0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Що таке GPS навігатор

01.01.2012

На сьогоднішній день практично кожен автолюбитель, може придбати собі ЖПС навігатор, який дозволяє без всякого страху заблукати, їхати в незнайому місцевість. У той же час в знайомих місцях, керуючи картами на навігаторі, є можливість складання таких маршрутів, про існування яких ви навіть не підозрювали. При цьому їхати з gps навігатором виявляється в півтора-два рази швидше, ніж звичними для Вас шляхами.

Незважаючи на передбачувану складність, в основі роботи супутникової GPS навігації лежить дуже проста ідея. Суть її в тому, що по певних орбітах рухаються супутники, які безперервно випромінюють радіосигнал. Розташування супутників в будь-який момент часу наперед відомо і давно прораховано на багато років вперед. На кожному з супутників встановлені дуже точні атомні годинники і тому також чітко відомо час проходження сигналу від супутника до приймача (воно обчислюється з різниці показань годин на супутнику і на gps приймачі. Залишається виконати невелику кількість нехитрих обчислень, а саме помноживши час на швидкість світла, отримуємо відстань до кожного супутника. Навколо кожного з них подумки малюємо сферу - точка перетину всіх цих сфер і є наші координати. Особливих обчислювальних потужностей для цього не потрібно - тому в сучасних GPS навігаторах сам модуль приймача за розмірами не більше копійчаної монети. Інші елементи всього-на-всього відповідають за інтерфейс навігатора - дисплей, гучномовець, модуль пам'яті і центральний процесор і т.д.

У світі зараз працюють дві системи супутникової GPS навігації - американська GPS і російська (ГЛОНАСС). Остання тільки почала бути придатною до експлуатації, тому 99,9% всіх гпс навігаторів сумісні тільки з GPS. Тому і називають ці прилади часто gps-приймачами. Різновидів такої апаратури існує досить багато: автомобільні gps навігатори, переносні навігатори, а також рішення на базі кишенькових комп'ютерів і смартфонів. Незважаючи на відмінності, що здаються, всі три рішення мають багато спільного, так як вони представляють собою мікрокомп'ютер, на якому запущене спеціальне програмне забезпечення для GPS навігації. Встановлене ПЗ отримує з ЖПС приймача постійно оновлювальні координати свого місця розташування і далі використовує їх для відображення вашого становища на карті, прокладання маршрутів, попередження про найближчі повороти і т.п. Тут уже все залежить виключно від того, що реалізували програмісти. Але, як правило, саме ці функції і є визначальними при вибір. Який же gps навігатор купити?

У стандартній комплектації, GPS навігатори, на сьогоднішній день зустрічаються лише в дорогих автомобілях. До того ж ціна gps навігатора в штатній комплектації оцінюється виробником в 4000-5000 доларів. Головною їх перевагою є те, що вони використовують для відображення інформації штатний дисплей, виводять голосові попередження через штатну аудіосистему і управляються штатними ж клавішами (в тому числі і на кермі). Так само перевагами ЖПС навігаторів в стандартній комплектації є те, що вони не вимагають підключення зовнішнього живлення, а антена, яка приймає сигнали з супутників, вже встановлена в найбільш вдалому місці і в результаті кузов автомобіля не служить для них своєрідним "екраном". Крім того, залишаючи автомобіль, вам не потрібно забирати GPS навігатор з собою, щоб його не вкрали і шукати для автомобільного навігатора місце на приладовій панелі, намагаючись розташувати його так, щоб він не опинився в зоні розкриття подушок безпеки.

Але великим «мінусом» всієї цієї зручності є дуже висока ціна автонавігатора в стандартній комплектації і неможливість використовувати GPS навігатор за межами автомобіля. А основна проблема з якою Ви зіткнетеся, буде пов'язана з картами для gps навігатора. На жаль, карти України для вбудованих автомобільних навігаторів в кращому випадку більш-менш детально охоплюють лише великі міста і оновлюються досить рідко, тому актуальними їх ніяк не назвеш. А оскільки ніякої конкуренції між розробниками програмного забезпечення та карт в даному випадку немає, то і сильно старатися автовиробникам в даній ситуації не хочеться.

Окремо, в даній ситуації на ринку, коштують вбудовані навігаційні модулі для автомобілів, які реалізуються як окремий блок або в складі мультимедійної системи. Вони об'єднують в собі переваги вбудованих систем з "апаратної" точки зору, але при цьому дозволяють встановлювати спеціалізовані програмні продукти сторонніх розробників з якісними картами. Однак цей клас пристроїв поки вельми нечисленний.

Завершена