0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Сонячні зарядки і портативні зарядні пристрої

30.07.2015

Частота використання персональних електронних девайсів на вулиці зростає з кожним днем, створюючи, тим самим, попит на підзарядку цих девайсів без використання електромережі. Найбільш затребуваним джерелом енергії стають портативні сонячні батареї.

Ця стаття допоможе Вам розібратися, який тип портативних акумуляторів (зарядних пристроїв) краще підійде для ваших туристичних поїздок, подорожей та інших потреб у забезпеченні живлення .

Ланцюг електричного живлення.

Розуміючи роль основних елементів ланцюга електричного живлення, ви зможете визначити, яка технологія підійде саме вам.

Простіше кажучи: ви використовуєте або заряджаєте свій електронний девайс за допомогою енергії, накопиченої в портативному акумуляторі, куди вона була доставлена з вихідного джерела. Це можна представити таким чином:

Джерело живлення → Збереження живленння → Використання живлення

Джерела живлення.

Для зарядки акумулятора або вашого електронного девайса можна використовувати кілька джерел живлення. Найбільш поширені серед них (від найшвидшого до самого повільного):

джерело змінного струму (AC) - розетка;

автомобільна зарядка (12 В постійного струму);

USB (комп'ютер, автомобіль і тд);

сонячна панель;

динамічний рух;

водневі паливні елементи.

Якщо ви знаходитесь далеко від розеток, свого автомобіля, або під рукою немає USB, але хочете зарядити свій телефон або планшет, вам знадобиться портативний зарядний пристрій або портативний акумулятор, який, в свою чергу, може підзаряджатися від сонячної енергії або будь-яким іншим способом.

Сонячна енергія.

Це найбільш поширене джерело енергії, яке не потребує додаткового підключення до електричної мережі. Це стане ідеальним рішенням в тривалих поїздках, особливо, туристичних, коли необхідна постійна підзарядка вашого мобільного телефону або фотоапарата.

Поради щодо вибору зарядних пристроїв на основі сонячної енергії.

Сьогодні на ринку доступні кілька варіантів сонячних панелей:

Тільки панелі, жорсткі або напів еластичні;

Панелі з вбудованим акумулятором;

Панелі з незалежними (знімними) акумуляторними батареями;

Основні фактори, на які варто звернути увагу при виборі сонячної панелі:

Площа поверхні.

Чим більше панель, тим більше сонячного світла вона може зібрати, і швидше перетворить її в енергію, яка накопичується в акумуляторі. Панель меншого розміру простіше упакувати і транспортувати, але процес її підзарядки буде займати набагато більше часу. Велика площа поверхні відмінно підійде для використання в хмарну погоду або при недостатньому сонячному світлі, наприклад, взимку. Час зарядки в такому випадку може варіюватися від 4 до 16 годин, в залежності, від самої панелі і умов освітлення.

Вихідна потужність.

Потужність сонячної панелі визначається в ватах. Чим вище показник, тим більше електроенергії виробляється протягом певного періоду часу.

Напів еластичні або жорсткі панелі.

Напів еластичні (напів гнучкі) сонячні панелі можна складати або змотувати для більш зручного транспортування, а в разі необхідності - розгортати і використовувати .Такі варіанти пропонують більше мобільності, ніж більшість жорстких панелей. Звертайте увагу на варіанти пропонованого кріплення сонячної панелі. Багато виробників передбачають можливість його кріплення на рюкзак, велосипед, байдарку або дах намету.

Водневі паливні елементи.

Саме останнє інноваційне рішення для портативних зарядних пристроїв - отримання електрики з водню (створення електрики шляхом хімічної реакції). Для цього знадобиться робочий водневий картридж. Напруга, що генерується буде досить низькою, але вона є доступною в будь-який час.

Портативні акумулятори.

Сонячну енергію найкраще використовувати для зарядки акумуляторної батареї, але не для електронного девайса безпосередньо. Чому?

Такі джерела енергії найчастіше не мають електричних схем для регулювання потоку електроенергії в вашому електронному пристрої, а це може привести до його перегрівання і пошкодження. Перевіряйте рекомендації виробника; деякі сонячні панелі пропонують регульований USB вихід для прямої зарядки дрібних електронних пристроїв.

· Вбудовані акумуляторні батареї пропонують відмінне рішення «все включено», завдяки якому Ви в будь-який момент можна генерувати енергію і заряджати пристрій.

· Зарядний пристрій із знімною акумуляторною батареєю дозволяє від'єднувати генератор енергії (сонячну панель і т.д.) і залишати його вдома або в наметовому містечку, а з собою брати лише заряджену батарею.

Якщо Ви купуєте сонячну панель в комплекті з акумулятором, зверніть увагу на характеристики батареї. Це може бути найголовніша частина Вашої покупки.

Основні характеристики портативних акумуляторів.

Ємність:

Визначає, який заряд акумуляторної батареї може зберігатися для подальшого використання для зарядки різних приладів, перш ніж зарядний пристрій доведеться знову зарядити.

Порівнюючи ємність портативних акумуляторів з акумулятором в вашому девайсі, ви можете отримати уявлення про те, скільки разів ви зможете заряджати свої прилади. Зазвичай, це позначається в міліампер годинах (мАг) або ампер годинах (Aг). Наприклад, потужність 2200 мАг = 2,2 Аг. Ватт годин (Вг) є ще одним показником потужності. Щоб перевести ват годинник в мAч, виконайте такі дії: (Wh / Volts) x 1000 = мAг.

Порада: Передача енергії від одного акумулятора на інший не є 100% електрично ефективним процесом. Таким чином, зарядний пристрій, розрахований на 2000 мAг, не зможе двічі повністю зарядити акумулятор девайса ємністю 1000 мAг. Щоб зарядити електронний девайс, Вам потрібно зарядний пристрій з достатньою ємністю і достатньою вихідною напругою, щоб перевести енергію в прилад.

Якої ємності буде достатньо? Дізнайтесь ємність батареї в своєму пристрої. Для електронних приладів з вбудованими батареями, перевірте їх технічну специфікацію. Якщо використовуються змінні батарейки типу AA, це зовсім не проблема. Виберіть акумулятор, який підтримує такі функції.

Вихідна потужність:

Вимірюється в вольтах. Вихідна потужність зарядного акумулятора повинна бути рівною вхідній напрузі вашого електронного девайса. Якщо вона нижча, акумулятор просто розрядить ваш смартфон або планшет, замість того, щоб зарядити його.

Всі портативні акумулятори відмінно підживлюють дрібну електроніку, але лише деякі можуть зарядити батарею ноутбука. Смартфони та інші гаджети, які заряджаються за допомогою USB кабелю, мають вихідну потужність в 5 В. Але деяким електронним приладам (наприклад, ноутбук) потрібно вхідна потужність постійного струму порядку 12-24 В. Така функція доступна в найпотужніших портативних акумуляторах.

Технологія зарядних пристроїв:

Портативні зарядні пристрої розрізняються не тільки потужністю і виходом, але і технологією, розміром і вагою.

· NiMH (нікель-метал-гидридні) батарейки, це, найчастіше, батареї типу АА або ААА. Зарядний пристрій, який використовує такий тип акумулятора - це зручне рішення для приладів, в яких є змінні батарейки, наприклад, GPS, відеокамери або ліхтарики. Замість зарядки, Ви просто здійснюєте заміну батарейок.

· Літій-іонні або літій-полімерні батареї - це найпоширеніші типи акумуляторів, які підтримують ті ж технологічні рішення, що і вбудовані акумулятори в персональних девайсах.

· Свинцеві акумулятори за своєю природою великі і важкі, але забезпечують найбільшу ємність і вихідну потужність.

Поради щодо підбору перехідників і роз'ємів для підключення:

· Якщо ви хочете придбати сонячну панель з акумулятором, вбудованим або окремим, зверніть увагу, щоб в комплект поставки входили всі необхідні перехідники для панелі і акумулятора.

· Якщо ви купуєте сонячну панель і акумулятор окремо, зверніть увагу, який вихідний кабель використовується і чи підійде він для підключення до вашої електроніки. Можуть бути такі варіанти як USB (стандарт, міні, мікро), адаптери або перехідник для постійного струму з контролером напруги.

Використання потужності. Як визначити необхідну вхідну напругу для вашого електронного пристрою?

1. Перевірити технічні характеристики в керівництві по експлуатації, або;

2. Подивіться на позначення напруги на заводському стікері, або маркування «DC output» на вилці підключення до мережі, яка йде в комплекті з приладом. Потім переконайтеся, що ваш портативний акумулятор буде поставляти, по крайньому випадку, таку ж напругу.

Нижче наведені приклади ємності акумулятора і вхідної напруги для окремих електронних пристроїв. Майте на увазі, що внутрішня ємність акумулятора буде відрізнятися в окремих марках і моделях.

Персональні електронні девайси

Внутрішня ємність акумулятора

Показники внутрішньої напруги

GPS з підзаряджаемим літієвим акумулятором

2000 - 2400 мАг

3.7 - 7.4 V

MP3 плеєр

600 - 1000 мАг

3.7 V

Мобільні телефони

850 мАг

3.7 V

Смартфони - споживана потужність при використанні конкретних наконечників підключення

1000 - 1700 мАг

3.7 V

Електронні книги / планшети - з зарядкою через USB

1250 - 4400 мАг

5 V

Нетбук, ноутбук - вхід живлення постійного струму

3500 - 6600 мАг

8.5 -19.5 V

Практичні рекомендації.

Якщо ви все ще вирішуєте, який варіант акумулятора вибрати, прочитайте конкретні практичні поради професіоналів, які, можливо, зможуть вам допомогти прийняти рішення:

Тривалість поїздки:

Якщо ви плануєте відпочинок на вихідні, витрата енергії може бути величезною. Але як тільки акумуляторна батарея використана і повністю розряджена, вона стає зайвим баластом. Тому, прихопіть з собою сонячну панель або інший генератор, який зможе продукувати більше енергії.

Порада: обов'язково, перед поїздкою, зробіть повну зарядку акумулятора і всієї електроніки. Навіть якщо ви зробили це на кілька тижнів раніше, це не означає, що всі прилади відмінно тримають заряд.

Режим подорожі:

Для більш ефективної зарядки сонячного акумулятора необхідно тривалий вплив прямих сонячних променів. У деяких видах туризму, наприклад, в велотуризмі або подорож на яхті, найбільш підходящою буде сонячна батарея «на ходу». Те ж саме можна говорити про альпінізм або піший туризм, коли ви можете прикріпити сонячну панель на рюкзак, де вона і буде заряджатися. Але, якщо ви збираєтеся в похід вглиб лісу, в такій сонячній батареї немає сенсу.

Тип акумуляторної батареї:

Якщо у вашому електронному девайсі використовуються тільки батарейки типу АА, розгляньте можливість придбання сонячного зарядного пристрою, який може підвищити потужність комплекту запасних батарейок.

Порада: намагайтеся не розряджати повністю акумулятор девайса перед зарядкою.

Розмір і вага:

Будь-який зарядний пристрій буде займати певне місце у вашому багажі, і, звичайно ж, його обтяжувати. Подумайте, чи дійсно вам знадобиться додатковий заряд, і в яких обсягах? Чим більше і важче блоки живлення, тим більше їх ємність, а значить, з їх допомогою Ви зможете заряджати свої пристрої в рази більше. При підборі сонячних акумуляторів, зверніть увагу на варіанти їх кріплень. Чи можна їх прив'язувати знизу? Чи не будуть вони зірвані сильним вітром?

Всі акумуляторні батареї та зарядні пристрої мають термін придатності, який, зазвичай, вимірюється в циклах розрядки / підзарядки. Але не всі виробники надають цю інформацію. Ви завжди можете розраховувати на мінімальну кількість зарядок, яка становить 500 циклів, а дані в 1000 циклів зарядки / розрядки є загальноприйнятими.

Завершена