0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як встановити дитяче крісло

  12.05.2020

  Наявність дитячого автомобільного крісла - обов'язкова умова для комфортного та, що не маловажно, безпечного перевезення дітей в автомобілі. Кожен відповідальний автовласник знає, що автокрісло використовується з перших днів народження і до досягнення дитиною 12-річного віку.

  Всього існує 4 вікові групи автокрісел:

  • 0: з перших днів життя і до 6 місяців, вага до 10 кг;

  • 0+: з перших днів життя і до 1 року, вага до 13 кг;

  • 1: з 9 місяців до 4 років, вага 9-18 кг;

  • 2: від 3 років до 7 років, вага 15,25 кг;

  • 3: від 6 до 12 років, вага 22-36 кг.

  Різні моделі крісел можуть об'єднувати в собі кілька вікових груп, що дозволяє використовувати автокрісло протягом багатьох років.

  Так само, крім вікової групи, важливо визначитися зі способом кріплення крісла, адже на сьогодні існує два способи фіксації дитячого крісла в салоні автомобіля: системою IsoFix і штатним 3-точковим ременем безпеки автомобіля.

  Нижче в статті розглянемо як і де правильно встановити дитяче автокрісло виходячи з вікової групи і способу кріплення.

  Варіанти кріплення дитячих автомобільних крісел

  Штатні ремені автомобіля

  Штатний ремінь є найпопулярнішим і найпоширенішим способом кріплення автолюльок і крісел - він дозволяє зафіксувати крісло практично в будь-якому авто, так як ремені безпеки є практично в будь-яких моделях.

  Слід враховувати, що існує правило кріплення крісла ременем - він повинен мати шлейки довжиною не менше 215 см.

  Даний спосіб кріплення має кілька недоліків: він не є найнадійнішим і для кріплення люльки вікової групи 0 може не вистачити довжини ременя.

  Перед фіксацією ременем переконайтеся, що на корпусі передбачені спеціальні позначки що вказують на місця пропускання ремінних шлейок (червоний колір для установки за ходом, сині - проти ходу).

  Перед використанням даного типу кріплення, слід переконатися, що він працює без дефектів. Якщо ж довжини ременя не вистачає для правильної і надійної фіксації - ні в якому разі не «нарощуйте» довжину самостійно! Зверніться з сервісний центр.

  Система IsoFix

  Так як має стандартну конструкцію - підходить для сидінь будь-яких марок автомобілів, оснащених спеціальними сталевими петлями IsoFix.

  У порівнянні з методом кріплення ременем, можливість припуститися помилки при установці і фіксації крісла за допомогою IsoFix значно нижча.

  Так як при використанні даної системи, кріплення проводиться тільки в нижній частині крісла, для більшої безпеки деякі моделі автокрісел мають додаткові якірні ремені.

  Петлі для кріплення можуть бути передбачені не тільки на задньому, а й на передньому сидінні.

  Увага! Установка на крісла на передні сидіння не рекомендується, так як дані сидіння вважаються більш небезпечними і дитина може додатково травмуватися вистрілює подушкою безпеки!

  Як встановити автокрісло для 0 і 0 вікових груп

  Крісла, що передбачають фіксацію штатним ременем оснащені спеціальними напрямними. Під час установки слід стежити за натягом шлейок - вони повинні бути натягнуті туго і без провисань.

  Особливих же труднощів в питанні як встановити дитяче автокрісло, оснащене засувками IsoFix або однойменною базою, виникати не повинно, так як досить встановити крісло в потрібному напрямку і з'єднати засувки IsoFix з автомобільними петлями.

  Даний тип кріплення є більш надійним і зручним.

  Як встановити автокрісло 1 вікової групи

  Якщо автокрісло даної групи оснащено кріпленнями IsoFix і внутрішніми ременями безпеки, які кріплять малюка в кріслі, то штатний автомобільний ремінь або не використовується взагалі, або в якості додаткового фіксатора.

  Деякі моделі можуть бути оснащені столиком безпеки, який фіксує маленького пасажира в кріслі. Як встановити автокрісло 9-18 кг (група 1) з таким столиком? В такому випадку кріплення столика проводиться за допомогою протягування шлейки ременя безпеки через цей столик.

  Як встановити автокрісло 2 і 3 вікових груп

  Автокрісла, що належать до цієї групи бувають як без кріплень IsoFix, так і з ними. У даній групі наявність даного кріплення служить більше для більш зручного і швидкого кріплення.

  Саме універсальне і практичне рішення - використання автомобільного 3-точкового ременя для фіксації крісла і дитини в ньому.

  Зазвичай шлейки ременя утримуються спеціальними фіксаторами-направляючими, тому вони не перетискають шию і черевну порожнину дитини.

  Як встановити дитяче автокрісло: коротка інструкція

  Щоб уникнути помилок при фіксації крісла рекомендуємо придерживатся наступних простих порад:

  • Вивчіть прикладену до крісла інструкцію. Зазвичай в ній докладно і зі схемами пояснюється як встановити дитяче автокрісло, так як кожна модель може мати деякі відмінні нюанси установки, які слід враховувати.

  • Найкраще місце установки - середина заднього сидіння.

  • Під час установки відсуньте переднє крісло максимально вперед - так ви звільните місце для «маневру» і встановлювати крісло буде зручніше.

  • Після установки крісла протягніть шлейки ременя в спеціальні фіксатори (якщо крісло фіксується штатним ременем), не бійтеся з силою натягувати ремінь - він не повинен провисати і бовтатися. Якщо крісло оснащене замками IsoFix - з'єднайте їх з автомобільними петлями до клацання.

  • Перевірте надійність фіксації ременя в плечовій області, відрегулюйте висоту напрямних, щоб шлейки ременя не перетискали шию і живіт маленького пасажира.

  • Посувайте крісло, щоб переконатися у відсутності сильних «люфтів» (невеликий рух вважається допустимим). Але якщо крісло рухається на 2 см і більше - отстегніте його і зафіксуйте його знову з більшою натяжкою.

  • Слідкуйте за тим, щоб ремені не плуталися і не перекручувалися.

  Автокрісло - це не просто «сидушка» для дитини в автомобіль, це засіб захисту життя і здоров'я вашого малюка, тому до його встановлення, як і до вибору, слід підходити з усією серйозністю.

  Завершена