0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Етапи роботи інтелектуального зарядного пристрою для автомобільних акумуляторів

  10.12.2019

  Сучасний автомобільний акумулятор вимагає періодичної перевірки заряду. Постійне переміщення в межах міста, з короткими дистанціями, призводить до того, що батарея не встигає повністю відновити свій заряд. Частково розряджений акумулятор може піднести неприємний сюрприз морозним зимовим ранком, коли йому не вистачить запасу ємності для прокручування колінчастого валу двигуна. Якщо ви зіткнулися з даною ситуацією, слід зарядити АКБ.

  Сьогодні на полицях магазинів, представлений величезний вибір автомобільних зарядних пристроїв. Тут можна зустріти трансформаторні і імпульсні пристрої на будь-який смак і гаманець. У даній статті ми розглянемо переваги, особливості роботи і додаткові функції інтелектуальних зарядних пристроїв.

  Інтелектуальні зарядні пристрої. Слово «Інтелектуальні» має на увазі, що даний пристрій здатен не тільки зарядити акумулятор, а й підібрати при цьому оптимальні параметри роботи, провести перевірку справності батареї, визначити початковий заряд і багато іншого, і зробити все це самостійно і повністю автоматично. За всі процеси і етапи роботи пристрою відповідає вбудований мікропроцесор. Під час підключення автомобільного акумулятора і включення пристрою в мережу, ЗУ слідує такому алгоритму роботи:

  1. Тест.

  • Перевірка дотримання полярності при підключенні.
  • Перевірка працездатності і справності акумулятора.
  • Вимір напруги на виводах.
  • Підбір оптимальних параметрів зарядки і розрахунок часу до закінчення процесу.

  2. десульфатаціі.

  Даний режим повертає можливість накопичення і утримання електроенергії шляхом подачі імпульсних струмів на виводи, що сприяє видаленню всіляких сульфатів з поверхні пластин. Це є величезною перевагою при використанні зі старими акумуляторами.

  3. Початкова зарядка.

  Апарат подає низький струм з поступовим підвищенням до необхідного значення. Даний етап необхідний для АКБ, які мають критично низький рівень заряду.

  4. Основна зарядка.

  ЗУ подає максимально необхідний струм до тих пір, поки напруга на виводах не досягне номінального значення. Дозволяє відновити робочі характеристики на 75-80%.

  5. Абсорбція.

  Плавне зниження струмів на виводах при збереженні номінальної напруги.

  6. Відновлення.

  Розшарування активної речовини в сильно розряджених батареях для відновлення номінальної ємності.

  7. Аналіз.

  Перевірка працездатності акумулятора і можливості утримувати заряд.

  8. Зберігання.

  Перехід в цей режим свідчить про повну зарядку акумулятора автомобіля і його працездатність. Даний режим підтримує рівень заряду 13,6 вольта за рахунок подачі низької напруги на виводи.

  Залежно від типу батареї, ступеня її сульфатації і рівня заряду в момент підключення до інтелектуального зарядного пристрою, деякі з етапів можуть бути пропущені, а деякі навпаки дуже тривалими. ЗУ самостійно контролює даний процес.

  Ще однією перевагою даних приладів є безпека використання. Інтелектуальні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів оснащені сучасними системами захисту, серед яких:

  • Захист від неправильного підключення до клемних виводів.
  • Захист від короткого замикання в ланцюзі.
  • Захист від перевантаження.
  • Захист від стрибків напруги в мережі змінного струму.
  • Захист від перегріву.

  Зупиняючи свій вибір на інтелектуальному зарядному пристрої, вам немає необхідності розбиратися в нюансах зарядки сучасних акумуляторів, а також постійно контролювати процес. Пристрій все зробить за вас.

  Завершена