0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Провід прикурювання

  03.06.2015

  Автомобільний акумулятор призначений для виконання однієї, але найголовнішої задачі - подачі живлення на електричний стартер двигуна, при повороті ключа в замку запалювання. При запуску автомобіля генератор змінного струму приймає на себе відповідальність за більшість потреб транспортного засобу в електриці, в тому числі, в підзарядці акумулятора для майбутніх запусків авто. Якщо рівень заряду акумулятора стає занадто низьким для запуску стартера двигуна, водієві, швидше за все, доведеться використовувати сторонній акумулятор для додаткового живлення . Кабелі, які використовуються для підключення додаткового зарядженого АКБ до розрядженого мертвого акумулятора, називаються дроти прикурювання, так як вони забезпечують подачу електричної потужності і «оживляють» його.

  Дроти прикурювання являють собою довгий товстий ізольований дріт , на обох кінцях якого є великі пружинні щипкові затискачі «крокодили». Два затискачі з червоним елементом ізоляції, як правило, позначені позначкою «позитивний» і знаком «+», в той час, як два інші, з чорною ізоляцією, позначені знаком «-» як «негативний». Це досить істотне значення, так як позитивні клеми на кожному кінці з'єднувального кабелю повинні приєднуватися тільки до позитивних клем на АКБ, а негативні затискачі - тільки до негативних клем або до заземленого елементу блоку двигуна.

  Для можливості надійного використання проводів прикурювання необхідно, щоб два акумулятора знаходилися в безпосередній близькості один до одного. Таким чином, потрібно забезпечити локацію двох автомобілів за типом «капот в капот» або пліч-о-пліч. Провід прикурювання можуть бути до 3 метрів в довжину, або більше, але для забезпечення з'єднання найкращої якості, затискачі повинні щільно сидіти на клемах батареї. Якщо акумулятори розташовані правильно, водій може почати підключення проводів до обох акумуляторів.

  Провід прикурювання, по суті, забирають енергію від одного акумулятора і передають на інший, розряджений. Як вже було сказано, водій повинен приєднати позитивний затискач дроту до позитивної клеми на робочому акумуляторі, і, відповідно, також на розрядженому. Негативний затиск, на тому ж кінці кабелю, що і перший позитивний затискач, потрібно підключити до негативної клеми робочого акумулятора. І останню негативну клему під'єднати до металевого елементу, підключеного до блоку двигуна, але подалі від акумулятора, щоб уникнути ймовірності виникнення іскри.

  Тепер, коли дроти прикурювання правильно підключені, необхідно завести автомобіль з робочим акумулятором, який буде посилати живлення від генератора і АКБ через дроти прикурювання на «мертвий» акумулятор. Цей процес зарядки може зайняти кілька хвилин, так як для відновлення потужності виникає хімічний процес. Після певного часу, можна спробувати запустити двигун автомобіля з батареєю яка сіла. Якщо потужність достатньо відновлена, оборот двигуна повинен мати місце, і генератор повинен знову почати заряджати акумулятор. Якщо це не відбувається з першої спроби, швидше за все для підзарядки потрібно більше часу.

  Як тільки автомобіль заведений, необхідно відключити кабель в зворотному порядку. Спочатку знімаємо негативну клему з розрядженого авто, потім негативну клему - з нормального авто. Потім відключаємо позитивну клему з розрядженого акумулятора, і позитивну клему з робочого донорського. Двигун на автомобілі з мертвим акумулятором повинен деякий час попрацювати на холостому ходу. Це допоможе вам переконатися, що акумулятор достатньо заряджений для наступного старту. Багато автомобілістів, які заряджають акумулятор таким чином, відразу запускають двигун і відправляються до пункту призначення, або до найближчої станції техобслуговування.

  Дроти прикурювання є відносно недорогим аксесуаром і повинні зберігатися в багажнику з можливістю використання в будь-якій надзвичайній ситуації, в якій може опинитися ваш автомобіль.

  Завершена