0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  КарантиноДайджест. Риск №3 - Як захисти кузов автомобіля при тривалому простоюванні?

  24.04.2020

  У зв'язку із ситуацією, що склалася, зокрема - карантином і вимушеною ізоляцією, багато автолюбителів істотно скоротили кількість пересувань на своїх автомобілях. Рідкісні пересування і нерегулярний догляд за кузовом транспортного засобу можуть призвести до суттєвих пошкоджень лакофарбового покриття, ущільнювачів і навіть днища.

  Якщо автомобіль на період карантину зберігається в сухому, добре вентильованому гаражі або на критій парковці - то негативний вплив на кузов автомобіля буде мінімальним. Однак, якщо гараж відсутній, так само як і місце на найближчій критій парковці, то єдиним виходом буде залишити машину у дворі власного будинку. Тривала стоянка на вулиці передбачає регулярний вплив на кузов атмосферних опадів, ультрафіолетових променів, різного сміття і накопичення конденсату, які, в кінцевому рахунку, стануть причиною втрати насиченості кольору лакофарбового покриття, появі мікроподряпин і корозії.

  Як захистити кузов автомобіля від негативного впливу

  Якщо ви змушені залишати автомобіль у дворі будинку, то перед очікуваним тривалим простоєм необхідно підготувати зовнішні елементи за допомогою засобів автохімії:

  • Найперше, що потрібно зробити - це ретельно вимити автомобіль за допомогою активних автошампунів і просушити його. Дана дія дозволить позбутися від забруднень, солей і різних реагентів, які при тривалому впливі можуть пошкодити кузов.
  • Далі, необхідно обробити лакофарбове покриття захисними поліролями або воском, які заповнюють мікропошкодження і консервують їх, а також мінімізують негативний вплив абразивних частинок, які переносяться вітром, атмосферних опадів і прямих сонячних променів і сприяють збереженню привабливості зовнішнього вигляду автомобіля.
  • Також, рекомендується обробити деталі підвіски і днище автомобіля антикорозійними складами - вони відштовхують вологу і запобігають появі корозії на нефарбованих деталях.
  • Для захисту зовнішніх пластикових і гумових ущільнювачів від зсихання і появи тріщин можна використовувати силіконові змазки, а для захисту боковин покришок - спеціальні склади по догляду за шинами.
  • Якщо на автомобілі встановлені хромовані елементи - їх можна захистити поліролями для хрому, механізм дії яких схожий на дію поліролів для кузова, проте вони додатково забезпечують збереження блиску.

  Не зайвим буде використання автомобільного тенту, який забезпечить додатковий захист від вигорання фарби, появи подряпин, накопичення бруду, впливу пташиного посліду, клею дерев і інших несприятливих чинників. Однак, якщо тент не має вікна вентиляції, час від часу його необхідно знімати, щоб просушити кузов автомобіля - без вентиляції волога під тентом буде осідати конденсатом як на кузові, так і на елементах підвіски, вихлопної системи, системи запалювання і двигуні, створюючи додаткові проблеми після простою, тому варто звернути увагу на тенти, які комплектуються сумкою-торбою, для його зберігання та транспортування.

  Підбиваючи підсумки

  Кузов виконує безліч функцій, в тому числі і захисну. Але, в разі довгого простою автомобіля, кузов сам потребує захисту і додаткової обробки сучасними засобами автохімії, які відрізняються високою швидкістю дії і простотою застосування - ви зможете обробити свій автомобіль самостійно, в побутових умовах і за лічені години.

  Завершена