0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як перевірити масло на підробку

  30.06.2020

  Моторне масло - це одна з найбільш часто замінних рідин в автомобілі і, при цьому, одна з найдорожчих. Від якості масла безпосередньо залежать експлуатаційні характеристики двигуна і його моторесурс.

  Контрафактна продукція може не тільки знизити потужність мотора, але і стати причиною його передчасного виходу з ладу, та й просто ніхто не хоче віддавати велику суму за підробку. Як відрізнити підробку моторного масла і продовжити безвідмовний термін служби мотора ми і розберемося в даній статті.

  Які масла частіше виявляються підробками

  На питання які бренди бренди підробляють частіше і які не підробляють зовсім, однозначної відповіді немає - фальсифікатом може виявитися як масло з дешевого цінового сегменту, так і продукт преміальних, всесвітньо відомих брендів. На сьогоднішній день, найбільші виробники автомобільних масел перейнялися захистом своєї продукції і пропонують покупцеві прості і при цьому ефективні методи визначення справжності, наприклад:

  • QR-коди на етикетках;
  • Голографічні наклейки;
  • Штампи на кришках;
  • Унікальні коди під захисним шаром, який можна стерти.

  Практичні поради щодо вибору

  Перш за все, купувати моторні масла рекомендується у великих магазинах з гарною репутацією - багато виробників автохімії видають таким магазинам фірмові сертифікати, що підтверджують роботу магазину безпосередньо з виробником. При великій кількості сертифікатів різних брендів можна бути впевненим, що і інші масла в асортименті магазину будуть оригінальними.

  Якщо ж можливості придбання в таких магазинах немає, то необхідно звернути увагу на вартість - підроблена продукція буде дешевше, іноді - істотно, ціна може бути на 10-20% нижче, ніж у перевірених продавців. Однак, для виключення підозри, підробка може продаватися рівно за тією ж ціною, що й оригінальне масло, тому, необхідно використовувати інші методи визначення оригінальності.

  Візуальний огляд каністри - це те, з чого потрібно починати визначення оригінальності масла. Фірмові каністри відрізняються дуже високою якістю виробництва - рівні шви, гладка поверхня без пористості, виступаючі елементи дизайну чітко відчуваються руками, рівно наклеєні етикетки із високою якістю тексту та зображень, наявність голографічних наклейок, штампи на кришках - як правило, підробки таким набором властивостей не володіють . Також, варто звернути увагу на дату виробництва каністри - на великих заводах каністри довго не зберігаються, і дата їх виробництва повинна відрізняться від дати розливу не більше, ніж на місяць.

  Якщо візуальний огляд каністри не залишив негативних вражень - можна переходити до інших, більш точних методів визначення підробки. Спосіб, який підійде для всіх масел - це перевірка моторного масла по штрих-коду. Штрих-код складається з декількох наборів цифр, кожен з яких відповідає за: код країни виробництва, код виготовлювача і, безпосередньо, код товару. Даний код можна ввести в спеціалізовані онлайн-сервіси, які по базах даних визначають справжність масла.

  Даний спосіб відрізняється швидкістю, проте не завжди дає 100% результат, тому великі виробники, наприклад, Castrol, Mobil, Motul або Shell, використовують унікальні числові або QR-коди, які легко перевіряються на офіційних сайтах і гарантують абсолютно точне визначення оригінальності продукту. Якщо дані коди не зчитуються або сервіс перевірки видає помилку - варто утриматися від покупки даного продукту.

  Якщо ви вибрали і придбали масло, але сумніваєтеся в його якості - можна визначити його якість за кольором. Для цього потрібна одна крапля масла і білий аркуш паперу. Необхідно капнути олією на лист і підняти його - якщо при стікання краплі з'явилася темна смуга, значить масло неякісне, якщо слід прозорий - то ви придбали справжній продукт. Також, масло можна перевірити, налив його в прозору ємність - колір масла повинен бути янтарно-жовтим, та через деякий час, до 30 хвилин, має зберігати однорідність. Якщо ж колір викликає підозру, а саме масло розшарувалося або щось випало в осад, то таке масло заливати не рекомендується.

  На завершення

  Якісне масло - це запорука стабільної і продуктивної роботи мотора. Придбання масла з заниженою ціною або неможливістю перевірки автентичності може привести до набагато більших грошових витрат в майбутньому. Дані поради рівносильно застосовні також до трансмісійних масел і рідин ГУР.

  Завершена