0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Дзеркало «мертвої зони» - примха чи необхідність?

08.01.2020

Дзеркало для водія - це його очі. Воно основний помічник в процесі руху по трасі, розворотах, при парковці. І начебто все ідеально, є машина, є дзеркало, навіщо ще щось додатково купувати? Але ось тут і виникає основна проблема. Більшість заводських дзеркал дозволяють побачити лише частину дороги, що призводить до виникнення так званих «мертвих зон». Такими є зони під задніми колесами автомобіля, деякі машини на обгоні, авто, що стоять в сусідніх рядах. На жаль, штатне дзеркало не здатне надати нам повну картину того, що відбувається на дорозі, що нерідко призводить до аварій. А тому багато водіїв вважають за краще встановлювати додаткові аксесуари. Одним з найбільш ефективних є дзеркало «мертвої зони».

Так що ж таке дзеркало «мертвої зони»? Це невеликий аксесуар, який встановлюється або поверх бічного, або в салон. Він може мати абсолютно різну форму, кріпитися різними способами. Але в будь-якому випадку, основне його завдання - забезпечити видимість «мертвих» і «сліпих» зон автомобіля. Його використання дозволить уникнути більшості аварійних ситуацій, захистити водія від небезпечних і неприємних наїздів на різні перешкоди в тій самій зоні.

Кому може знадобитися таке дзеркало

Насправді, некоректно було б сказати, що таке дзеркало необхідно тільки новачкам. Як показує практика, саме більш досвідчені водії приділяють цьому більше уваги. Так, життя вже навчило, що який би досвід водіння ти не мав, ти не застрахований від випадковостей. І єдиний варіант максимально уникнути їх - придбати додаткове дзеркало. А тому воно необхідне і більш, і менш професійним водіям. І так, такі дзеркала потрібні як для власників легкових авто, так і вантажних. Важливість такого аксесуара для тих і інших незаперечна. Пам'ятайте, що життя у нас одна і невелике додаткове дзеркало - це не просто аксесуар, а ваша захист від почуття провини і образи за розчавленого кошеня чи розбиту об бордюр машину.

Я зважився на покупку. Яке ж дзеркало придбати мені

Існує кілька варіантів дзеркал. Відрізняються вони формою, місцем установки, кількістю в комплекті, методом фіксації і різними додатковими можливостями. За формою вони можуть бути:

 • Круглі;
 • Прямокутні;
 • Квадратні;
 • Овальні.

Який варіант підійде вам, залежить від машини, форми її основних дзеркал і їх розміру. Єдине на що, варто звернути увагу в даному випадку - це розмір. Воно не повинно загороджувати головне дзеркало, дозволяючи бачити максимальний простір.

За місцем установки дзеркала можуть монтуватися на:

 • Бокові дзеркала;
 • Поверх бічних дзеркал;
 • В салон.

Дзеркала, які встановлюються в салон, дозволяють розширити зону видимості позаду заднього бампера. Це значно покращує можливості маневру на трасі, дозволить легше паркуватися.

Дзеркала, які монтуються на бічні, дозволяють побачити зону заднього колеса, а також машини, які потрапляють в «мертву» зону при наближенні. З мінусів фіксації поверх бічного дзеркала - загороджування простору основного дзеркала. Крім того, такі моделі найчастіше мають маленький розмір, що зменшує видиму зону.

Дзеркала, що встановлюються поверх бічних, є максимально ефективними. Вони дозволять охопити максимальний кут огляду. При цьому вони ніяк не заважають основним дзеркалам. З мінусів - вони можуть виглядати дуже непривабливо, виділятися і псувати інтер'єр авто.

Фіксація дзеркала найчастіше проводиться за допомогою клейкої основи або спеціальних кріплень. Обидва варіанти вважаються досить надійними, який з них підійде вам, вже залежить від уподобань.

У комплекті можуть йти як одне дзеркало, так і пара. Найчастіше, якщо продається одне, установка проводиться тільки біля водія. Якщо продається два дзеркала, тоді одне монтують біля пасажирського сидіння і інше на бічне дзеркало біля водія. Також буває і так, що одне дзеркало встановлюють в салон, а інше біля водія.

Ще кілька особливостей. Так, часто можна зустріти таке поняття, як сферичне дзеркало. Використовується така форма для розширення кута огляду. Вона дозволяє значно зменшити «мертві» зони. Але при цьому сферичне дзеркало спотворює реальну відстань від автомобіля до об'єкта. Плоскі дзеркала більш точні, але і менш корисні, якщо мета їх використання розширення кута перегляду.

Корисною особливістю дзеркала буде і наявність додаткових поворотников, і можливість регулювання кута нахилу. Все це робить дзеркало більш ефективним в експлуатації.

Таким чином, як ми бачимо, додаткові дзеркала необхідні для будь-кого. Встановити їх буде неважко, підібрати також. А тому не варто ризикувати життям, тим паче цей маленький аксесуар коштує не так вже і багато.

Завершена