0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Затискачі і лещата: керівництво по підбору

  18.12.2015

  Точно так, як не може бути занадто багато посуду на кухні, так само не буває і дуже багато інструменту в нормальній чоловічій майстерні. Крім того, бувають випадки, коли вам може знадобитися зайва пара рук. Наприклад, необхідно, щоб хтось надійно фіксував предмет на одному місці, а інша людина виконував з цим предметом певну роботу. Але, на жаль, для виконання більшості домашніх проектів, справжній живий помічник в гаражі є розкішшю. І в даному випадку, на допомогу приходять затискачі і лещата. Саме інструмент такого роду допоможе вам надійно зафіксувати будь-який предмет, дозволяючи виконати будь-яку роботу. У деяких областях застосування немає поділу групи цього інструменту на категорії, але більш вузькопрофільні фахівці, все-таки, поділяють цей вид інструменту на умовні групи.

  В даному випадку, варто відзначити, що затискачі і лещата здатні утримувати предмет набагато краще, ніж людські руки. Таким чином, це дуже корисний предмет в майстерні. Давайте розглянемо загальну інформацію, щодо використання лещат та затискачів різного типу, які сьогодні доступні на ринку. Можливо, ви знайдете корисну інформацію, яка допоможе вам визначитися з вибором.

  Використання затискачів і лещат.

  Затискачі і лещата виконують одну головну функцію: вони фіксують предмет. Лещата мають притискні важелі, ширина між якими може збільшуватися або зменшуватися в залежності від габаритів предмета, з яким доведеться працювати. Регулювання ширини притискних важелів зазвичай здійснюється за допомогою завідної ручки, яка рухає гвинт. При ослабленні гвинта, притискні важелі розходяться, збільшуючи простір між ними, а в результаті закручування гвинта, притискні важелі зсуваються, зменшуючи відстань для утримування предмета. Як правило, один важіль на лещатах є фіксованим, в той час, як другий - регульованим. Затискачі можуть відрізнятися одним нерухомим і одним регульованим важелем, або двома регульованими притискними важелями.

  Основна відмінність між цими двома категоріями тримачів - площа поверхні об'єктно-захватних важелів. Площа поверхні контактних точок на важелях затиску, зазвичай, невелика, таким чином, затискні важелі мають відносно невеликий контакт з робочим об'єктом. Лещата, з іншого боку, відрізняються більшою площею поверхні для контактних точок на важелях, завдяки чому, лещата мають більше контакту з об'єктами, і це робить їх ідеальними для фіксації великих предметів.

  Затискної інструмент має широкий спектр застосування в майстерні. Вони можуть утримувати бруски дерева або металу для обробки. Це практичний інструмент, який стане відмінним помічником при обробці твердого матеріалу вручну і при ремонті будь-яких предметів і запчастин. Затискачі і лещата також корисні для роботи зі спортивним обладнанням, наприклад, при заточуванні ковзанів або регулюванню велосипеда. Інженери, теслі і спортсмени гідно оцінять користь цих інструментів.

  Вважається, що затискачі - це більш універсальні інструменти, ніж лещата, так як вони призначені для роботи і з невеликими легкими, і з важкими предметами. Зазвичай, вони не настільки стійкі, як лещата, але вони набагато краще справляються з поставленим завданням, коли на об'єкт, який вони тримають, додається менше фізичне зусилля. Велика стійкість лещат робить їх універсальними для використання при виконанні важкої роботи, наприклад, під час свердління предметів. Хоча при цьому, вони будуть не зовсім практичні при виконанні робіт з дрібними і легкими об'єктами.

  Типи затискачів і лещат.

  Широкий спектр застосування затискачів і лещат відбивається в різноманітності моделей і пропозицій, які сьогодні доступні на ринку. Багато з них виконують спеціалізовану функцію утримування, тому, при виборі необхідного інструменту, важливо розуміти яким чином предмети будуть фіксуватися в важелях, щоб підібрати інструмент правильного типу під конкретне робоче місце.

  Затискачі.

  У таблиці наведені різні типи затискачів, їх використання та основні характеристики.

  Тип

  Використання

  Основні характеристики

  Кутовий зажим

  Це універсальні затискачі, тому як вони можуть утримувати предмет прямо або під різними кутами, щоб надати користувачеві відмінний діапазон робочого простору.

  Можливість регулювання кута затиску дозволяє фіксувати предмети в різній локації, затискачі такого типу ідеально підходять для роботи з об'єктами незвичайних форм.

  Брусковий зажим

  Призначений для фіксації довгих предметів, до 1.5 м в довжину.

  Відрізняється наявністю двох затискних важелів для утримування предмета.

  С- подібні затискачі

  Призначені для утримання дрібних предметів.

  Рама такого затиску має С-подібну форму, максимальна ємність затиску близько 20 см.

  Кутові затискачі

  Використовуються для фіксації двох дерев'яних дощок разом під прямим кутом, мають досить вузьку спрямованість застосування.

  Фіксуючі важелі завжди розташовані під кутом 90 °, відрізняються порівняно невеликою ємністю затиску.

  Столярний зажим

  Використовується в деревообробній промисловості, для утримання двох об'єктів разом

  Фіксуючі важелі виконані з дерева, тому вони не будуть дряпати або якимось чином пошкоджувати предмети, які утримують.

  L- подібні затискачі

  Утримують важкі масивні предмети разом.

  Такого роду затискачі виготовляються з металу, і відрізняються наявністю одного фіксованого важеля, а другого - регульованого.

  Затискачі для кріплення труб

  Застосовуються в промисловості і деревообробній галузі для утримування двох предметів разом, наприклад, тих, які прикріплені один до одного за допомогою клею.

  Використовується два важелі, які рухаються уздовж шматка металевої труби. Один важіль регулюється за допомогою гвинта, другий - нерухомий.

  Стрічковий зажим

  Використовується для виконання нескладних завдань, для утримання кількох сторін предмета разом, наприклад, для утримання рамки.

  Затискачі відрізняються наявністю рукоятки під петлю ремінця, який обмотується навколо предмета. Довжину ременя можна регулювати, в залежності від обсягу, ремінець затягується навколо об'єкта.

  Дана таблиця ілюструє, що сьогодні на ринку представлені затискачі в різних формах, що відображають широкий діапазон застосувань в майстерні.

  Лещата.

  Тип

  Використання

  Основні характеристики

  Складальні лещата

  Застосовуються спеціально для прикріплення об'єктів до верстатів.

  Деякі лещата даного типу є стаціонарними, в той час, як інші, можуть обертатися навколо своєї осі.

  Ручні пруткові лещата

  Унікальна модель серед затискачів і лещат, так як використовується для точного ручного свердління в різних ремеслах, таких, як виробництво ювелірних прикрас.

  Зазвичай використовується для утримування невеликого штиря або свердла чітко в певному місці.

  Лещата для гнучких труб

  Призначені для захоплення труб.

  Лещата такого типу можуть використовувати гвинт або ланцюг для регулювання утримується об'єкта. Зазвичай є досить важкими, тому, не кріпляться до верстата. З огляду на важку основу, вони розміщуються прямо на ньому.

  Слюсарні лещата

  Мають досить широкий спектр застосування, розрізняються по дизайну, спектр використання визначається конструктивними особливостями.

  Слюсарні лещата відрізняються наявністю одного затискного важеля, який фіксується на стільниці, і другого важеля, який утримує необхідний предмет. Використовуються для важких вантажопідйомних робіт.

  У багатьох галузях немає розподілу інструменту на лещата й затиски, але, якщо розглядати більш конкретно, лещата використовуються для більш інтенсивної фізичної роботи, і вважаються більш універсальними.

  Сьогодні затискачі і лещата активно представлені в спеціалізованих магазинах, будь то невеликі господарські відділи або великі будівельні супермаркети. Крім цього, багато інтернет-магазинів, які спеціалізуються на обладнанні та інструментах, також є хорошими майданчиками по підбору і пропозицій затискачів різного типу і моделей. Хоча інструменти такого плану не несуть певної технологічної спрямованості, вони забезпечують надійну фіксацію потрібних об'єктів.

  Завершена