0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Основні критерії по підбору ліхтарика

  28.07.2015

  Хоча сьогодні все більшої популярності набирають мобільні телефони з вбудованим ліхтариком, портативні ручні ліхтарі залишаються найоптимальнішим рішенням з наступних причин:

  • доступне підсвічування в будь-який час;

  • підвищена точність управління підсвічуванням;

  • можливість направляти світловий потік вниз, при конкретному завданні;

  • можна використовувати в якості сигнального вогню.

  Розширення і вдосконалення світлодіодним (LED) технології сприяли тому, що сьогодні ручні ліхтарики представлені в різних, навіть супермаленькіх розмірах, але при цьому вони легше і світять яскравіше, ніж всього кілька років тому.

  Отже, давайте спробуємо розглянути чинники, на які варто спиратися при підборі портативного світлодіодного ліхтарика.

  При підборі потрібної моделі, спробуйте провести порівняння за наступними технічними характеристиками потенційних варіантів:

  • світловий потік;

  • тип батарейки і час роботи;

  • розмір і вага ліхтарика.

  Сьогодні на ринку представлений величезний вибір портативних ліхтариків, в діапазоні від $ 5 до $ 200. Так в чому ж різниця? Перше - це яскравість. Дорожчі моделі пропонують більш потужне світло, так як в них використовуються тільки кращі лампочки, акумуляторні батареї та електронні схеми. Акумуляторна батарея може бути ще одним фактором, який впливає на вартість ліхтарика. Крім цього, також враховується і міцність корпусу, водостійкість, ефективність розсіювання світла і кілька режимів освітлення.

  При покупці в магазині, перевірте наступне:

  1. Яким чином ліхтарик включається і вимикається?

  Дуже часто, при певних умовах, ліхтарик може самостійно включатися в кишені ваших брюк. А може, Ви плануєте використовувати його при низькій температурі. У цьому випадку варто зрозуміти наскільки легко Ви зможете включати його в рукавичках?

  2. Чи дійсно обрана модель має досить міцний корпус?

  3. Чи достатньо яскраво світить ліхтарик?

  4. Наскільки вам зручно тримати його в руках?

  5. Чи потрібно міняти батарейки?

  Продуктивність ліхтариків.

  Введені в 2009 році, стандарти для портативних ліхтариків гарантують, що всі моделі проходять випробування і отримують певну оцінку якості. Дотримання цих стандартів компанією-виробником є добровільним, і більшість з них пропонують власні маркування якості, але великі бренди все-таки додають інформацію про продуктивність на упаковках від ліхтариків. Ця інформація включає в себе наступні характеристики.

  Світловий потік.

  Вимірюється в люменах. Це міра інтенсивності світла, що виходить з ліхтарика при максимальних налаштуваннях яскравості з живленням від батарейки. Ця міра, також, може бути вказана при різних умовах освітлення. Це відмінний критерій порівняння, але він не надає повну картину про яскравість. Інтенсивність променя, його дальність і тип - це все впливає на ефективність світла в різних умовах використання. Світловий потік може варіюватися від тьмяного світла в 20 люмен (відмінно підходить для читання книг), до сліпучого світіння в 3500 люмен.

  Дальність променя.

  Вимірюється в метрах і дозволяє визначити, наскільки далеко дістане світло ліхтарика, перш ніж його яскравість зменшиться до еквівалента світла при повному місяці. Освітлення при повному місяці вважається достатнім для безпечної прогулянки на відкритому повітрі. Це відстань може змінюватися, в залежності від обраного налаштування яскравості.

  Час роботи.

  Вимірюється в годинах і показує, як довго може світити ліхтарик, поки його яскравість не знизиться до 10% від номінальної потужності при новій батарейці, округляється, орієнтовно, до чверті години. Протягом певного часу світловий потік зможе поступово зменшуватися, або ж, він залишається постійним, а в якийсь момент різко зменшується. Час роботи зазвичай задається окремо для кожного режиму подачі світла.

  Ударостійкість.

  Вимірюється в метрах. Всі ліхтарики проходять перевірку на ударостійкість. Їх повинні 6 разів кинути на бетонну підлогу з певної висоти. Цей тест проводиться, перш за все, щоб довести, що ліхтарик не втратить своїх здібностей і залишиться цілком функціональним, навіть після випадкових падінь. Але це не випробування на можливість функціонування при наїзді на корпус ліхтарика колесом автомобіля, після удару важким предметом, або при ударах самим ліхтариком по інших об'єктах.

  Водонепроникність.

  Визначається по рейтингу системи IPX. Водонепроникність є важливим фактором, якщо ви плануєте використовувати ліхтарик на відкритому повітрі під час дощу і туману, або біля водойми.

  Зазвичай використовується рейтинг водонепроникності IPX4, які забезпечує безпеку при попаданні води з різних сторін. Отримує схвалення після проходження тесту.

  Визначається рівень водонепроникності при зануренні у воду.

  IPX7 - тимчасово занурення: до 30 хвилин на глибині до 1 метра.

  IPX8 - занурення: до 4 годин при певній заданій глибині.

  Додаткові можливості і функції.

  Все або майже всі додаткові функції, які більшість виробників пропонують в своїх ліхтариках, можуть стати вирішальним фактором у питанні придбання.

  Типи ламп.

  Наявні досягнення в світлодіодним технології довели, що практично всі інші види ламп, на сьогоднішній день, є застарілими. Лампи розжарювання, такі як криптонові лампи, до сих пір використовуються в деяких моделях ліхтариків, але вони навряд чи можуть перевершити світлодіодні моделі в питаннях енергоефективності, удароміцності і режимів яскравості.

  Тип променя.

  Лінзовий відбивач, який оточує лампочку, впливає на принцип розсіювання світла. Сьогодні використовується 3 поширені варіанти випромінювання:

  • розсіяний потік світла (flood) відрізняється єдиної шириною променя. Дуже добре підходить для використання в кемпінгу або під час прогулянки;

  • при направленому світлі (spot) один промінь концентрується в центрі, щоб бити на далекі відстані. Ліхтарики такого типу краще підходять для визначення маршруту або динамічних дій;

  • регульоване світло характеризується тим, що ширина променя змінюється, від широкого кута до концентрованого, або фіксується в будь-якій точці між цими значеннями. Це свого роду змішаний тип, коли, альпініст, наприклад, при визначенні наступного кроку, повинен використовувати направлене світло, а при вивченні карти йому знадобиться розсіяне світло.

  Контрольований вихід світлового потоку.

  Ліхтарі з регульованим живленням підтримують постійний, практично піковий рівень яскравості, протягом усього життєвого циклу акумулятора. Але, ближче до кінця, світловіддача різко падає. Нерегульовані вогні стають яскравішими, потім тьмяніють, у міру витрати заряду батареї.

  Тип акумулятора або батарейки.

  Тип і доступність запасних батарейок часто є чинником при виборі ліхтарика.

  • Одноразові: найбільш поширені батарейки для ліхтариків, які в широкому асортименті доступні сьогодні на ринку - типу AAA або AA. Батарейки типу CR123A також популярні, але є більш дорогими і їх складніше знайти. Їх перевага в високому виході напруги при меншому розмірі і вазі, що дозволяє отримати підвищену яскравість світіння при невеликих габаритах ліхтарика. Ліхтарики з використанням батарейок типу D також можна знайти, але це тільки в тому випадку, якщо вам необхідний ліхтарик значного розміру, який ніколи не загубиться в кишені.

  • Акумуляторні батареї: вбудовані літій-іонні акумулятори можуть заряджатися через USB підключення до комп'ютера, до кімнатної розетки або від сонячної панелі. Більш висока вартість таких батарейок компенсується вартістю одноразових батарейок і зниженням кількості відходів.

  • Поновлюваний акумулятор: ліхтарики з вбудованими акумуляторами функціонують за допомогою пускової ручки або сонячної панелі, що ідеально підходить для комплектів аварійної допомоги.

  Увага: не використовуйте літієві або літій-іонні акумулятори з ліхтариками, якщо це не рекомендовано виробником. Ви ризикуєте пошкодити ліхтарик, після чого його просто доведеться викинути.

  Режими.

  Одного режиму роботи ліхтарика цілком достатньо для використання в звичайних умовах. Сьогодні деякі моделі ліхтариків пропонують 2 і більше режимів світіння (низький, середній, високий і підвищений). Додаткові режими зазвичай використовуються досить рідко, але іноді все ж може виникнути така необхідність. Але при цьому враховуйте, що функціонування ліхтарика в більш яскравому режимі передбачає його менший термін служби. Деякі виробники в своїх пристроях пропонують спеціальні режими, як наприклад режим стробоскопа або сигналу «SOS». Також можуть пропонуватися програмовані режими або режимна послідовність. Це можуть бути вбудовані функції, або ж, задаватися через програмне забезпечення і завантажуватися в ліхтарик через USB кабель.

  Функціональне управління.

  Тип кнопки включення/вимикання ліхтарика для деяких користувачів є важливим фактором. Кнопки і перемикачі-слайдери зазвичай управляються за допомогою великого пальця. Поворотна лицьова панель також може служити в якості перемикача, але для цього буде потрібно задіяти обидві руки. Функція блокування захищає ліхтарик від випадкового включення, допомагаючи запобігти розрядку батарейок і будь-які інші незручності, які можуть виникнути.

  Матеріал виробів і форма.

  Більшість ліхтариків вироблено із пластику або алюмінієвого сплаву. Іноді виробники використовують нержавіючу сталь для виготовлення корпусу ліхтарика, що забезпечує додаткову ударостійкість. Не всі види алюмінію, які використовуються при виготовленні ліхтариків, однакові: корпус з тонкого металу - м'якше, а з більш щільного - жорсткіше.

  Циліндрична форма є найбільш поширеною, але не варто забувати про те, що такі ліхтарики можуть скочуватися по плоскій поверхні. Тому, в деяких моделях роблять межі або рефленная, що забезпечують зчеплення і зменшують ковзання.

  Розмір і вага.

  Говорячи про габарити ліхтарика, орієнтуйтеся на особисті переваги. Великі і важкі моделі не обов'язково світять яскравіше, але, найімовірніше, будуть пропонувати більш тривалий час роботи через більшу місткість.

  Аксесуари.

  Як аксесуари, які продаються в комплекті з ліхтариком або окремо, можна назвати шнур, затискачі і чохол, фільтр для об'єктива і дифузори для забезпечення різних варіантів освітлення.

  Завершена