Після кількох тестів бюджетних мультимедійних ресиверів ми вирішили протестувати що-небудь подорожче і головне на Android. Вибір припав на магнітолу Shuttle SDUA-7080. Пристрій не бюджетний, то і комплектація у нього відповідна. Для установки і монтажу передбачені:
Півшахта
Додаткові монтажні скоби з необхідними гвинтиками, шайбами і знімачами
Перехідна декоративна рамка
З додаткових аксесуарів в комплекті можна знайти:
GPS антену
Wi-Fi антену
Пульт дистанційного управління
Мікрофон для гучного зв'язку
Кабель на 2 виносних USB входу
Перехідник зі штатного роз'єму на ISO
На ISO перехіднику, крім стандартних аудіо проводів і проводів живлення, є додаткові дроти для реалізації різних функцій управління підсилювачем і ілюмінацією, активації камери заднього виду і підключення кнопок на кермі (якщо вони працюють за резистивною схемою). Крім хорошої комплектації магнітолу не обділили і кількістю входів / виходів. Ззаду є шість виходів під підсилювач, 2 відеовиходи, 2 відеовходу і 1 аудіовхід. Для USB флешок виділили цілих 4 входи (1 ззаду ще 2 на виносному кабелі і ще один на лицьовій панелі).
Крім цього, є два роз'єми під карти пам'яті micro SD, AUX вхід, вхід під мікрофон і входи під FM, WiFi, GPS антени. Загалом "нафарширували" SDUA-7080 по саме не хочу.
За стабільну і безперебійну роботу всього функціоналу відповідає восьмиядерний процесор Rockchip PX5, який складається з двох чотириядерних кластерів, які працюють на частоті до 1,5 ГГц і підкріплює це 4GB DDR3 оперативки. Об'єм вбудованої пам'яті теж пристойний він становить 32 Гб, але 20% пам'яті займає операційна система і встановлені додатки, збільшити обсяг пам'яті можна чотирма USB флешками і двома картами micro SD.
Потужний процесор дозволяє декодувати і ретранслювати на інші дисплеї відео до дозволу 4К, правда, насолодитися цим у користувача не вийде. Вбудованого HDMI виходу для трансляції 4K на інші монітори у SDUA-7080 немає, а вбудовані дисплей має роздільну здатність всього 1024 х 600 точок, що далеко не 4 К. Виробник обмежився звичайною 7-ми дюймовою LCD Матрицею, яка підтримує мультитач, але виготовлена вона з технологією TFT, що не так добре для перегляду відео як IPS.
До відеофайлів можна дістатися через окрему іконку на робочому столі або через додаток провідник, в провіднику відображаються всі файли і папки записані на внутрішню пам'ять і знімні носії. Вбудований відеоплеєр підтримує всі популярні відео формати, включаючи MPEG 4, MPEG 2, AVI, MOV і WMV при переходах між папками і різними відеофайлами можна не звернути увагу на високу швидкість роботи пристрою.
Дістатися до музики можна також через провідник або через окремий розділ на робочому столі, якість звуку, незважаючи на високий ціновий сегмент, можна охарактеризувати, як середній, незважаючи на потужний процесор з аудіо налаштувань передбачені тільки:
Графічний 9-ти смуговий еквалайзер
Налаштування рівня сабвуфера
Тонкомпенсація
Баланс / фейдер
Так як в якості операційної системи для Shuttle SDUA-7080 використовується Android 8, то обговорювати кожен розділ меню не має ніякого сенсу, так як кожен користувач може на свій розсуд встановлювати різні пропозиції і змінювати меню пристрою на свій смак. З плюсів використання Android 8 варто відзначити можливість доступу в інтернет, для цього використовується вбудований Wi-Fi модуль за допомогою якого можна підключиться до найближчої мережі Wi-Fi і відвідувати різні інтернет ресурси, як на смартфоні або планшеті. Wi-Fi точка доступу є не в кожній машині і в такому випадку точкою доступу може служити мобільний телефон. Додатковий спосіб організації доступу в інтернет це 3G модем, який підключається до usb-порту, в такому випадку, вже безпосередньо саме головний пристрій може виступати в якості Wi-Fi точки доступу.
З додаткових важливих особливостей варто відзначити додаток Torque для діагностики стану автомобіля, для його використання знадобиться купити адаптер, який підключається до роз'єму OBD2. Цей адаптер може бути дротовим і бездротовим, що працює за технологією Bluetooth або Wi-Fi. Після підключення адаптера і його активації прямо на головний пристрій надходитимуть дані з бортового комп'ютера, що дозволяють стежити за станом роботи різних систем автомобіля, при необхідності водій може зробити скріншот з поточними даними і відправити його будь-яким зручним месенджером майстру на СТО.
З умовно корисних особливостей хочеться відзначити функцію Easy Connection, яка є свого роду аналогом Mirrorlink, є підтримка як Android, так і IOS пристроїв. Для Android можливо як USB, так і Wi-Fi з'єднання, а для IOS тільки Wi-Fi.
При Wi-Fi підключенні спостерігається деяка загальмованість і підвисання додатку, тому дротове з'єднання найзручніше. У Easy Connection є один недолік - не підтримує управління вмістом телефону через інтерфейс магнітоли, на дисплей головного пристрою виводитися тільки зображення з екрану смартфона. Будь-які маніпуляції, наприклад, введення адреси в GPS навігатор або набір номера телефону доведеться виконувати через смартфон. Навігацією можна користуватися не тільки через смартфон, але і просто за допомогою встановлених на самий пристрій навігаційних програм, виробником відразу встановлені Яндекс навігатор, Google Maps і MAPS.ME і за бажанням користувача з PlayMarket або іншого інтернет ресурсу можна встановити інші більш підходяще карти.
Наостанок залишилося обговорити функцію без якої неможливо уявити сучасний автомобіль, головний пристрій, а саме Bluetooth модуль, який використовують для прослуховування музики і hands-free.
Функція hands-free дозволяє навіть синхронізувати записну книжку і журнал дзвінків і працює ця справа цілком стерпно, але все ж набагато зручніше вибирати здійснювати дзвінки через інтерфейс телефону, а головний пристрій використовувати просто як гучний зв'язок.
З прослуховуванням музики все набагато зручніше і простіше. В цьому плані магнітола працює відмінно, але при прослуховуванні музики через Bluetooth музика звучить трохи тиша і це хворе місце багатьох головних пристроїв, що підтримують потокове аудіо через Bluetooth.
При огляді Shuttle SDUA-7080 ми не стали акцентувати увагу на таких моментах, як пам'ять радіостанцій, підключення камери заднього виду і т.д. При такій ціні це само собою зрозумілі речі і їх реалізація мало чим відрізняється від інших мультимедійних пристроїв.
В даному випадку, нас більше цікавила швидкодія, якість дисплея, чутливість сенсора, коректна робота Android, а також робота спеціальних пропозицій таких, як Easy Connection і Torque. В цьому плані Shuttle SDUA-7080 нас приємно порадував всі функції працюють коректно і правильно і навіть TFT матриця приємно порадувала якістю картинки і передачею кольору, але до кутів огляду питання все ж залишилися.