0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як часто замінювати масло

  18.06.2020

  Моторне масло - одна з найголовніших рідин в автомобілі. Своєчасна його заміна вбереже автолюбителя від багатьох проблем, пов'язаних з двигуном. На питання про частоту заміни ви знайдете відповіді в даній статті.

  Новий автомобіль і автомобіль з пробігом

  Масло, як і будь-яка інша автомобільна змазка, володіє певним ресурсом, який скорочується в результаті роботи двигуна на високих обертах, при впливі високих температур, повітря, вихлопних газів в картері і ще безлічі інших причин, як явних, так і які побічно впливають на моторне масло. Якщо з автомобілями, придбаними в автосалоні питання заміни масла стоїть не так гостро - заміна виконується на фірмових станціях технічного обслуговування в строго регламентовані терміни, то з автомобілями з пробігом ситуація не така однозначна. Справа в тому, що під час експлуатації в двигуні, особливо в камері згоряння, накопичуються різні забруднення, такі як нагар і шлами. Ці забруднення здатні впливати на нове масло, окислюють його і викликають прискорену втрату миючих, а в наслідку і змащувальних властивостей масла.

  При придбанні транспортного засобу з пробігом заміну моторного масла (в ідеалі взагалі всіх витратних матеріалів) необхідно виконати відразу ж, навіть якщо попередній власник заявляє, що міняв масло недавно і практично не користувався автомобілем. Однак, навіть якщо власник каже, що пробіг у масла низький, це ще не означає що масло в хорошому стані. Навіть якщо мало їздиш, наприклад, від будинку на роботу і більшу частину шляху стоїш в пробці - терміни заміни масла все одно скорочуються, тому що варто враховувати не тільки пробіг, а й мотогодини.

  Як розрахувати ресурс масла

  Якщо ви є жителем великого міста, то ви не з чуток знаєте про міські пробки, коли швидкість руху потоку становить не більше 20 км/ч. У такому випадку для подолання маршруту в 20 км знадобиться ціла годину безперервної роботи двигуна - по автомагістралі за цей же час можна проїхати 100 км. Відповідно, в умовах міста навіть найкраще синтетичне масло не буде здатне відпрацювати 10000 км пробігу і виробить свій ресурс істотно раніше. Тому, для правильного розрахунку періодичності заміни масла, в тому числі і дизельних двигунів, необхідно враховувати не пробіг, а мотогодини або витрату палива. Для обліку мотогодин можна встановити спеціальний лічильник, проте, якщо такої можливості немає, мотогодини можна порахувати самостійно.

  Порядок розрахунку ресурсу масла по мотогодинам досить простий і зробити його необхідно всього лише раз, після чого використовувати отримані дані при необхідності.

  • В першу чергу необхідно розділити рекомендований виробником інтервал між обслуговуванням (у кожного автомобіля він свій) на середню швидкість руху в місті та на трасі. Ці дані дозволять визначити кількість мотогодин до заміни.
  • Друге - потрібно отримати середнє значення між швидкістю в міських умовах і на трасі.
  • Третє - отримані мотогодини помножити на середню швидкість. Дане значення буде максимально точно відображати шукану відстань, скільки можна проїхати на одному маслі.

  Як приклад припустимо, що, згідно з інструкцією по експлуатації, виробник наказує заміну кожні 15000 км, при середній швидкості 50 км/ч моторесурс складе 300 годин. Відповідно, масло доведеться міняти через ці 300 годин роботи, при тому, що пробіг буде менше 15000 км.

  Як часто міняти синтетичне, напівсинтетичне і мінеральне масло?

  Володіючи середнім значенням мотогодин двигуна ми можемо визначити, чи зможе свіже масло відпрацювати заявлений виробником інтервал. Як правило, виробники масел вказують дані про ресурс масла, але не варто переживати, якщо цих даних немає, в середньому ресурс масел наступний:

  • Мінеральні масла необхідно змінювати не менше, ніж кожні 5000 км або 150 мотогодин.
  • Напівсинтетичні відрізняються більш високою стійкістю, проте, в залежності від використовуваних присадок, ресурс може коливатися від 8000 до 10000 км або не більше, ніж 250 мотогодин.
  • Синтетичні масла змінюються набагато рідше. При експлуатації в рівних частках по місту і трасі - їх ресурс складе не менше 12000 км, аж до 15000 км або не менше 300 мотогодин, однак, як в будь-яких інших ситуаціях це значення може скоротитися в зв'язку з манерою їзди і якістю палива.
  • Окремо варто згадати про Longlife масла, які здатні зберігати властивості на 25000-30000 км пробігу або цілих 2 роки експлуатації.

  Короткі висновки

  На питання як часто міняти масло при малому пробігу відповісти можна по-різному - можна враховувати пробіг, мотогодини і навіть кількість спаленого палива. Але не варто цілком довіряти заявленим виробниками ресурсів масла - несприятливі умови можуть призвести до істотного скорочення фактичного терміну служби мастильного матеріалу. Навпаки, частота заміни масла в дизельному двигуні великого обсягу буде набагато рідше - навантаження на масло істотно менше і термін служби, відповідно, більше. Також, потрібно міняти масло в авто не рідше разу на рік і обов'язково стежити за його реальним станом - якщо масло стало занадто в'язким або водянистим - провести заміну необхідно негайно.

  Завершена