Постановка автомобіля на стоянку у дворі будинку тягне за собою цілий ряд ризиків, серед яких: злом з метою крадіжки, зняття коліс або просто псування транспортного засобу з хуліганських спонукань. На період карантину автомобілі без нагляду знаходяться довше звичайного, а людей на вулиці, які могли б стати потенційними свідками - істотно менше, через що варто обзавестися системами захисту і спостереження за транспортним засобом, наприклад, сигналізації, GPS-трекери, відеореєстратори і механічні блокатори.
Автомобільні сигналізації - чи допоможуть?
Сучасні сигналізації вже давно перестали бути просто сиреною, підключеної до датчика удару - це високотехнологічні системи, які здатні реагувати на будь-які зміни, пов'язані з автомобілем і передавати інформацію про це на брелок або безпосередньо на смартфон, дозволяючи автовласникові швидко зреагувати і зупинити зловмисника.
Зупинимося докладніше на кожному виді автомобільних сигналізацій.
- Односторонні сигналізації - класичні охоронні системи, які здатні визначити вплив на автомобіль і оповістити автовласника гучним звуком сирени і включенням світла фар. Якщо автомобіль стоїть під вікнами будинку, то такої системи буде досить, та й відлякує вона зловмисників цілком добре.
- Двостороння сигналізація - це більш розвинена, в порівнянні з односторонньою, охоронна система. Крім світлозвукового оповіщення, вона передає дані на комплектний брелок - що зручно, якщо автомобіль стоїть на стоянці за будинком і сигналізації просто не чутно. Також, двосторонні сигналізації часто мають ряд додаткових функцій, таких як віддалений запуск двигуна, підключення GSM або GPS модулів, системами визначення нахилу, піддомкрачування і евакуації. Однак, радіус зв'язку автомобіля з брелоком досить обмежений і становить, в середньому, 1 км, чого недостатньо, якщо автомобіль знаходиться у дворі, а ви - на роботі, тому виробники пішли далі і розробили нове покоління охоронних систем - GSM-сигналізації.
- GSM-сигналізація є, по суті, двосторонньої сигналізацією і володіє повністю аналогічним набором функцій, однак головна відмінність - це використання вашого смартфона замість громіздкого брелока. GSM-сигналізації дозволили вирішити проблему невеликого радіусу зв'язку, обмеженого передавачем, встановленим в автомобілі – в якості передавачей використовуються вишки мобільного зв'язку, через які і передається інформація. Це означає, що ви отримаєте інформацію про свій автомобіль миттєво і де б ви не знаходилися. Також, багато GSM-сигналізації здатні дзвонити і надсилати SMS-повідомлення, якщо раптом інтернет на вашому телефоні вимкнено.
Приховане спостереження за автомобілем
Сигналізації, безсумнівно, повинні бути встановлені на кожному автомобілі. Однак, як бути якщо зломщик примудрився відключити захист і вирішив викрасти автомобіль? Для такої ситуації виробники охоронних систем випускають додатковий пристрій - GPS-трекер. Цей компактний пристрій можна заховати в самому затишному місці автомобіля, звідки він буде передавати за допомогою мобільного зв'язку дані про поточне місцезнаходження автомобіля. Часто зловмисники не переганяють автомобіль далеко і залишають його на деякий час в випадкових дворах будинків, в такому випадку власнику буде достатньо взяти комплект ключів і забрати свою машину.
Якщо метою зловмисника є не викрадення, а банальна крадіжка коліс або хуліганство - то можна потурбуватися придбанням відеореєстратора, здатного виконувати прихований запис під час стоянки - під час маніпуляцій з автомобілем особа злодія обов'язково потрапить в огляд камери, що згодом спростить його розшук поліцією.
Також, не варто забувати і про механічні засоби захисту - якщо ви залишаєте автомобіль на тривалий час, то акумулятор може розрядитися і системи активного захисту перестануть працювати. У такій ситуації рекомендується встановити блокіратор рульового колеса або блокіратор важеля коробки передач, які не дадуть викрадачеві керувати автомобілем.