0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Який домкрат краще вибрати?

  06.07.2020

  У цій статті ми детально розглянемо основні види доступних домкратів та підйомних механізмів, а також деякі поради з безпеки, які дозволять вам працювати під автомобілем більш комфортно та безпечно. Так давайте ж розглянемо види домкратів з якими ви можете зіткнутися.

  Які бувають види домкратів?

  Жоден гараж не обходиться від найбільш важливого та безпечного інструменту, для підняття та утримання транспортного засобу над землею, поки ви працюєте під ним. Наявність під рукою пристойного домкрата, може перетворити будь-яку тверду, або плоску поверхню в імпровізовану майстерню по обслуговуванню автомобіля. З цих причин в першу чергу потрібно купувати відповідний домкрат, але при великій різноманітності представлених домкратів на ринку, може бути важко визначити, який саме краще для вас.

  Щоб правильно визначити, який вид домкрата для вас більш кращий, для початку варто подумати, де і коли ви будете його використовувати. Найбільш поширеними та основними вважаються три види домкратів, кожен з них використовуються при певних обставинах, тому варто вибирати той, який найбільше підходить під потрібну вам область застосування.

  Ромбовидні домкрати

  Переважна більшість автомобілів комплектуються такими домкратами, що зберігаються в відсіку багажника. На відміну від інших видів домкратів, для підйому автомобіля вони не використовують гідравлічний тиск, підйом здійснюватися за допомогою гвинтового механізму, що робить їх легкими та компактними у використанні. У той же час через компактного розміру такий вид домкратів, має обмеження по вантажопідйомності та висоті, але її достатньо, щоб змінити колесо. Ромбовидні домкрати найкраще підійдуть для екстреної заміни колеса, а не для повсякденного використання в майстерні.

  Пляшкові домкрати

  Даний вид домкратів, для підняття автомобіля, використовують гідравлічне зусилля, шляхом підвищення тиску всередині циліндра за допомогою робочої рідини, що приводиться в дію в результаті накачування важеля, що робить їх досить легкими у використанні. Пляшкові домкрати, досить компактні та портативні, здатні піднімати великі вантажі і часто використовуються для підняття мікроавтобусів та вантажних автомобілів. Однак основним недоліком є те, що домкрат слід використовувати тільки на рівних поверхнях, це може істотно обмежити його придатність в екстрених ситуаціях на узбіччі дороги. Також, на відміну від інших видів, вони мають великою вільною висоту, що робить їх досить важкими для роботи на автомобілях зі зниженою посадкою, та багатьма спортивними авто.

  Підкатні домкрати

  Як і в пляшкових домкратах, для підняття автомобіля використовується гідравлічний тиск для збільшення навантаження, що також досягається простий накачуванням важеля, роблячи їх надзвичайно простими в застосуванні, оскільки не потрібно значного фізичного зусилля, для підйому автомобіля. Підкатні домкрати зазвичай складаються з візка з набором коліщаток, в результаті їх можна легко переміщати, або повернути в потрібне положення. Коліщатка також допомагають підтримувати правильне положення домкрата під автомобілем під час підйому, дозволяючи усунути нахил домкрата, що робить його більш безпечним. Даний вид домкратів найкраще використовувати на рівних поверхнях в майстернях, гаражі або СТО. Єдиними недоліками є хіба що їх вартості і те, що вони можуть бути більш габаритними та важкими, на відміну від інших видів домкратів.

  Як безпечно підняти автомобіль?

  Після того як ми розібралися, який домкрат найкраще підходить для вашої ситуації, важливо знати як безпечно його використовувати. Дані правила підходять для всіх перерахованих вище видів домкратів.

  • Здійснювати підйом автомобіля на твердій та рівній поверхні.
  • Переконатися, що максимальної вантажопідйомності домкрата, досить для підтримки вашого автомобіля.
  • Переконатися, що в автомобілі немає пасажирів.
  • Розмістити домкрат в правильному місці під автомобілем, перед його підйомом.
  • Використовувати опорні стійки, для страховки автомобіля.
  Завершена