0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Як підібрати молоток для щоденного використання

  14.12.2015

  Людина, що не володіє спеціальними знаннями з приводу інструментів, швидше за все, вважає, що існує тільки один тип молотка. Він має довгу рукоятку, круглу головку і кінцівку з двома зубцями на зворотному боці, яка використовується для видалення цвяхів. Такий тип молотка називається молоток-обценьки, і є найбільш популярним видом молотків в звичайному наборі інструментів. Проте, існує велика кількість молотків, як і величезна кількість цвяхів. І якщо вам, зважаючи на домашні справи, доведеться часто використовувати молоток, то є сенс вибрати найбільш підходящий інструмент для цього заняття.

  Молотки на ринку інструментів, як правило, представлені в різних розмірах і з голівками різних форм. Для того, щоб орудувати молотком великого розміру, необхідно тримати його двома руками, але в той же час, він має велику силу удару, і таким інструментом складніше управляти. Менші моделі використовуються для роботи на більш м'яких і рівних поверхнях, їх можна тримати однією рукою. Сьогодні молотки представлені в господарських магазинах і спеціалізованих магазинах інструментів, так що довго шукати не доведеться. Все, що потрібно - визначитися з розміром і моделлю.

  І так, детальніше про звичайні молотки.

  Звичайний молоток-обценьки, має дерев'яну рукоятку і металевий наконечник. Найчастіше, такі молотки вже самі по собі важкі, і для того, щоб як слід замахнутися, необхідно докласти певне зусилля.

  Найпопулярнішим матеріалом для виготовлення рукояток для молотків, є волоський горіх, хоча, сьогодні багато виробників зробили крок вперед, і вже пропонують молотки з рукоятками, зробленими з гікорі, ясена, скловолокна і навіть сталі. Сталеві рукоятки міцніші, ніж дерев’яні, але при ударі вони передають на руки користувача більший поштовх. Також вони досить часто окислюються. Іноді молотки пропонуються з гумовою рукояткою. Головки молотка зазвичай виготовляються з високоякісного вуглецю, термічно обробленої сталі, завдяки чому забезпечується міцність і довговічність. Саме термообробка металу перешкоджає появу зазубрин і тріщин, що виникають в результаті постійних ударів головки молотка по цвяхах.

  Молотки для обробки і будівництва.

  Із загальної кількості молотків-обценьків, виділяють два різних типи молотків: оздоблювальні та будівельні молотки. Говорячи про ці два типи, оздоблювальні молотки зазвичай легші, а в довжину - не менше 16 дюймів. Обценьки в таких моделях має вигнуту форму, щоб було зручніше витягувати цвяхи з невеликих поверхонь, завдаючи якомога менший збиток робочій поверхні. Одним з найпоширеніших варіантів використання оздоблювальних молотків є фіксація висячих рамок для картин.

  Будівельні молотки призначені важчого використання. Вони відрізняються більш міцними і довгими ручками і, зазвичай, вага головки такого молотка близько 600 гр. Обценьки зазвичай прямі, а зовнішнє покриття рукоятки молотка рифлене, завдяки чому забезпечується додаткове зчеплення. Як правило, такі важкі молотки використовуються в якості лома, або для того, щоб увігнати цвяхи великих розмірів в деревину.

  Інші види молотків.

  Молотки використовуються в різних професіях, тому були розроблені спеціалізовані інструменти, які є більш ефективними в тих чи інших умовах використання.

  • Слюсарні молотки з кульовим і фасонним бойком: зазвичай використовуються в металообробці. На голівці молотка немає лапи, один наконечник молотка круглий, а другий - плаский. Головки слюсарних молотків виготовляються з різних матеріалів. Зазвичай, плаский наконечник виробляють з термообробленої високовуглецевої сталі, завдяки чому він є набагато твердішим, ніж головка звичайного молотка-лапи. Кругла лиштва виготовляється з латуні, свинцю або пластмаси. Спочатку такі моделі молотків використовувалися для карбування приварених або збитих матеріалів, але на сьогоднішній день карбування металу стало рідкісним явищем в металургійному виробництві. Сьогодні все частіше використовуються ударні пуансони і зубила.

  • Молоток каменяра (молоток-кирка) має квадратний наконечник, а з іншого боку - гострий зубок, призначений спеціально для роботи з камінням, для точного розколювання цегли або інших твердих будівельних порід. Такі молотки іноді ще називаються скельними молотками, вони мають дуже довгу металеву або дерев'яну рукоятку. Молотки можуть використовуватися в геологічних дослідженнях, але більш широко використовуються в будівництві.

  • Кувалда (киянка) - це дуже важкий молоток з одною рукояткою і квадратною голівкою. Головка кувалди зазвичай проводиться з термічно обробленої кованої сталі, і її вага іноді може досягати до 3 кг. Рукоятка для кувалди виконується з горіхової або синтетичної смоли. Зазвичай такий вид молотка використовується для обробки каменю або металу, для невеликих робіт по демонтажу і для забивання цвяхів із загартованої сталі для кріплення до кам'яної цегляної кладки.

  • Калатало, або бондарський дерев'яний молоток, на відміну від більшості моделей, має гумову головку (іноді вона може бути виконана з дерева). Молоток має плоску поверхню і використовується для забезпечення більш м'якого удару, наприклад, для формування листового металу або фіксації гіпсокартону в певній локації.

  • Молоток-зубок для роботи по породі - це один з найменших молотків, який використовується для поділу або роздроблення каменів. Молоток-зубок також відомий як молоток геолога, відрізняється наявністю плоскої лиштви на одному кінці головки, в той час як інший залишається гострим. Такі молотки є вузькоспрямованими і, зазвичай, використовуються в геології або палеонтології для можливості проникнення всередину каменів, щоб знайти корисні копалини.

  • Кувалди, або ковальські молоти - це великі і важкі молотки, використовувані для забивання стовпчиків або кілків. Вони дають можливість зосередити всю силу на порівняно невеликій площі. Такі молоти можуть важити від 4 до 8 кг, головка плоска з обох сторін і, зазвичай, зроблена з металу. На відміну від кувалд, для тримання таких молотів потрібно дві руки, щоб використовувати силу всього торсу.

  • Колун - це величезний молоток, де з одного боку головки - вістря сокири, а з іншого - пласка лиштва кувалди. Звичайна вага колуна - 4-5 кг, рукоятка пряма і, на відміну від рукоятки сокири, вона може використовуватися як важіль. Рукоятки зазвичай виконані з гікорі або скловолокна. Колуни використовуються для розподілу колоди на частини, але при цьому, часто можуть застрягати в деревині через її особливості структури або через недостатність сили, застосованої при ударі.

  • Молоток драпірувальника використовується в меблевій промисловості для кріплення тканини до корпусу меблів. Одна сторона головки таких молотків намагнічена, щоб було зручніше фіксувати цвяхи. Після того, як цвях розміщений у потрібній локації, іншим кінцем головки він вбивається в раму. На сьогоднішній день ці молотки в значній мірі були замінені меблевими степлерами.

  Інші моделі молотків, використовувані в металообробці і ювелірній справі.

  Крім вищевказаних моделей, фахівці виділяють ще ряд молотків, які мають більш вузьке застосування:

  - Фігурний молоток з кульовим бойком має прямокутну голівку, яка з обох сторін має невеликий вертикальний нахил. Використовується для роботи на зовнішніх металевих поверхнях чаш, ваз, і інших порожнистих форм.

  - Молоток для формування відрізняється купольними сторонами голівки, використовується для роботи на внутрішній стороні чаш та інших вигнутих форм.

  - Прасувальний молоток має округлу або квадратну голівку, яка дозволяє полірувати метал до дзеркального блиску. Дозволяє згладити всі сліди інструменту з вигнутих і пласких форм.

  - Молот для згинальних робіт має прямокутну голівку з загостреними похилими кінцями. Використовується для формування радикальних складок або загинів в металевому диску.

  - Молоточок для тиснення має форму, подібну молотку для формування і допомагає створювати підняті ділянки на металевій поверхні.

  - Молоток для розгону характеризується рукояткою у формі цибулини, біля основи кріплення головки рукоятка тонка, сама головка велика, пласка і кругла або купольної форми. Використовується для удару по гвинторізній плашці або штемпелю, не використовується безпосередньо з металом.

  - клепальний молоток відрізняється наявністю клиноподібної головки з одного боку і пласкої - з іншого. Такі молотки досить легкі і зручні, тому часто використовуються як інструмент загального призначення.

  Таким чином, ми бачимо, що існує безліч типів молотків, використовуваних в металообробній і ювелірній промисловості, так як сила повинна бути зосереджена саме в різних формах, то і молотки різних типів можуть застосовуватись практично в будь-якій ситуації.

  І якщо просто забивати цвях в стіну, можна з упевненістю сказати, що можна використовувати практично будь-який молоток, будь-якого типу, але до певної міри. Однак, якщо вам потрібно зробити більше, ніж просто забити цвях, варто вибирати серед моделей, орієнтованих під виконання конкретних завдань.

  Завершена