0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  На що звертати увагу при виборі спального мішка?

  05.03.2020

  Готуючись вирушити в туристичний похід або кемпінг, варто подбати не тільки про намет, їжу і посуд, але і про наявність спального мішка, адже від якості і кількості сну буде залежати ваш настрій, загальне самопочуття і враження від походу. Від характеристик і форми спального мішка на пряму залежатиме комфорт вашого сну. Як не помилитися з вибором і на що варто звертати увагу розповімо нижче в статті.

  Форма: ковдра або кокон

  Найпоширеніші форми мішків - одягнуло або кокон.

  Ковдра

  Мішок-ковдра має форму прямокутника з блискавкою-застібкою. Відмінно виручить в короткочасних походах зі стабільними погодними умовами. Вони не обмежують рухів, тому спати в них зручно. Деякі моделі мають подовжений низ для розміщення подушки або навіть вбудовану подушку-підголівник. Розгорнувши, їх можна використовувати як повноцінну ковдру або навіть матрац. Більшість моделей можна з'єднувати між собою для створення великого мішка для, наприклад, великої людини або двох людей.

  Кокон

  Кокони відрізняються формою трапеції і анатомічної формою, при якій передбачена розширена область плечей при більш вузькій області ніг, тому вони більш щільно лягають «по фігурі» і дозволяють більш ефективно зберігати тепло всередині. Для деяких мінусом в таких мішках може стати те, що особливості їх форми не завжди сприяють прийняттю звичних поз уві сні. Більшість моделей спальників-коконів оснащені теплими капюшонами і комірами з регульованими розмірами на стяжках. Спальні мішки-кокони призначені для більш суворих погодних умов. Займають менше місця і мають більш легку вагу, але і коштують дорожче, ніж спальники-ковдри.

  Діапазон температур і сезон

  Вибираючи спальний мішок, орієнтуйтеся на те, в яку пору року ви збираєтеся його використовувати найчастіше.

  Адже всі спальні мішки діляться по сезонах:

  • Тонкі моделі - для літніх періодів з мінімальною температурою до +5 град. С.
  • Демісезонні мішки - оснащені капюшоном і більш щільним наповнювачем. Підходять для температурного діапазону від +5 до -5 град. С.
  • Зимові - справжні екстремальні мішки. Мають товстий шар наповнювача, важчі, прилеглу форму, яка виключає потрапляння холодного повітря всередину. Деякі моделі дозволяють спати при температурах до -50 град. С.

  Температурні межі

  Кожен мішок має кілька температурних меж:

  • max (верхня межа комфорту) - показник максимальної температури, при якому в спальному мішку не буде жарко;
  • comfort (рівень комфорту) - показник температури оточення, при якій в спальнику найбільш комфортно знаходитися;
  • min (нижня межа) - показник навколишньої температури, при якому в спальнику зберігається комфортна атмосфера і зберігається температура;
  • extreme (екстремальний рівень) - показник гранично низької температури, при якому спальник здатний захистити від переохолодження.

  Деякі професійні туристи рекомендують не звертати на показники температур, а орієнтуватися виходячи з особистих відчуттів і особливостей організму, адже комусь комфортно і при +10, а хтось при цих показниках починає зуб на зуб не потрапляти. До того ж деякі люди виділяють багато тепла, а деякі - менше.

  Наповнювач

  Майже всі сучасні мішки мають синтетичні наповнювачі, так як вони добре акумулюють тепло, не намокають і мають легку вагу. Серед натуральних наповнювачів популярний пух гусей або качок.

  Синтепон

  Синтетичний матеріал. Відрізняється негігроскопічністю, добре зберігає тепло, швидко сохне. Мінуси - може збиватися в грудки після прання.

  Наповнювачі-розробки виробників

  Практично кожен виробник розробляє і використовує свої фірмові утеплювачі (холлофайбер, термофайбер, файбертек, термолайт, тінсулейт, polarguard, quallofil, hollofil, warmloft і т.д.). Вони відрізняються легкою вагою, добре зберігають тепло, етичні і дешевші, ніж натуральні.

  Пух

  Найкраще призначені для використань в умовах екстриму, так як відмінно утримують тепло. До мінусів можна віднести більш важку вагу, на відміну від синтетичних аналогів, об'ємність, гігроскопічність, здатність викликати алергії і неетичністю, що для деяких може виявитися важливим пунктом при виборі спальника.

  Внутрішня тканина

  Орієнтуйтеся на тактильні відчуття - внутрянка мішка повинна бути приємна на дотик, щільною і негігроскопічною. Найкраще підходить нейлонова або поліестерова підкладка. Для зовнішньої оболонки часто використовуються дихаючі мембранні матеріали, які оберігають власника від вологи і вітру, але не перешкоджають циркуляції повітря.

  Завершена