0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Чому автоаккумулятор більше не заряджається повністю

  25.02.2015

  Ні у кого з автовласників не виникає сумнівів з приводу значущості акумулятора, як одного з елементів авто. Адже саме він дає струм, необхідний для запуску двигуна. Звісно акумуляторну батарею потрібно періодично заряджати, оскільки під час пуску двигуна, вона віддає частину свого заряду. Правда трапляється і таке, що авто акумулятор більше не заряджається взагалі або заряджається, але не до кінця. Давайте розберемо, чому це може бути.

  Як відомо в машині головним джерелом поповнення заряду акумулятора, витраченого ним, є генератор. Він розрахований таким чином, щоб зуміти зарядити батарею певної ємності (ту, яка найбільш оптимальна для застосування в даному автомобілі). Відповідно, якщо в машині буде встановлено акумулятор ємністю більше тієї, яка показана для використання в даному транспортному засобі, то це призведе до того, що генератор не зможе зарядити його повністю. Залишиться певний відсоток недозаряду. Тому однією з причин, по якій авто акумулятор більше не заряджається повністю, може бути його занадто велика ємність, на порядок більша тієї, яка рекомендована для використання в даному транспортному засобі.

  Відповіддю на питання чому авто акумулятор більше не заряджається, можуть бути неполадки, пов'язані з генератором. Цілком може бути, що стався обрив його ременя, що буде перешкоджати виконанню генератором, покладених на нього завдань. Рішенням такої проблеми є заміна цього самого ременя. Трапляється і таке що ремінь починає прослизати на шківі. Причинами цього можуть бути як його зношеність (в цьому випадку він підлягає заміні), так і зменшення ступеня його натягу, а також наявність вологи на шківі (виправити дилему в цій ситуації можна за допомогою підтяжки ременя).

  Акумуляторна батарея автомобіля також може не заряджатися і через інші проблеми пов'язані з генератором. Одним із прикладів є епізодичне заклинювання ротора при обертанні в статорі (через зношеність поверхневих частин ротора), а також розрив ланцюга, яка збуджує генератор. Виправити ситуацію в першому випадку, а часто і в другому, можна виключно за допомогою установки нового генератора. Проблема, через яку авто акумулятор більше не заряджається, може бути пов'язана і з дефектами проводки генератора, яка може бути окисленою, обірваною або мати ненадійні контакти. У цьому випадку усунення даних проблем допоможе вирішити ситуацію з акумулятором що не заряджається.

  Серед причин, пов'язаних з недозарядом акумуляторної батареї також варто відзначити і знос щіток генератора, а також несправність реле-регулятора. У цій ситуації для того щоб виключити неповний заряд акумулятора слід замінити ці деталі. Проблема може критися і в несправності діодів випрямного блоку. Їх рекомендується перевірити, і якщо вони пошкоджені, то замість них також рекомендується встановити нові.

  «Хворим місцем» може виявитися і сама акумуляторна батарея. Однією з досить поширених причин її дуже поганої зарядки є глибока сульфатация її пластин, яка виникає через знаходження батареї тривалий період в стані повної розрядженості без підзарядки, або після порушень правил її експлуатації. Для цього процесу характерне утворення на пластинах АКБ великих кристалів сульфату свинцю, яким властива погана розчинність. Через це проникнення електроліту в активну масу пластин ускладнено, а відповідно падають і показники ємності АКБ. «Полікувати» такий акумулятор в принципі можна, проте коли сульфатация дуже запущена - це досить клопіткий і тривалий процес, на думку багатьох «бувалих» автомобілістів, простіше купити новий акумулятор. Також акумулятор може не заряджатися і через обсипалися пластин і їх замикання. У цьому випадку має сенс заміна АКБ.

  До «неповноцінної» зарядки акумулятора може призвести і окислення його клем. В такому випадку можна вдатися до допомоги наждачного паперу, за допомогою якого потрібно провести їх зачистку, прибравши тим самим подібне нашарування, що підвищує опір, і що заважає зарядці АКБ.

  Якщо ви робите підзарядку за допомогою зарядного пристрою, але при цьому авто акумулятор більше не заряджається повністю, має сенс звернути увагу і на сам зарядний пристрій. Він може не підходити під тип Вашої батареї, або може бути невірно налаштований, а іноді навіть і несправне.

  Ось в принципі найпоширеніші проблеми, які можуть стати причиною відсутності належної зарядки АКБ. Можливо, даний матеріал допоможе Вам в усуненні виниклої проблеми.

  Завершена