0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Різниця між гумовими і ворсовими автокилимками. Який варіант краще вибрати

  28.07.2015

  Багато автолюбителів часто купують автомобільні килимки, щоб захистити салон свого транспортного засобу. Це відмінна ідея, як для легкових автомобілів, так і для позашляховиків, вантажівок і навіть для інженерно-будівельних машин. Якісні килимки допоможуть зберегти первісний стан підлогового покриття в салоні автомобіля, а догляд за інтер'єром транспортного засобу в довгостроковій перспективі допомагає користувачеві уникнути дорогого ремонту. Найпоширеніші типи автокилимів - гумові і ворсові. Вони мають свої характерні відмінності, при цьому, можна відзначити ряд переваг і недоліків, як у першій, так і в другій групі.

  Сьогодні користувачам пропонується великий асортимент в спеціалізованих магазинах автоаксесуарів і в інтернеті. І перш ніж зупинятися на конкретній моделі, варто ознайомитися з запропонованим товаром і його технічними характеристиками, щоб точно розуміти, в чому різниця між гумовими і ворсовими килимками, мета їх використання та певні міркування, щодо стилю і погоди на території застосування. Крім універсальних варіантів, можна розглядати доступні брендові і дизайнерські моделі, які додадуть певного стилю в інтер'єрі.

  Структурні відмінності

  Хоча гумові та ворсові килимки мають схожий функціонал, коли справа доходить до захисту інтер'єру автомобіля від бруду і води, вони розрізняються за своєю конструкцією. Для користувача, що намагається зробити вибір, важливо розуміти структурні відмінності в обох варіантах.

  Гумові килимки

  Виробляються з надміцної промислової гуми, що є вкрай важливим фактором захисту. Досить часто використовується водонепроникне ущільнення, яке допомагає забезпечити додатковий бар'єр між інтер'єром автомобіля і будь-яким небажаним сміттям. Також, запропоновані моделі відрізняються наявністю множинних різних канавок, візерунків і спеціальною окантовкою, що сприяють затриманню води і рідини, на килимку, від попадання на підлогу. Як правило, на таких килимках є гумові шипи або спеціальні виступи, які допомагають закріпити килимок в потрібному місці всередині транспортного засобу.

  Ворсові килимки

  Виробляються з міцного нейлону і спеціальної пряжі, щоб створити своєрідну подушку для ніг. Ці матеріали бувають різної товщини і можуть мати індивідуальний дизайн, в залежності від побажань клієнта і бажаної глибини розміщення. Часто на задній стороні ворсового килимка є щільна пластикова або гумова пластина. Як і гумові моделі, ворсові варіанти мають шипи і накладки, для забезпечення фіксації килимка на рідному покритті автомобіля.

  Мета застосування автокилимка

  Автомобільні килимки служать багатьом цілям. Проте, є ряд основних причин для розгляду питання, про придбання якісного гумового, або ворсового покриття, для захисту салону автомобіля від небажаних розливів і плям, бруду, кіптяви та щоденного зносу. Враховуйте, що обидві категорії мають свої відмінності в питаннях використання і обслуговування.

  • Розлив і плями: чим частіше ви використовуєте свій транспортний засіб, тим вище ймовірність появи неминучих плям і розливів від напоїв харчування, їжі та інших всіляких продуктів. З метою захисту від таких потенційних забруднень, автомобільні килимки повинні мати суперщыльний склад і трохи підняті краю. Хоча і гумові та ворсові килимки мають такі характеристики, гумові моделі набагато простіше чистити - просто змивати напором води, або протерти ганчіркою. У той же час, ворсові килимки мають тенденцію поглинати розлиту рідину, тим самим, створюючи небажані стійкі плями. Крім того, саме гумові килимки забезпечують кращий бар'єр, запобігання попадання рідини на підлогу автомобіля;

  • Пил і бруд - якщо можливості розливу напоїв уникнути простіше, то потрапляння бруду і пилу в салон практично не можна контролювати і попередити. Ми приносимо бруд з взуттям, на лапах улюблених тварин і з безліччю інших матеріалів і речей, які можна в будь-який момент закинути в свій автомобіль. Гумові килимки захищають від бруду, піску і кіптяви точно так же добре, як вони це роблять з розлитими рідинами і плямами. Ворсові моделі також забезпечують захист від бруду і пилу, але в той же час, з такого килимка грудки бруду можуть скочуватися в салон. Хоча і чистяться ворсові теж досить легко - пилососом або щіткою, вийнявши його з автомобіля;

  • Щоденний знос - навіть якщо ви здатні захистити салон свого авто від попадання бруду, пилу і протоки напоїв і т.д. інтер'єр вашого транспортного засобу сприйнятливий до повсякденного зносу. Обидва варіанти килимків створюють бар'єр між взуттям пасажирів і підлогою салону, адже повсякденний контакт взуття і каблуків з внутрішнім покриттям сприяє поступовому зношуванню, знебарвленню і розриву підлогового покриття, в подальшому, впливаючи на вартість автомобіля. А додаткові килимки значно уповільнюють або навіть запобігають цей процес.

  Важливі моменти

  Крім вищевказаних чинників при виборі оптимального килимка в свій автомобіль враховуйте ще кілька чинників, які можуть вплинути на ваше рішення:

  • Погодні умови - ворсові та гумові килимки відрізняються своєю придатністю для різних погодних умов. Вплив постійних опадів у вигляді дощу і снігу може дуже швидко зіпсувати ворсовий килимок і знизити його ефективність. Гумові моделі краще походять для захисту покриття при складних кліматичних умовах. Ворсові моделі, в свою чергу, забезпечують додатковий комфорт і краще підходять для сухого клімату, забезпечуючи відмінну захист від пилу. В принципі, обидва комплекти вельми корисні, особливо для людей, що живуть на території з мінливим кліматом;

  • Стиль і фасон - в той час, як автокилимки повинні забезпечувати адекватний захист інтер'єру автомобіля, це не означає, що водій повинен жертвувати своїм стилем або йти в розріз з модою. Сьогодні на ринку запропоновано величезна кількість килимків в різних колірних рішеннях, з різноманітним принтом, картинками, дизайном, і навіть з вишивкою. Ви можете вибрати найрізноманітніші моделі, які будуть адаптовані до творчих потреб споживача.

  Покупка комплекту гумових або ворсових килимків - це один з найдієвіших способів захисту інтер'єру вашого автомобіля, а оскільки функціонал і використання їх трохи відрізняється, важливо зрозуміти їх принципи ще до придбання.

  Завершена