0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Те, чого ви не знали про роботу ехолокаційного пристрою

  11.08.2015

  Риболовля є одним з найбільш захоплюючих і популярних хобі в усьому світі. Якщо ви займаєтеся риболовлею просто в своє задоволення, або в яккості ремесла або роботи, в будь-якому випадку, необхідно знайти можливість якомога швидше і правильніше визначати місце дислокації риби. Будь-який рибалка повинен мати можливість отримувати оперативну та правдиву інформацію про наявність косяків риби, підводних рифів, водоростей або навіть мостових опор, адже без таких даних риболовля не буде приносити ні задоволення, ні вигоди. Вартість дійсно потужного і функціонального професійного ехолота стартує приблизно від 500 дол США, але, безумовно, всі ваші витрати швидко окупляться, оскільки ви значно скоротите час риболовлі і збільшите кількість спійманої риби в цілому.

  Використання ехолота - це один з найбільш практичних способів рибальства. Це своєрідний інструмент, який використовує сонар для виявлення відбитих імпульсів (звуковий енергії) в воді і допомагає знайти рибу. При використанні найсучасніших ехолотів, які також мають функцію масштабування/зумування, відображені звукові хвилі можуть бути використані для визначення і вимірювання об'єкта, і, отже, допоможуть рибалці в більш точної інтерпретації інформації на графічному дисплеї.

  Сьогодні на ринку представлена величезна кількість ехолотів, але найбільш поширені моделі включають в себе функцію бічного і нижнього огляду. З кожним днем, спосіб пошуку риби у водних глибинах постійно вдосконалюється, але давайте трохи зосередимося на зображенні, яке передає сонар з-під човна.

  Отже, що таке сонар нижнього зображення? Це практика виявлення риби, яка тягне за собою використання гідроакустичних високочастотних хвиль, випромінюваних в ультра-тонкому спектрі, і призначених для отримання повних і докладних зображень того, що знаходиться під товщею води, безпосередньо під риболовецьким судном або катером. Зверніть увагу, що для використання нижнього зображення, і отримання картинки з найбільш вдалим дозволом, потрібно вибрати настройку в меню, між 455 або 800 кГц. Зображення з високою роздільною здатністю, які виводяться на екран завдяки функціонуванню нижнього сонара, допоможуть рибалці знайти і визначити будь-який об'єкт, який знаходиться безпосередньо під човном. Це стало можливим за рахунок використання високоякісних хвиль, які відбиваються від об'єкта, що знаходиться у воді під човном.

  Кілька переваг використання ехолота з сонаром нижнього сканування:

  • Швидкість. Питання швидкості подачі нижнього зображення досить важливий адже якщо швидкість виведення на екран картинки дуже повільна, існує ймовірність того, що улов буде реально невеликим або риби не буде взагалі, так як образи, які будуть відображатися на графічному екрані, будуть лише картинками з минулого, не маючи ніякої користі. Нижнє зображення (Down Imaging), як правило, позначається як «DI» і передається зі швидкістю 45 миль на годину. Це вкрай важливо для оператора, так як він бачить, що риба проходить безпосередньо під човном в даний момент часу. Як відмінний приклад можна виділити моделі ехолотів з позначкою «2D», які відрізняються приголомшливою швидкістю, і досить популярні серед користувачів. Варіанти DI також досить швидкі, і на відміну від 2D, вони надають зображення навіть кращої якості.

  • На відміну від бокового зображення, яке дає свого роду «скороминущу» картинку, сонар з нижнім зображенням надає більш якісні зображення, і здається, що вони були сфотографовані безпосередньо на дні водойми.

  І якщо бічне зображення забезпечує огляд площі на 180 градусів, охоплення видимості при нижньому зображенні залежить від налаштувань, заданих користувачем. Наприклад, девайси від HUMMINBIRD дозволяють рибалці вибрати один з трьох варіантів: "Narrow" ( «Вузький»), який охоплює приблизно третину глибини, "Medium" («Середній»), з іншого боку, займає площу, рівну глибині, і "Wide "(«Широкий»), що охоплює 1.5 глибини.

  Всі перераховані вище варіанти налаштувань залежать від дій та бажань користувача в той чи інший момент. Якщо, наприклад, він хоче визначити конкретну область морського дна, що покривається, слід вибрати варіант "Narrow". З іншого боку, якщо оператору необхідно оглянути більшу площю, варто звернути увагу на параметр "Medium", або навіть краще "Wide".

  Хоча слід враховувати, що існують і певні недоліки при використанні DI-сонара. Той факт, що риба може позначатися крапочками або пунктирними лініями, може значно ускладнювати процес ефективного промислу. Тому доцільно одночасне використання декількох технологій, оскільки подібний функціонал може працювати в різних напрямках. У більшості випадків, що показує один сонар, інший не бачить. Одночасне використання означає, що ви збираєте і отримуєте більше інформації відразу.

  Завершена