0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Призначення і види автомобільних стробоскопів

  03.01.2020

  Стробоскоп - це освітлювальне обладнання, яке відтворює повторювані світлові спалахи, з різною частотою і в різних режимах. Такий пристрій застосовується для того, що б позначити і виділити транспортний засіб в загальному потоці руху. Як правило таким чином позначають автомобілі спеціального призначення для сигналізування, що б поступилися дорогою, але можна стробоскопом тюнінгувати і персональний автомобіль.

  Залежно від сфери застосування колір світла може бути різним, як однотонним, так і комбінованим. При використання проблискових маячків не за своїм призначенням, передбачені штрафи.

  • Сині маячки встановлюють на транспортні засоби служб екстреного реагування, таких як: поліція, МНС, пожежники, швидка допомога, аварійно-рятувальна служба і так далі. Автомобілі з такими мигалками мають пріоритет, тому при їх вигляді інші учасники руху повинні поступатися дорогою.
  • Червоний використовуються як додатковий до синього на поліцейських автомобілях або державної охорони.
  • Зелені проблискові маячки встановлюються на автомобілі, які замикають колону супроводу. Наприклад: колона супроводу перших державних осіб.
  • Стробоскопи жовтого або помаранчевого кольору служать для повідомлення учасників руху про ремонтні роботи на дорозі або про рух спеціального транспорту. Тому застосовуються на різній техніці дорожньо-ремонтних і комунальних служб, а також на вантажних автомобілях, які перевозять небезпечний вантаж.
  • Білі маячки можна використовувати для тюнінгу персональних автомобілів.

  Проблискові маячки класифікуються не тільки за кольором, але і по робочому модулю, формі, методу і місцю установки. По робочому модулю стробоскопи поділяються на три основні категорії.

  • Галогенний маяк - це вже класична модель, досить застаріла, але все ще іноді використовується. Джерелом світла є звичайна галогенна лампочка, яка постійно горить, а мерехтливий ефект створює обертове навколо неї дзеркало. Навіть не дивлячись на те, що такий стробоскоп досить бюджетний варіант, його використовувати не дуже ефективно, за рахунок невеликого терміну експлуатації лампочки, досить великим енергоспоживанням і слабкими світловими характеристиками.
  • Газорозрядний стробоскоп - являє собою робочий модуль в якому використовується імпульсні лампи за допомогою яких досягається ефект спалаху. Імпульс такої лампи дуже потужний, яскравий і швидкий.
  • Світлодіодний стробоскоп - це пристрій в робочому модулі якого використовуються сучасні LED технології. Форма таких стробоскопів може бути різноманітною, від класичної балки, до маленьких врізних модулів, за рахунок невеликого розміру світлодіодних елементів з високою світловіддачею, яка перевищує галоген і навіть ксенон. Не мало важливою перевагою є невисоке енергоспоживання, що значно економить ресурси автомобіля, а також тривалий термін експлуатації.

  Сигнали спеціального призначення досить різноманітні за своєю конструкцією і можуть встановлюватися на різні частини транспортних засобів, як всередині, так і зовні.

  • Зовнішні стробоскопи встановлюються, як правило, на передню частину автомобіля або на дах. Вони можуть бути постійними - це ті які кріпляться грунтовно за допомогою болта, і використовуються в екстремальних умовах при водінні на великих швидкостях. Також є швидкоз'ємні - це ті в яких використовується для кріплення магніт, а живлення відбувається через прикурювач за допомогою пружинного кабелю. Таке кріплення значно обмежує швидкість пересування автомобілів.
  • Внутрішні проблискові маячки встановлюються під лобове скло і кріпляться за допомогою присосок або двостороннього скотча. Вони можуть працювати в декількох режимах і живляться від прикурювача через спеціальний перехідник, який входить в комплектацію.
  • Стробоскопи в радіаторну решітку, використовується не тільки в спеціалізованих транспортних засобах, але і для тюнінгу персональних автомобілів, якщо тільки вони випромінюють біле світло. Встановлюються безпосередньо в радіаторну решітку або за нею, тому не привертають до себе увагу в вимкненому стані. У продажу є різні розміри, тому не складе великих труднощів підібрати мигалку під свій автомобіль. Також в деяких моделях є режим постійного світіння, який можна використовувати як денні ходові вогні. Живлення підключається безпосередньо до акумулятора автомобіля.
  • Врізні стробоскопи - це вид проблискових маячків, який дозволяє проявитися фантазію в установці. Вони маю вигляд невеликих круглих модулів з паралельним підключенням і вставляються в раніше просвердленні невеликі отвори в кузові автомобіля або відбивачі в блоці штатних фар. Підключаються безпосередньо до бортової мережі автомобіля.
  Завершена