0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як впливає магнітний тримач на телефон

  08.07.2020

  Одним з найбільш поширених питань при виборі тримача в авто є: «Чи шкідливий магніт для телефону». Суперечки відносно цього не припиняються з найперших днів появи подібних кріплень на ринку. Воно й не дивно, так вже повелося, все нове викликає у нас страх і побоювання. Тому, щоб розвіяти міфи, слід детально розібратися в даному питанні.

  Чи завдає шкоди телефону магнітний тримач

  Страх нашкодити телефону магнітом виник не дарма. Чимало виробників побутової техніки просили поберегти її від впливу магніту. Проблема в тому, що практично вся стара техніка була зроблена на основі електронно-променевих трубок, відповідно подібний вплив магнітом був дуже шкідливим. Зараз же все простіше. Конструкції змінилися, телефони та інша техніка стали більш захищеними і пошкодити їх магнітом дуже складно. Але давайте по порядку, розберемо найпоширеніші міфи.

  • Перший міф: магніт негативно діє на пам'ять телефону.

  Відповідь: насправді він ніяк не впливає. Більшість сучасних телефонів в конструкції має вбудовану флеш-пам'ять. Вона не має ніяких магнітних елементів, а тому кріплення такого типа абсолютно ніяк впливає на смартфон. Подібні побоювання виникли на основі впливу магніту на жорсткий диск ПК. Але варто зауважити, що конструкція сучасного телефону і ноутбука значно відрізняється. А тому, якщо ви не плануєте кріпити ноутбук до магніту, то немає нічого страшного в використанні телефону і магнітного кріплення.

  • Другий міф: він може пошкодити екрану телефону.

  Відповідь: ні, нашкодити йому магніт не зможе. Більшість сучасних смартфонів має OLED або РК-дисплей. Подібні екрани ніяк не залежать від магнітного поля, магніту або від чогось подібного. Так, не будемо сперечатися, старі телефони можуть демонструвати дивну поведінку при піднесенні до них будь-якого магніту. Але ці телефони не випускаються вже багато років, а тому якщо ви не власник розкладачки з початку 2000-х, вашому смартфону нічого не загрожує.

  • Третій міф: негативний вплив магніту на акумулятор телефону.

  Відповідь: це також неправда. Раніше телефони випускалися тільки з двома типами батарей - нікель-кадмієві та нікель-металогідридні. І так, їх взаємодія з магнітом могли негативно відбитися на роботі телефону. Але в сучасному світі відшукати подібні акумулятори практично нереально. Більшість виробників використовують більш зручні та ємнісні Li-Ion (літій-іонні) і Li-Pol (літій-полімерні) батареї. Для них подібні магніти не страшні, а тому можна сміливо використовувати телефон для фіксації в автомобілі. Так, сперечатися не будемо, невеликий вплив все ж є, змушуючи телефон трохи розряджатися. Але цей вплив мізерно малий і для експлуатації не суттєвий. Багато користувачів приводили в приклад використання додатків, які здатні були за годину повністю розрядити телефон, при цьому телефон на кріпленні показував розрядку в сотні разів меншу. Тобто вплив магніту на сучасну батарею настільки незначний, що ви, швидше за все, його навіть не помітите.

  • Четвертий міф: магніт може пошкодити сім-карту.

  Відповідь: ніякого впливу на неї немає. Вже було проведено безліч дослідів, які доводять, що безпосередньо на сім-картку магніт ніяк не може вплинути. Якщо є проблеми зі зв'язком, то це швидше за питання до оператора зв'язку, а ось магніт тут зовсім ні до чого.

  Чи впливає на магнітне кріплення на компас, GPS і динаміки

  Теоретично магніт буде впливати на функцію компаса в вашому телефоні. Але тут знову ж таки залежить від телефону. Сучасні смартфони мають захист від цього впливу, і ви не помітите різниці, а ось гаджети старішого виробництва можуть мати з цим проблеми. Тому, якщо у вас виникає побоювання з цього приводу, бажано смартфон не тримати занадто довго на кріпленні.

  Також варто відзначити і наявність невеликих магнітів у динаміків. А тому тут також буде незначний вплив. Хоча знову ж таки більшість сучасних відомих виробників телефонів встановлюють захист. З огляду на це, щоб дійсно нашкодити сучасному гаджету, потрібно дуже багато зусиль.

  Якщо ж говорити про GPS, то тут дані беруться з супутника і на дані це ніяк не вплине.

  Чи шкідливий магніт в чохлі

  Ще одне популярне питання: "Чи впливає магніт в чохлі на телефон". Тут знову ж таки варто відзначити сучасні конструкції телефонів. Більшість старих гаджетів мали в конструкції такі датчик як геркон, якому було небажано взаємодія з магнітом. А ось нинішні смартфони вже мають датчики Холла, яким ніякий вплив не страшний. Тому, якщо у вас не розкладачка і не слайдер, випущені 3-5 років тому, на телефон це ніяк не вплине.

  Висновок: чи варто брати магнітне кріплення

  Таким чином, відповідь на питання: «Наскільки шкідливий магнітний тримач для телефону» - очевидна. Ви можете без проблем обирати будь-який магнітний тримач і користуватися ним. Єдине, що варто зауважити, щоб мінімізувати вплив на компас і динаміки не варто залишати гаджет протягом 5-6 годин на магніті. Він досить легко знімається, а тому зберігати його краще в сумці, бардачку, кишені. А в іншому проблем не виникне. Ви можете сміливо вибирати будь-який магнітний тримач. Тим більше, плюсів у нього набагато більше, ніж мінусів.

  Завершена