0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Швидкий запуск двигуна взимку

  04.11.2020

  Зниження температури в осінньо-зимовий період часто стає причиною утрудненого холодного запуску двигуна, особливо - дизельного. А кілька невдалих спроб запуску можуть стати причиною глибокого розряду акумулятора, аж до моменту, коли він не здатний прокрутити стартер. У такому випадку можна використовувати опалювачі, пуско-зарядні пристрої, попросити власника іншого автомобіля «прикурити» акумулятор, що сів, або ж використовувати спеціальні засоби автохімії - «швидкий старт» в зручних аерозольних балончиках.

  Як працює

  Засоби типу «швидкий старт» є, як правило, складною сумішшю ефірів, стабілізаторів, мастильних компонентів і робочого газу у вигляді пропану або бутану. Даний склад відрізняється неймовірно високою займистістю і дозволяє запустити двигун в умовах екстремально низьких температур до -50 градусів за Цельсієм, а також в умовах підвищеної вологості, при низькому заряді акумулятора, неполадках з паливною апаратурою або стартером. Після введення засобу автомобіль повинен відразу ж і без особливих труднощів запуститися, навіть якщо до цього стартер дуже погано прокручувався. Якщо ж двигун не запрацював, то, найімовірніше, проблема полягає в несправності системи запалювання або упорскування палива.

  Як застосовувати

  «Швидкий старт» - це засіб в аерозольному балончику з трубочкою подовжувачем, який відрізняється неймовірною простотою у використанні. Досить зняти патрубок повітряного фільтра, струснути балон і протягом декількох секунд впорскувати засіб у впускний колектор або карбюратор, після чого натиснути педаль газу до упору і виконати запуск мотора. На всі дії потрібно не більше двох хвилин, що особливо важливо в умовах холоду. При використанні для дизельних двигунів необхідно відключати свічки розжарювання і фланці, що нагріваються.

  Плюси і мінуси

  Виробники автохімії щороку покращують формули і склади своїх засобів для швидкого запуску двигуна, доповнюють їх різними змащуючими, антикорозійними і стабілізуючими властивостями, які забезпечують такі переваги:

  • Спрощення запуску двигуна в умовах дуже низьких температур або при високій вологості;
  • Можливість виконати запуск мотора при низькому заряді акумулятора, незначних проблемах зі стартером або паливною апаратурою, або трохи вологих свічках;
  • Змазування пар тертя і їх захист від пускового зносу;
  • Захист металевих елементів від ураження іржею;
  • Зручність у використання і відсутність необхідності у використанні інструментів.

  Однак, занадто часте використання засобу або перевищення рекомендованої кількості може призвести до короткочасної детонації і змивання масляної плівки з поверхонь деталей двигуна - велика кількість аерозолю може стати причиною вибухового удару, який руйнує поршневі кільця, з'являються механічні дефекти на порушених і гільзах, прогорають клапани. По більшій мірі це справедливо при використанні засобів невідомих виробників або засобів з заниженою ціною - якісний «швидкий запуск» мінімізує ймовірність появи детонації і підходить для регулярного застосування.

  Підводячи підсумок

  Розробки в області автомобільної хімії не стоять на місці - кожен день з'являються нові засоби і вдосконалюються вже існуючі. Аерозольний «швидкий запуск» - це засіб, який повинен бути у кожного автовласника, особливо на зимовий період для випадків крайньої необхідності. При правильному підборі засобу і застосування згідно рекомендацій виробника «швидкий старт» стане незамінним рятівником в дорозі.

  Завершена