0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Що таке спойлер в автомобілі

  05.02.2015

  Сучасні машини на порядок відрізняються від тих, на яких доводилося їздити нашим бабусям і дідусям в середині минулого століття. Першою відмінною рисою є їх зовнішній вигляд, дизайн і більш обтічні форми. З одного боку це продиктовано віяннями автомобільної моди, але з іншого - гонитвою за більш високими швидкостями, що змусило приділяти більше уваги аеродинаміці автомобілів. І саме швидкості і аеродинамічні особливості кузовів стали причиною використання на сучасних машинах такого девайса як спойлери. Що таке спойлер в автомобілі і навіщо потрібен цей агрегат? Про це далі і піде мова.

  Спойлер - це кузовний елемент авто, головна функція якого зводиться до зміни аеродинамічних особливостей машини за рахунок відхилення повітряних потоків. Сьогодні спойлери набувають широкого поширення і не тільки в автоспорті, а й у любителів «прокачати» своє авто. Природно багато автовласників, намагаючись не відставати від такої тенденції, замислюються про установку цього «агрегату» на свого «сталевого коня». Але перед тим, як зважитися на подібного роду витрати (потрібно враховувати, що вони часто не маленькі), необхідно розібратися в тому, чи потрібен взагалі цей девайс в конкретному автомобілі і яка його функція.

  Перше призначення спойлера зводиться до чисто естетичної складової, суть якої полягає в тому, щоб надати автомобілю більш спортивний вигляд. Однак основне його завдання - при високому швидкісному режимі (більше 90 км/год) створити хорошу силу притискної дії, що дозволить зберегти колесам автомобіля необхідний контакт з дорогою. Це в свою чергу позитивно позначатиметься на його стійкості, керованості, дозволить плавніше входити в повороти. Вся справа в тому, що конструкція кузова машини сприяє тому, що при швидкостях вище 80 км/год потік повітря, що рухається автомобілю назустріч, потрапляючи і під його дно, призводить до підведення авто над дорогою (в більшій мірі це відноситься до передньої його частини), що в свою чергу негативно позначається на зчепленні шасі з дорожнім покриттям. Відповідно транспортний засіб стає менш керованим. Спойлер для авто якраз таки і покликаний боротися з даними явищами. Відразу хотілося б відзначити і такий кузовний елемент, як антикрило. Він також сприяєте поліпшенню зчеплення коліс машини з поверхнею дороги, але якщо робота спойлера (він розташовується не високо від кузова авто) зводиться до зміни напрямку потоку повітря, щоб виключити вищеописані явища, то антикрило покликане саме «притиснути» машину до дороги. По суті, це таке ж крило літака, але перевернуте догори ногами. Відповідно тиск повітря у верхній частині над антикрилом вище, ніж під ним, що і веде до виникнення сили діючої з точністю до навпаки на відміну від тієї, що сприяє відриву літака від землі. Завдяки цьому задня частина авто притискається на високих швидкостях до поверхні дороги. Такий принцип роботи змушує розміщувати антикрило на більш високій відстані від кузова, ніж у випадку зі спойлером. Застосування цих обох елементів, що змінюють аеродінамку кузова і розміщених в задній частині авто, найбільш виправдано в автомобілях з ведучими задніми колесами, що сприяє кращому притисанню головної осі до дороги, відповідно кращій передачі сил крутного моменту.

  Однак для «боротьби» з явищами аеродинаміки авто монтажу спойлера тільки ззаду мало, оскільки в такому випадку залишиться відкритим питання з підйомом передньої частини, що як було сказано раніше, негативно позначиться на керованості. Саме тому рекомендують установку не тільки заднього, а й переднього спойлера, який як би відсікає частину потоку повітря, що прагне потрапити під днище автомобіля. Треба відзначити, що автомобіль, який має додаткову силу притиску до дороги, створену набігаючим повітряним потоком, краще гальмує (у цій сфері дуже результативні бічні спойлери). До того ж встановлені під правильними кутами спойлери, за рахунок надання зустрічним потокам повітря конкретного напрямку, сприяють зменшенню кількості бруду на лобовому склі авто і в задньому відділі його кузова.

  Маючи уявлення про те, що таке спойлер в автомобілі і яке призначення конкретного його виду, кожен автовласник для себе зможе визначити, а чи потрібен такий девайс в його машині взагалі. Тут також відіграє роль і те, де купити спойлер. В першу чергу потрібно довіряти фірмам, працюючим не перший рік на ринку автотюнингу, намагаючись уникати продукції «підвального» виробництва, інакше від спойлера не буде користі, хіба що в естетичному плані. Важливий і матеріал (в пріоритеті нехай і дорожчий, але більш надійний карбон і алюміній). Що ж так би мовити «думайте самі, вирішуйте самі, мати або не мати». Ми можемо порадити враховувати вищесказане і бути готовим викласти чималу суму грошей.

  Завершена