0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Які бувають лещата?

  05.12.2019

  Складно уявити собі сучасну майстерню, будь то приватна чи комерційна, без затискного інструменту різного виду.

  Лещата - дуже важливий механізм, який має безліч видів і конструкцій.

  Лещата конструктивно складаються з станини і рухливих губок, з'єднаних гвинтом.

  При цьому біля основи інструменту обов'язково є спосіб кріплення до робочої поверхні, для жорсткої фіксації під час роботи, що виключає зсув інструменту, так як на нього припадає вплив певної сили.

  Найчастіше лещата виконані з чавуну, методом лиття, але рідше зустрічаються інструменти з кованої сталі з загартуванням, що є певним компромісним рішенням між жорсткістю і ударною м'якістю (здатності переносити великі ударні навантаження, демфуючи їх).

  Останнім часом на ринку часто стали з'являтися моделі полегшеного виду, з дюралюмінієвого сплаву, але купувати такі лещата ми не рекомендуємо, так як їх дуже просто зруйнувати навіть не сильним ударом твердого предмета.

  Ходовий гвинт в лещатах - силова конструкція, він повинен бути виконаний з міцної сталі з потужним різьбленням, здатним витримувати високі затискні навантаження тривалий час.

  Опорна або трапецієвидна різьба буде перевагою.

  Притискні губки - другий важливий елемент лещат, який тримає велике навантаження.

  Як правило в сучасних лещатах вони майже всі змінні, їх можна легко відкрутити і замінити завдяки кріпильним гвинтам. Губки можна змінювати на різні, з різного матеріалу під різні завдання, або просто замінити через знос колишніх.

  Швидкозажимні лещата

  У конструкції даного інструменту передбачений ходовий гвинт, що проходить через рухливу деталь, що рухається в поперечному напрямку.

  Різьба в таких інструментах нарізана таким чином, що б при натисканні на деталь, відбувалася фіксація затиску під розміри затискної деталі, і без обертання було неможливо її звільнити.

  У даній конструкції є свої недоліки:

  Зручність і швидкість затиску вище, але міцність різьби відповідно нижче ніж у звичайних лещат, а так само виникає високий ризик перекосу різьблення з часом.

  Так що перед тим як вирішите придбати швидкозажимні лещата, ви повинні поміркувати, чи вартий виграний час на затиску деталі того, що б інструмент поступався в міцності звичайним лещатам, але для слабких навантажень вони будуть цілком комфортні.

  Кріплення інструменту

  Лещата в залежності від типу мають кілька видів кріплень:

  • Фіксація станини за допомогою болтів до робочої поверхні.

  Це самий міцний і надійний вид кріплення, але бажано вибрати постійне місце для розміщення інструменту.

  • Струбцина

  Застосовується для маленьких лещат, зручно переміщати, брати з собою, кріпити за більшість столів і поверхонь.

  • Магнітна підстава

  Деякі види промислових лещат під час роботи примагнічуються підставою до столу.

  Слюсарні лещата

  Даний вид інструменту застосовується в основному для обробки металу, мають змінні силові губки з міцної розжареної сталі, які можна змінити, якщо потрібна робота з більш м'якими матеріалами.

  У підстави таких лещат як правило є ковадло.

  Станина даного інструменту складається з міцного металу з поворотним механізмом, що дозволить обертати інструмент зберігаючи при цьому жорстке кріплення до поверхні гвинтами.

  Кріпильний гвинт можна затискати і послаблювати, що дозволить провертати інструмент, а при затягуванні цього гвинта, лещата міцно фіксуються на місці і випадково повернути їх стає неможливо. Так само зустрічаються лещата з двома рухомими силовими губками, коли губки можуть самі по собі обертатися навколо поворотної осі.

  Друга пара губок призначена для міцного захоплення предметів круглої форми, і що б отримати до неї доступ, як раз і необхідно провернути головну вісь губок.

  Для зручності, якщо потрібно можна зафіксувати їх і в проміжному положенні.

  Завершена