0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Автомобільний аудіо кросовер - реальна можливість поліпшити якість звуку

  31.03.2015

  Музика складається з частот, які заповнюють весь спектр людського слуху, кросовер здатний розділити їх на більш дрібні складові. Основна мета - переконатися, що тільки правильні і потрібні частоти можуть досягати динаміків. Це допоможе зменшити викривлення і поліпшити загальну якість звуку цілої автомобільної аудіосистеми. Сьогодні виділяють два основних типи кросоверів, при цьому кожен активно використовується в конкретних ситуаціях.

  Пасивні кросовери

  Це тип кросоверів, які встановлюються між підсилювачем і динаміками, і вони фільтрують небажані частоти. Деякі динаміки мають вбудовані пасивні кросовери. Так як вони просто підключаються до підсилювача і динаміків за допомогою проводки, вони відносно прості в установці. Проте, можна відзначити, що їм властива певна частка неефективності.

  Активні кросовери

  Також відомі як електронні кросовери. У порівнянні з пасивними моделями, вони є більш складними і дорогими. Активні кросовери потребують джерело живлення, але вони не витрачають потужність, фільтруючи посилені сигнали, як це роблять пасивні аналоги.

  Чи потрібен кросовер в аудіосистеми авто?

  Більшість автомобільних аудіосистем можуть відмінно працювати і без кросоверів, але варто відзначити ряд обставин, коли активні або пасивні кросовери значно підвищують якість звуку і ефективність всієї системи. Якщо в аудіосистеми вашого автомобіля використовуються коаксіальні динаміки, швидше за все, вам не знадобиться додатковий кросовер. Динаміки повного спектру зазвичай мають вбудований кросовер, який відфільтровує частоти, що досягають слуху водія. Навіть якщо в таку систему додаєте додатковий підсилювач, вбудованого в динаміки кросовера буде цілком достатньо. Але якщо ви хочете додати підсилювач і ще динаміки, необхідно додавати окремий кросовер.

  З іншого боку, вам знадобиться один або кілька кросоверів, якщо ви плануєте зібрати в автомобілі систему, яка буде складатися з композитних динаміків, декількох підсилювачів і сабвуферів. Ви зрозумієте, що це особливо актуально, якщо плануєте використовувати окремі підсилювачі для конкретних динаміків: низькочастотних або високочастотних. Якщо ви вибираєте активний чи пасивний кросовер вам знадобиться пристрій, який буде придушувати небажані частоти, поки ті не досягли динаміків.

  Установка кросовера не вимагає особливих знань, але якщо ви хочете зробити це самостійно, вам буде потрібно хоча б базове розуміння процесу інсталяції і підключення. Установка пасивної моделі простіша, так як весь процес полягає в підключенні проводів між динаміком і підсилювачем. При інсталяції активного кроссовера, потрібно бути більш акуратним і уважним, так як такі моделі вимагають живлення, тому, доведеться протягувати і підключати дроти живлення і заземлення до кожного елементу системи. А якщо ви вже встановлювали підсилювач, ви легко зможете встановити і підключити кросовер.

  Завершена