовому склі.

Монтаж антени не займе багато часу і сил. Установка проводиться за допомогою простої клейкою основи.

Підводячи підсумки, якщо ви щиро любите радіо, подібний невеликий девайс стане відмінним помічником. Ви можете легко вибрати його, враховуючи щоденний маршрут авто, а також ваші індивідуальні вподобання.

Завершена