0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Кошик
Мої покупки

Як форматувати флешку для магнітоли?

13.05.2020

Сьогодні багато виробників головних пристроїв для автомобілів, відмовляються від використання CD / DVD дисків, як носіїв інформації, дають переваги більш компактним, містким і зручним зовнішнім USB-накопичувачам, які відповідають всім сучасним вимогам. Але на практиці часто виникають проблеми, що магнітола не читає флешку. Для її усунення необхідно спочатку з'ясувати причину цього, а потім вже намагатися усунути її.

Основні причини чому магнітола не читає флешку:

 • головний пристрій не підтримує файлову систему, в якій відформатований зовнішній накопичувач;
 • використовується флешка великого об'єму, що перевищує вимоги;
 • некоректна назва файлів;
 • файли записані в тих форматах, які не читає магнітола;
 • складна ієрархія папок на флешці.

У багатьох розвинених магнітолах на дисплей виводитися інформація про помилку читання флеш-накопичувачів:

 1. ERROR 23 - файлова система не відповідає (FAT32, NTFS);
 2. ERROR-PROTECT - немає кодека Windows Media;
 3. CHECK USB - немає живлення в роз'ємі USB;
 4. ERROR 19 - в назві файлів використовуються некоректні символи, багато вкладених папок, не відповідають кодеки.

Якщо в магнітолі не читається флешка через використання неправильної файлової системи, необхідно провести форматування. На даний момент існують три основних файлових систем:

 1. FAT32 (таблиця розміщення файлів) - це спеціальна таблиця, яка в певній послідовності розміщує файли c 32-розрядної адресацією кластера. Такий формат досить старий, був випущений для ОС Windows 95.
 2. NTFS (файлова система нової технології) - це система використовує спеціальні структури зберігання даних. Розроблено для операційних систем, починаючи з Windows XP.
 3. EXT3 (третя версія розширеної файлової системи) - це система використовується на пристроях з ОС Linux, тому не така поширена як дві попередні.

Насправді для магнітол використовується тільки формат FAT32, тому що він найпримітивніший. Але для такого пристрою і не потрібен інший, так як там немає складних метаданих. Тому якщо у Вас флешка не читається автомагнітолю через не правильного формату (NTFS або EXT3), її необхідно відформатувати саме в FAT32.

Так як USB-накопичувачем можна повноцінно управляти тільки з ПК, то і форматування проводиться при підключенні до ПК. Але перед цим, якщо у Вас є цінна інформація на флешці, збережіть її на комп'ютер, тому що при форматуванні всі дані втратяться назавжди. Потім необхідно перевірити яка файлова система. Для цього Ви знаходите підключений зовнішній диск в "Мій комп'ютер" - натискаєте правою кнопкою миші на нього і вибираєте пункт "Властивості". У відкритому вікні, у вкладці "Загальне" Ви побачите назву файлової системи.

Для коректного форматування, потрібно діяти таким чином:

 1. В меню "Мій комп'ютер" знаходимо зовнішній диск, натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо пункт "Форматувати".
 2. На екрані монітора з'явиться попереджувальне вікно, яке інформує про те що дані з флешки будуть видалені. Натискаємо кнопку "ОК".
 3. Вибираємо параметри форматування. Наприклад: файлову систему - FAT32, розмір кластера - Стандартний (чим більший розмір збережених даних, тим вище показник кластера), в поле "Мітка тому" вказуємо назву флешки, яке буде використовуватися в подальшому. Вказавши всі параметри натискаємо на кнопку "Почати".
 4. Після успішного завершення форматування, на екрані з'явиться вікно з повідомленням "Вітаємо, флешка відформатована і готова до роботи".

Після виконаної роботи Ви можете завантажити музику на флешку для автомагнітоли та насолоджуватися нею під час тривалих поїздок. Але перед цим, необхідно перевірити який формат підтримується головним пристроєм. Така інформація повинна бути прописана в інструкції або на сайті виробника. Найпростіші магнітоли як правило підтримують аудіо формати: MP3, WAV і WMA. А вже більш просунуті і дорогі можуть відтворювати файли в форматах FLAC, AAC, MPEG-1, MPEG-2.

Як записати музику на флешку щоб слухати в машині:

 1. Підключити флешку в ПК або ноутбука і через "Мій комп'ютер" відкриваємо її.
 2. Методом копіювання переносимо заздалегідь підготовлені файли або каталоги на зовнішній накопичувач. При цьому не забуваємо, що складна ієрархія папок, може створити помилку при читанні флешки, тому бажано не створювати багато вкладених папок.
 3. Після завершення копіювання, необхідно безпечно витягти флешку, без пошкодження файлової системи. Для цього натискаємо правою кнопкою миші на іконку і вибираємо пункт "Безпечне вилучення пристрою".

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновки, які допоможуть Вам правильно вибрати флешку для автомагнітоли та використовувати її:

 • формат файлової системи FAT32;
 • обсяг не повинен перевищувати 8 Гб;
 • формат файлів MP3 або WAV;
 • в назві файлів і папок використовувати латинські символи;
 • записувати файли в кореневий каталог або в папку, яка знаходиться в кореневому каталозі.
Завершена