0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Радар детектори і їх відмінності

10.12.2015

І так, знову до нас повертаються наші улюблені листи щастя, а нас це, все одно як то не стимулює їздити повільніше. Швидше за такий поворот подій стимулює до покупки радар детектора. Але тільки чули ми про ці детектори тисячу разів. Нічого не допомагають вони, але з іншого боку, чому навколо повно людей, які користуються радар детекторами і їм вони допомагають? Відповідь одна - потрібно правильно вибрати.

Радар детектори в основному ділять на аналогові і аналогово-цифрові. Аналогово-цифровий відрізняється від аналогового наявністю мікрокомп'ютерного елемента, який покращує обробку сигналу і підвищує точність радар-детектора. Основа радар детектора - це приймач радіо-хвиль, який буває декількох типів: гетеродин і супергетеродин. Завдання приймача вловити радіосигнал радара на поліцейському посту і перетворити його в електричний сигнал певної частоти для подальшої передачі за схемою.

Гетеродин приймач початкового рівня, здатний уловлювати радіосигнал на невеликій відстані і має невисоку чутливість, через що не завжди здатний вчасно попередити свого власника про небезпеку, але, з тієї ж причини ви отримаєте мінімум помилкових спрацьовувань. Такі приймачі, як правило, встановлюються в радар-детектори бюджетного сегмента.

Супергетеродин, за своєю суттю, є гетеродином з доданим до нього підсилювачем для збільшення дальності і чутливості. Але посилення сигналу тягне за собою і посилення перешкод, через що зростає кількість помилкових спрацьовувань. І тут дуже важливо, щоб виробник правильно підібрав компоненти мікросхем і придумав для цих компонентів ефективні алгоритми взаємодії, тим самим створивши якийсь баланс між дальністю і помилкові спрацьовування. На жаль, тримаючи в рука радар детектор такого типу і навіть прочитавши його інструкцію, неможливо визначити як він поведе себе на дорозі. Тому, при виборі краще спиратися на відгуки власників подібних пристроїв. Причому варто відзначити, що в різних країнах і навіть різних регіонах однієї країни можуть використовуватися детектори різних типів, тому, вибирати краще той який добре зарекомендував себе в Вашому регіоні.

А ось, якщо ви не звикли до напівмірів, то тоді у вас вихід один - радар детектор з мікрокомп'ютером. Такі радар детектори помітно дорожче, але мають ряд переваг. Основу аналого-цифрового радар детектора становить той же супергетеродин, тільки обробка сигналу проводиться вбудованим мікрокомп'ютером, який здатний самостійно аналізувати різні типи сигналів, тим самим виключаючи помилкові спрацьовування, не жертвуючи при цьому чутливістю і дальністю. Також, завдяки мікрокомп'ютеру можна оновлювати прошивку радар детектора, що дозволяє постійно вдосконалювати його роботу, і не зажадає від вас покупки нового детектора через кілька років.

Бувають у радар детекторів і такі корисні опції як GPS трекер. Наявність GPS створює цілий ряд зручностей, наприклад, радар детектор може вимірювати вашу швидкість і включати оповіщення про пости поліції тільки в тому випадку, коли ви їдете з перевищенням швидкості, а в допустимому швидкісному режимі не буде вас відволікати. Також в пам'яті детектора може містяться база даних з координатами постів поліції, лежачих поліцейських і т.п., по наближенню до них радар детектор попередить свого власника, причому всі ці координати доступні для редагування власником.

Для тих, хто багато їздить вночі сподобається функція антисон. Радар детектор із заданою періодичністю буде видавати сигнал, після чого водій повинен натиснути кнопку на детекторі. Якщо цього не відбувається - радар детектор починає видавати гучний звук.

Автоматичне зменшення гучності, наприклад, ви зупинилися на заправці біля розсувних дверей, природно детектор вловить сигнал сканера розсувних дверей і почне з максимальною гучністю попереджати вас про це. Автоматичне зниження гучності зменшить гучність до мінімальної через кілька секунд.

VG-2 - функція радіочастотної маскування, завдяки якій поліцейські не зможуть виявити, що у вашій машині встановлений радар детектор.

Завершена