0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як обрати автомагнітолу

  06.08.2020

  Магнітола вже давно стала невід'ємною частиною сучасного автомобіля, тому дуже важливо ретельно вибирати максимально відповідний пристрій. Музика дозволяє створити комфортну обстановку і розслабитися навіть в самих тривалих і важких поїздках. Однак, встановлені на заводі пристрої часто не відповідають вимогам автовласників і з часом назріває логічне запитання «яку магнітолу вибрати?». На сьогоднішній день автомагнітоли представлені сотнями різних моделей від десятків виробників, мають різні функціональні можливості і знаходяться в широкому діапазоні цін, що істотно ускладнює вибір для покупця.

  З чого почати вибір

  Першим пунктом вибору магнітоли є підбір магнітоли по типорозміру. На даний момент розрізняють два основних типорозміру - це 1 DIN і 2 DIN, які володіють однаковою шириною 18 см, але різними посадочними висотами - 5 і 10 см відповідно. Якщо у вашому автомобілі стояла компактна автомагнітола, то і вибирати необхідно серед «однодінових» пристроїв, якщо ж є можливість встановити «дводіновий» ресивер, то варто звернути увагу на нього. Ресивери 2 DIN більш функціональні, володіють великим екраном і часто замінюють відразу кілька пристроїв, наприклад, навігатор і систему огляду заднього виду, проте відрізняються більш високою ціною. Також, існують компромісні варіанти, такі як 1 DIN магнітола з висувним екраном і функціями великої 2 DIN магнітоли, і перехідні рамки, які заповнюють простір 2 DIN і дозволяють встановлювати компактну 1 DIN.

  Ключові характеристики вибору

  Після того, як ви визначилися з необхідним типорозміром, вибір магнітоли варто продовжувати з урахуванням її потужності, виду носія інформації і додаткових функцій.

  • Потужність магнітоли - це один з найбільш важливих параметрів вибору. Від даного параметра залежить якість і максимальна гучність звуку - чим вище потужність, тим краще звучання в динаміках. Недорогі магнітоли, як правило, здатні видавати чесні 35 Ватт на кожний динамік, чого цілком вистачить для штатної або недорогої автомобільної акустики, магнітоли середнього цінового сегмента вже потужніші і видають від 40 до 60 Ватт на кожний динамік, що дозволяє підключати вже більш якісну автомобільну акустику, але при цьому обходитися без придбання підсилювача.
  • Вид носія інформації - все магнітоли на сьогоднішній день можна розділити на дві великі групи - CD/DVD і бездискові. Як виходить з назви - одні володіють дисководом і здатні зчитувати музику або відео з компакт-дисків, інші ж в якості джерела інформації використовують або USB-флешки, або SD-картки. На сьогоднішній день вартість USB і SD накопичувачів істотно знизилася, а зручність використання - незрівнянно вище, ніж у випадку з дисковими пристроями, тому рекомендується зупинити свій вибір на бездискових або комбінованих моделях, які підтримують як компакт-диски, так і USB/SD- накопичувачі . Також, дуже хорошою перевагою магнітоли буде наявність AUX-входу, який дозволяє підключати за допомогою аудіо-кабелю мобільні телефони або портативні плеєри.
  • Дисплей - від розміру та роздільної здатності дисплея залежить якість зображення. Це в першу чергу стосується 2 DIN магнітол з кольоровими РК-дисплеями. Найчастіше, 1 DIN магнітоли володіють монохромними дисплеями, і в цьому випадку дуже важливо уточнювати чи є підтримка кириличних символів.
  • Радіоприймач - це невід'ємна частина будь-якої автомагнітоли. Якщо ви часто слухаєте радіо, то обов'язково зверніть увагу на параметр, що визначає кількість налаштувань для FM і AM діапазону, а також про наявність функції RDS, яка відображає на екрані текстову інформацію від радіостанцій.
  • Додаткові функції - сучасні моделі головних пристроїв часто мають різними додатковими функціями, такими як Bluetooth, пульт дистанційного керування, можливість окремого управління сабвуфером, підтримка Android/iOS-смартфонів, а також для 2 DIN магнітол: наявність GPS-модуля і навігації, TV-тюнера, підтримка 3G\4G-модемів, можливість підключення камер і багато інших, які розширюють можливості ресивера і підвищують комфорт використання.

  Магнітола і акустика

  При виборі нової автомагнітоли також варто враховувати і акустичну систему - якщо планується просто заміна пристрою без заміни динаміків - можна вибирати менш потужну, але при цьому і менш дорогу магнітолу, якщо ж планується заміна і акустичних систем - є сенс звернути увагу на моделі з великим запасом потужності.

  Вибір хорошої магнітоли в авто - завдання індивідуальне, адже комусь потрібен великий ресивер з величезною кількістю функцій, а для когось достатньо, щоб пристрій просто якісно відтворював музику.

  Завершена