0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Обираємо флешку: на що звернути увагу і який інтерфейс кращий?

  05.02.2020

  Для сучасної людини флешка є незамінним помічником при читанні або передачі файлів. Якісний девайс дозволяє заощадити час і зберегти всі необхідні дані цілими і захищеними .

  При виборі USB-накопичувача слід звертати особливу увагу на максимальні показники швидкості читання і запису та варто враховувати, що показники першого завжди будуть більшими, тому не варто вірити ушлим виробникам або продавцям, що завіряють про космічну швидкость запису, яка значно перевищує читання!

  Вибираючи флеш-накопичувач рекомендуємо навіть не розглядати флешки зі швидкістю читання нижче 10 Мб/с - вони вважаються вже застарілими і відрізняються дуже великою повільністю.

  Якщо ви дивитеся бюджетні моделі, але з прийнятною швидкістю - радимо розглядати девайси зі швидкістю читання 10-20 Мб/с - вони не дорогі, в міру спритні. Але варто пам'ятати, що швидкість запису в таких накопичувачах найчастіше нижчі рази в 2! Такі флешки можна використовувати для передачі і зберігання документів, фото або музики для програвання в автомагнітолах.

  Середній сегмент - це флешки з USB 2.0 інтерфейсом: у них і швидкість читання від 20 до 30 Мб/с, і швидкість запису коливається в 10-20 Мб/с. Вони відмінно підходять і для автомагнітол, і для перегляду фільмів з флешки на телевізорі.

  До надшвидкісних і, відповідно, більш дорогих відносяться флешки з інтерфейсами USB 3.0 і 3.1. Швидкість читання таких моделей складає 50-250 Мб/с, запису - 30-215 Мб/с. Вони відмінно підходять для перенесення і зберігання інформації великих обсягів.

  При придбанні флешки також акцентуйте увагу на дизайн, конструкцію, зовнішні особливості моделі, так як той чи інший конструкційний елемент може бути як корисним, так і абсолютно непотрібним:

  • Наявність відкритого роз'єму робить роботу з пристроєм більш простою, але не перешкоджає скупченню пилу всередині або появи подряпин.
  • Кришечка-ковпачок: захищає роз'єм, але може легко загубитися.
  • Висувний механізм «слайдер» з часом при частому використанні може втрачати плавність ходу.
  • Флешки з поворотними механізмами з часом розбовтуються.

  Найбільш практичними є металеві або гумові флешки.

  Також звертайте увагу на розміри: супер компактні дуже легко втратити, а з громіздкими можуть виникнути проблеми при підключенні, якщо в сусідні порти буде підключено щось ще.

  Відмінності між USB 2.0 і USB 3.0

  Найперше і головна відмінність - це швидкість. Інтерфейс USB 3.0 більш сучасний і має швидкість обміну інформацією раз в 10 швидше. Але варто враховувати, що всі принади 3.0 ви відчуєте тільки якщо ваш ноутбук або ПК має відповідний роз'єм USB 3.0.

  Якщо ви підключите USB 3.0 флешку в 2.0 роз'єм, то файли будуть передаватися на швидкості USB 2.0, тобто, приблизно 20-30 Мб/с. Якщо ви сумніваєтеся, який USB порт має ваш ПК - просто загляньте всередину роз'єму: у USB 2.0 контакти чорного або білого кольору, у 3.0 - сині.

  Також, якщо ви підключите флешку 2.0 в USB порт c 3.0 - вона буде працювати зі швидкістю, заданою виробником, ніяких «супер-здібностей» флешки USB 3.0 вона не отримає. Ще більш вдосконаленою і швидкої версією інтерфейсу є USB 3.1. Найпоширеніші об'єми сучасних флешок - 8, 16, 32 Гб. Накопичувачі з більшою місткістю - 64 Гб і більше - відмінно підходять для перенесення об'ємних «важких» проектів, копіювання системи і т.п.

  Завершена