0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Навіщо потрібна автомобільна камера заднього виду

19.06.2015

У той час як більшість сучасних автомобілів поставляються із заводу з вбудованими камерами заднього виду, транспортні засоби більш раннього періоду, на жаль, такою заводською опцією похвалитися не можуть. На вторинному сьогодні ринку представлена величезна кількість камер заднього виду від різних постачальників, які можна купити за доступною ціною і додати цю функціональність в авто. Камера заднього виду допоможе усунути сліпу зону безпосередньо позаду вашого автомобіля, і уникнути наїзду на що-небудь.

Камери заднього виду також дозволяють побачити низькі області, які не відображаються у дзеркалі заднього виду, а це особливо важливо, якщо у вашому дворі або по дорозі руху є маленькі діти. За даними Головного управління із забезпечення безпеки дорожнього руху США, щотижня під колесами автомобілів гинуть або отримують каліцтва 50 дітей, саме з огляду на рух автомобілів на задній передачі.

Камери заднього виду також допоможуть убезпечити ваш загальний рух на трасі. При установці камери, ви можете підключити її до задньої фарі або до джерела постійного живлення. Якщо ви підключаєте її до джерела, камера буде передавати відео з дороги на монітор в салоні, навіть якщо ви не на задньому ходу. Це допоможе вам трохи убезпечитися, адже в дорозі трапляється всяке.

На що необхідно звертати увагу

Сьогодні камери заднього виду представлені в двох основних категоріях: провідні і бездротові. Провідні моделі через кабель передають зображення на монітор, а бездротові для передачі картинки використовують бездротової трансмітер і приймач. Хоча всі вони при експлуатації переслідують одну і ту ж мету, є помітні відмінності в якості зображення і продуктивності. Ми спробували проаналізувати камери, використовуючи наступні параметри.

Якість

Три найбільш важливих аспекти камери заднього виду є кут огляду, наявність опції нічного бачення і захист від перешкод (для бездротових камер).

Чим ширше кут огляду, тим більше у вас можливості перегляду простору позаду і навколо заднього бампера вашого автомобіля. Вибирайте камеру з кутом огляду, принаймні, 90 градусів. Якщо цей параметр більше 120 або 180 - це навіть набагато краще.

Опція нічного бачення є ще одним важливим фактором якості зображення. Камери кращої якості повинні мати в собі інфрачервоні світлодіоди, тому ви зможете переглядати область позаду себе навіть в умовах темного часу доби. Моделі, в яких ІК-світлодіоди не передбачені, використовують світло від задніх фар вашого транспортного засобу, але такого освітлення для забезпечення нормального функціонування недостатньо.

Перешкоди є серйозною проблемою для деяких бездротових камер. Більшість систем бездротових камер заднього виду працюють на частоті 2.4ГГц. Тим не менш, вони також використовують аналоговий сигнал, який більш стійкий, так як на функціонування цифрового сигналу можуть впливати різні перешкоди, джерелом яких може стати електроніка, Wi-fi мережі, Bluetooth, мікрохвильові печі, системи домашньої безпеки і бездротові домашні телефони. Аналогова передача означає, що ваш монітор може відображати зображення з моніторів інших авто, які ведуть мовлення на одній і тій же частоті. Швидше за все, при впливі різних перешкод, якість зображення камери буде страждати. Тому, кращі моделі бездротових камер працюють за допомогою цифрового сигналу, який дійсно стійкий до перешкод.

Дизайн

Найбільш важливим аспектом дизайну системи камери заднього виду є простота її установки. Провідні камери вимагають професійної установки, або, принаймні, певні знання в монтажі електроприладів в транспортний засіб. Якщо ви вирішите скористатися послугами СТО, вам доведеться оплачувати. Ціни різні, і багато що залежатиме від моделі транспортного засобу і камери. З іншого боку, більшість бездротових камер можна встановити самостійно, за допомогою плоскогубців і ізоляційної стрічки. Бездротові системи зазвичай дорожче, але при обліку всіх витрат, ціни можуть перебувати на одному рівні.

Наступним фактором є діапазон роботи бездротової системи, чим він більший - тим краще. По-перше, великий діапазон буде означати, що універсальну камеру заднього виду можна встановлювати і в седан, і на вантажівку або позашляховик, не турбуючись про втрати чіткості зображення або завмирання сигналу. По-друге, чим сильніше сигнал, тим більш стійкий до перешкод він буде. Вибирайте бездротову камеру з діапазоном роботи, щонайменше, 40 футів (12 метрів).

І останнє, але важливе: камера повинна бути водонепроникна, щоб ви не турбувалися про її функціонуванність під час дощу або снігу, і не довелося її закривати або знімати. Рівень непроникності має свої позначення, і якщо ваша камера має рівень захисту IPx7 - це означає, що вона може витримувати занурення в воду на глибині 1 метр протягом 30 хвилин, якщо IPx6 - витримує вплив потужних струменів води з усіх боків. Варто враховувати і робочу температуру, яку деякі виробники позначають як морозостійкість, вона повинна бути на рівні хоча б 15 градусів нижче нуля.

Якість монітора

Якщо у вас в автомобілі встановлена камера заднього виду, ви просто не зможете обійтися без монітора, який буде виводити відеозображення з цієї камери. Хоча такі монітори і використовуються з цією метою, деякі моделі мають аудіо та відеовходи, через які ви зможете підключити DVD-плеєр або навіть ігрову приставку.

Якщо ви плануєте використовувати монітор як екран розважальної системи, розмір повинен бути не менше 5 дюймів. Дозвіл - це фактор номер 1 у визначенні якості монітора. Горизонтальна кількість точок повинна бути, принаймні, 400. В даному випадку, ви зможете переглядати DVD, хоча якість буде нижче, ніж у більшості планшетів.

У будь-якому випадку, камера заднього виду - це дуже корисний пристрій, і хоча зараз не всі замислюються про їх покупку, вже починаючи з 2018 року, вони стануть обов'язковими на всіх транспортних засобах в США, ну і, напевно, в Європі це питання теж не будуть відкладати надовго. Купівля камери заднього виду на післяпродажному ринку зробить вашу їзду в автомобілі на задній передачі менш стресовій, і можливо, навіть, допоможе уникнути трагедії.

Завершена