0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Промивання АКПП. Чим і коли промивати трансмісію.

  03.01.2020

  Сучасна автоматична коробка передач - це складний механізм, що складається з гідравлічних, механічних та електронних вузлів, які висувають особливі вимоги до якості і стану трансмісійної рідини. В результаті експлуатації автомобіля, рідина забруднюється і стає більш в'язкою, через що порушується стабільність роботи трансмісії, збільшується знос її деталей і знижується ресурс. Щоб виключити дані негативні чинники, рекомендується вчасно замінювати трансмісійну рідину і виконувати промивку АКПП за допомогою спеціальних засобів автохімії.

  Навіщо потрібно промивати АКПП

  Під час роботи автоматичної трансмісії рідина безперервно циркулює по її каналах, беручи участь в процесі перемикання швидкостей і передачі крутного моменту. Згодом, рідина втрачає свої властивості, зокрема миючі, через що на поверхнях деталей і в самій рідини починають накопичуватися забруднення і продукти зносу, підвищується знос вузлів, з'являються задири і відколи на поверхнях агрегатів, закупорюються канали та знижується тиск в системі. Це все призводить до зниження продуктивності АКПП, появи ривків під час перемикання передач або їх прослизання. Відразу можна припустити, що заміна трансмісійної рідини на нову вирішить дані проблеми, однак, в побутових умовах повністю злити масло з частинками забруднень просто неможливо і ці залишки будуть негативно впливати на свіжу рідину і трансмісію.

  З одного боку, для вирішення питання очищення АКПП, можна звернутися в сервісний центр, де професіонали частково розберуть коробку, вручну промиють гідроблок і проведуть апаратну заміну робочої рідини методом витіснення. З іншого боку, даний спосіб має цілу низку недоліків: це досить дорого, займає тривалий час і такі СТО є далеко не в кожному населеному пункті. Іншим же методом очищення є використання спеціальних присадок в трансмісійне масло, про які далі і піде мова.

  Присадки для промивання

  Сучасним рішенням для очищення автоматичної трансмісії власними силами є так звані «Промивки КП». Це потужні миючі присадки, які додаються безпосередньо в робочу рідину і, циркулюючи з нею по всій системі змащення, пошарово розчиняють відкладення і утримують їх в підвішеному стані в тілі масла. Також, присадки сприяють розрідженню робочої рідини, роблять її більш текучою і сприяють повноцінному витіканню з трансмісії разом із забрудненнями. Використання присадок дозволяє швидко і самостійно очистити трансмісію і підготувати її до заливання свіжої робочої рідини. Деякі види промивок містять в складі так звані модифікатори тертя, які додатково захищають вузли трансмісії від негативного впливу твердих нерозчинних забруднень і мінімізують знос деталей, сприяючи продовженню ресурсу АКПП.

  Ключові переваги промивок

  Промивки КП - це цілий комплекс присадок, в більшості своїй - миючих, які забезпечують автолюбителю цілий ряд переваг:

  • Ефективне розчинення навіть щільного шару нагару, сажі, шламу і продуктів зносу деталей.
  • Збільшення плинності робочої рідини і її максимально повне витікання з коробки передач.
  • Зниження негативного впливу забруднень на елементи трансмісії і свіжу трансмісійну рідину.
  • Продовження терміну служби трансмісійної рідини і трансмісії.
  • Усунення ривків і вібрацій під час перемикання передач.
  • Можливість проведення очистки власними силами, не вдаючись до послуг СТО.
  • Відсутність негативного впливу на сальники і прокладки.
  • Демократична вартість.

  Сучасні присадки для промивання трансмісії - це відмінний засіб не тільки для видалення забруднень, але і для профілактики їх появи, за рахунок чого забезпечується стабільна і продуктивна робота АКПП.

  На завершення

  При дотриманні регламенту заміни трансмісійної рідини, дбайливої ​​експлуатації автомобіля і використанні високоякісних мастильних матеріалів використання промивок не обов'язково, проте, якщо з'являються ознаки забруднення і погіршується робота АКПП рекомендується провести очистку, тим більше, це можна зробити за допомогою спеціальних засобів самостійно і швидко.

  Завершена