0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Як обрати бокорізи? Які види існують, як орієнтуватися в асортименті?

03.02.2020

Бокорізи – ручний інструмент, призначений для робіт з кабелями, дротами, невеликими металевими елементами. Найчастіше вони застосовуються при проведенні електромонтажних робіт. У народі їх називають «бічними кусачками».

Які особливості мають бічні кусачки

Бокорізи і звичайні кусачки відрізняються розміщенням різальної крайки. Бічні кусачки крім усього іншого можна використовувати для створення зазубрин на металевих листах, що мають невелику товщину, або на пластмасі. Всі бічні кусачки мають такі складові:

 • Кінчики, оснащені зазублинами і призначені для роботи з жилами контактів;
 • Леза, які пройшли ретельну заточку і загартування;
 • Поворотна пружина на рукояті і блокіратор;
 • Сама рукоятка.

Бокорізи мають легкий і простий хід, який до того ж плавний. Такі показники забезпечує шарнірне з'єднання, що дозволяє довше не втомлюватися оператору і докладати менші зусилля.

Асортимент бокорізів

Бічні кусачки на сучасному ринку представлені декількома видами, що відрізняються один від одного функціоналом і особливостями. На сьогоднішній день можна виділити такі групи бокорізів:

 1. Класичні. Найбільш поширені і продаються практично у будь-якому будівельному магазині. Використовуються для роботи з дротами і проводами діаметром до 2.5 мм.
 2. Посилені. Експлуатуються для здійснення монтажних і слюсарних робіт. Широко застосовуються на заводах професіоналами. Гостра кромка виготовляється з легованих сплавів сталі, має підвищені показники міцності.
 3. Діелектричні. Призначені для робіт з розподільними щитками і електроприладами. Можуть бути використані при напрузі до тисячі Вольт.
 4. Мініатюрні кусачки. Підійдуть для мережевого обладнання. Мають компактні параметри, тому дозволяють ефективно працювати навіть в обмеженому просторі.

На яких бокорізах зупинити свій вибір

Вирішивши придбати бокорізи, визначитеся зі спектром робіт, для якого вони вам будуть потрібні. Домашні роботи ви цілком зможете виконувати стандартними бічними кусачками. Вони мають невисоку вартість і широкий асортимент. Якщо ваше завдання – ремонт мережевого об'єкта або проведення робіт під напругою, то звертайте вашу увагу на спеціально призначені інструменти. При роботі з ними дуже важлива техніка безпеки, тому не забувайте використовувати спеціальні рукавички.

Важливим є і матеріал виготовлення інструменту. Найчастіше він виготовляється з високовуглецевої інструментальної сталі. Не рекомендується віддавати перевагу варіантам з неякісних і недорогих матеріалів, адже терміни експлуатації будуть мінімальними. Пам'ятайте, що для проведення робіт з потужними і міцними об'єктами слід вибирати бокорізи з лезами, що пройшли загартування. Рукоятка повинна бути з міцного, надійного і ізолюючого компонента. Сучасні варіанти здатні функціонувати з напругою до тисячі Вольт. Важливою буде наявність протиковзких накладок, щоб експлуатація була більш комфортною для вас.

Сфера застосування бокорізів

Найчастіше бічні кусачки використовуються для зміни параметрів або форми прутів і дроту з металу. З кабелями і проводами функціонують діелектричні моделі. Вони в обов'язковому порядку присутні в наборі інструментів кожного електрика. Актуальні бічні кусачки при виконанні монтажних і будівельних робіт. Щоб тривалість експлуатації інструменту була максимальною, рекомендується дотримуватися простих правил:

 1. Використовуйте інструмент в діапазоні температур від -20 до +70 градусів.
 2. Під час експлуатації вологість повітря повинна досягати 80% при 25 градусах в приміщенні або на вулиці.
 3. Обраний вид бокорізів використовуйте тільки за призначенням. Не слід міні-моделі застосовувати для обслуговування об'ємних об'єктів з металу.
Завершена