0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як вибрати акумулятор

  15.05.2020

  Щоб правильно підібрати автомобільний акумулятор необхідно слідувати декільком нескладним правилам, а також дотримуватися певних рекомендацій. У даній статті ми розповімо, чим відрізняються сучасні акумуляторні батареї і як підібрати оптимальний пристрій для конкретного автомобіля.

  Як вибрати акумулятор по ємності і розмірами.

  Найперше, з чим слід визначиться перед заміною батареї, це тип корпусу і габаритні розміри. Сьогодні на ринку можна зустріти європейський і азіатський корпус. Вони не взаємозамінні, і відрізняються візуально, тому для визначення типу корпусу вашої батареї досить подивитися на старий акумулятор. Габаритні розміри також відносяться до стандартних величин, і в більшості випадком залежать від ємності і пускового струму батареї.

  Ємність - один з найважливіших параметрів. Простими словами ємність можна описати, як здатність батареї видавати заданий струм протягом певного проміжку часу. З одного боку, чим більша ємність, тим більше раз можна запустити двигун без додаткової підзарядки, з іншого боку збільшення ємності тягне за собою збільшення габаритних розмірів і часу, який необхідно витратити для відновлення номінальних параметрів, або ж використання більш потужного автомобільного генератора. При виборі нового автомобільного акумулятора дотримуйтеся правила: брати на 2-5 Агод більше ніж в старій батареї за умови збереження колишніх габаритних розмірів пристрою.

  Який акумулятор вибрати? Технологія виготовлення.

  Сучасний ринок пропонує безліч різновидів автомобільних акумуляторів, які істотно відрізняються в ціні і за технічними характеристиками. Від технології виробництва залежить робочий ресурс батареї, сфера її застосування, діапазон робочих температур і ефективність в екстремальних умовах. Давайте розглянемо переваги і недоліки основних технологій сучасних АКБ:

  • класичні свинцево-кислотні акумулятори складаються з тонких позитивних і негативних решіток із свинцю, які занурені в рідкий електроліт. У свинцевий сплав може додаватися кальцій та інші елементи для збільшення міцності решіток, а також підвищення стійкості до корозії. Дані батареї мають прийнятну ціну і підійдуть для використання в автомобілях з невеликою кількістю електрообладнання.
  • EFB акумулятори мають схожу технологію. Вони також використовують рідкий електроліт, але решітки набагато товщі й кожна загорнута в конверт-сепаратор з пористого матеріалу. Це захищає решітки від осипання активної маси, що не допускає короткого замикання всередині пристрою. Дані батареї відрізняються збільшеним робочим ресурсом і більш стійкі до глибоких розрядів. Вони підійдуть для установки на автомобілі з підвищеною кількістю електрообладнання.
  • Гелеві акумулятори відрізняються електролітом, який тут в гелеобразному стані. Завдяки цьому батареї можуть встановлюватися під кутом без витікання активного елементу. Дані батареї використовуються в сучасних автомобілях, оснащених системою Start-Stop, а також мають велику кількість додаткового електроустаткування. Часто встановлюються як додаткове джерело живлення при тюнінгу автомобільного звуку.
  • AGM акумулятори - це сучасні батареї, в яких відсутній електроліт в рідкому вигляді, їм просочений сепаратор зі скловолокна, яким обгорнуті позитивні і негативні пластини. Такі акумулятори не бояться нахилів. Вони здатні працювати в електромережах з великою кількістю додаткового обладнання, а також в автомобілях, які оснащені системою рекуперації енергії при гальмуванні і системою Start-Stop.

  Який акумулятор краще вибрати для автомобіля?

  При заміні старого акумулятора зверніть увагу на заводські вимоги для вашого автомобіля, а також кількість додаткового електрообладнання та наявність сучасних систем рекуперації енергії гальмування, а також Start-Stop двигуна. При заміні акумулятора з рідким електролітом, зверніть увагу на EFB-батареї, за невелике збільшення ціни, ви отримуєте кращі робочі характеристики і істотно збільшений робочий ресурс. Якщо у вас стояв AGM або GEL акумулятор, для заміни слід використовувати такий же, тому що він істотно перевершує в робочих характеристиках.

  Завершена