0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Еквалайзери і цифрові процесори обробки сигналів - отримай максимум

  30.03.2015

  Еквалайзери і процесори сигналів - це два види пристроїв, які дозволять вам налаштувати звук в аудіосистеми вашого автомобіля. Автоелектроніка за своєю природою є більш складним механізмом, ніж побутова техніка. Більшою мірою це пов'язано з характером кузова і салону легкових автомобілів і вантажівок, так що навіть найдорожчі музичні установки преміум-класу можуть видавати поганий звук. Інтер'єр автомобіля виконаний з матеріалів, які поглинають або відбивають звук, так що на певних частотах він може виходити приглушеним, а іноді - просто розривати ваші вушні барабанні перетинки.

  Вирівнювання

  Деякі головні пристрої включають в себе налаштування простих високих і низьких частот, а також налаштування середнього рівня. Але еквалайзери роблять ще один крок вперед в цьому напрямку. В аудіосистеми з підсилювачем, де еквалайзер встановлений між головним пристроєм і підсилювачем, ви отримуєте можливість збільшувати або урізати потужність певних звукових частот. Сьогодні на ринку представлено кілька видів еквалайзерів, кожен з яких має свої переваги:

  Графічні еквалайзери мають фіксований діапазон частот, але завдяки наявності поділів на люмінофорних смугах, користувач може самостійно вносити коригування;

  • Параметричні еквалайзери забезпечують ще більший контроль, так як вони дозволяють регулювати ширину і центральну точку кожної смуги;

  • Стимулятори або підсилювачі еквалайзера працюють як система, що складається з еквалайзера і підсилювача. Зазвичай, вони не мають у своєму розпорядженні таку ж потужність, як більшість хороших підсилювачів, але використання такої комбінації куди простіше, ніж установка пасивного еквалайзера і автономного підсилювача;

  • Аналогові еквалайзери для забезпечення точного контролю над настройками частот використовують фізичні диски і шкалу градації;

  • Цифрові еквалайзери не мають фізичних елементів настройки, тому вони часто зберігають установки для різних частотних профілів.

  «Лікування» ОЕМ головних пристроїв

  Цифрові процесори сигналів виконують ту ж роботу, що і еквалайзери, але багато які з них також можуть функціонувати як кросовери. Також можуть регулювати частоти і вибирати, які частоти надсилаються на ті, чи інші динаміки.

  Існує ряд можливих варіантів застосувань цифрових процесорів, але найголовніший полягає в усуненні проблеми, з якою можуть стикатися користувачі заводських головних пристроїв. Більшість заводських стереосистем призначені для компенсації якості низькочастотних динаміків, що досягається шляхом штучного маніпулювання профілем частот. Якщо ви заміните оригінальні динаміки післяпродажними моделями високої якості, такі маніпуляції проводити стане набагато простіше. Але якщо ви встановите підсилювач, проблема може посилитися. В такому випадку, цифровий процесор обробки сигналів може прийти на допомогу. Процесор, встановлений між головним пристроєм і підсилювачем, може звести на «ні» безглузду роботу головного пристрою. Деякі цифрові процесори навіть можуть мати користувальницький профіль, який завантажується з Інтернету, і дозволить автоматично вирішити проблему попередньої обробки сигналів і поліпшити загальну якість звуку, за рахунок коригування пристрою під інтер'єр конкретного автомобіля.

  Встановлення еквалайзера або процесора обробки звуку

  Оскільки сьогодні представлені еквалайзери і процесори різних видів, такими ж різними можуть бути варіанти їх установки. Деякі еквалайзери можуть бути вбудовані прямо в головний пристрій, а інші передбачені для установки поруч з підсилювачем. Крім того, більшість звукових процесорів призначені для установки в тій же локації, що і підсилювач.

  Не можна сказати, що процес монтажу складніший, ніж установка підсилювача або кросовера, але він трохи ускладнюється підключенням динаміків повного діапазону. Еквалайзер, зазвичай, встановлюється між головним пристроєм і підсилювачем, в той час як звуковий процесор поміщається між головним пристроєм і підсилювачем або безпосередньо між головним пристроєм і динаміками. Деякі системи просто підключаються до головного пристрою за допомогою проводів, які поставляються в комплекті .

  Завершена