У даній статті ми протестуємо і порівняємо по характеристикам, а також конструкції коаксіальні динаміки діаметром 16 см від Alpine, JBL і Cadence. Динаміки Alpine S-S65 серед трьох екземплярів найпотужніші: у них 80 Вт RMS потужності і найширший частотний діапазон від 70 Гц до 22 кГц, CADENCE QSL 65 трохи слабкіше RMS потужність 55 Вт, а частотний діапазон від 100 Гц до 20 кГц. За потужністю динаміки JBL Stage3 627 займають останнє місце в трійці, у них всього лише 45 Вт RMS, але частотний діапазон ширше, ніж у CADENCE QSL 65, вони грають від 55 Гц до 20 кГц. Зате у JBL є перевага у вигляді найвищої чутливості 92 дБ і це є відмінною рисою багатьох динаміків JBL, у CADENCE чутливість нижче 90 дБ, а у Alpine найнижча, всього 88 децибел. У теорії це означає що динаміки з найвищою чутливістю при однаковій потужності вхідного звукового сигналу гратимуть голосніше.
Матеріали виготовлення
Крім гучності все три динаміка будуть відрізнятися за характером звучання. Наприклад, JBL Stage3 627 зроблені з синтетичних матеріалів, підвіс з бутилкаучуку, дифузор з поліпропілену, пищалка з майлара, тому звук не буде натуральним. За матеріалами виготовлення CADENCE QSL 65 це повна протилежність JBL, тут застосовуються максимально натуральні матеріали, пищалка з шовку, мідбаси з посиленою тканиною целюлози, підвіс з тканини з спеціальним просоченням. Такі підвіси зустрічаються в багатьох моделях динаміків CADENCE, правда тканинний підвіс менш еластичний і довговічний на відміну від бутилкаучуку. Alpine це компроміс між натуральними і синтетичними матеріалами, пищалка з шовку, мидбас з посиленого карбоном пластику, підвіс з бутилкаучуку. До речі, підвіс виготовлений за фірмовою технологією яка забезпечує динаміку збільшений хід дифузора. Крім цього, у Alpine є ще одна невелика перевага, ці динаміки комплектуються спеціальним монтажними кільцями, у яких багато монтажних отворів, і вони застосовується для зручної і швидкої заміни штатних динаміків. JBL і CADENCE замість монтажних кілець комплектується захисними сітками, яких немає у Alpine.
Також варто відзначити що у Alpine найпотужніша магнітна система і найбільш розвинений кросовер, що складається з конденсатора і котушки, у CADENCE і JBL є тільки конденсатор.
Тестування
Всі три динаміка ми прослухали на одному і тому ж треку при одному і тому ж рівні гучності, до входження магнітоли в кліп. При такому рівні гучності у динаміків Cadence відчувається деяке перевантаження і спостерігається розмитість звучання, але звуковий тиск досить непоганий: 100,4 дБ. JBL звучить набагато краще хоча звуку не вистачає натуральності, динаміки підкуповують об'ємним потужним басом, але при цьому відчувається надлишок високих частот, що характерно для продукції JBL, звуковий тиск ще вище ніж у CADENCE: 101,7 дБ. у Alpine на наш погляд саме натуральне звучання, правда низькі частоти не такі об'ємні як у JBL, а навпаки більш зібрані, надлишок високих частот не відчувається, звуковий тиск мінімальний в цьому тесті: 100,2 дБ.
Підсумки
У підсумку можна сказати що динаміки Alpine S-S65 будуть самими універсальними динаміками за звучанням та способом установки, JBL Stage3 627 більше підійдуть для електронної музики або Drum and Bass, а CADENCE QSL 65 можна розглянути для тихих аудіосистем.