0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Тест ТВ тюнерів від БазиАвтозвука

  06.04.2016

  Як відомо, машина - це не розкіш, а засіб пересування. Але іноді так хочеться якоїсь розкоші в цьому засобі, наприклад подивитися телевізор. Але для цього знадобиться ТВ тюнер, тестуванням яких ми сьогодні і займаємося.

  На тесті у нас буде одразу три тюнера: RS, Incar і Prolgy, в тесті ми ознайомимося з комплектацією, порівняємо функціонал і перевіримо працездатність цих тюнерів в реальних умовах, на припаркованому автомобілі і при русі зі швидкістю 100км/год.

  Першим розглянемо ТВ тюнер RS DVB-T2 HD, він має середній розмір серед учасників тесту, і спокійно може поміститися в бардачку або підлокітнику. Далі цих місць встановлювати тюнер не варто, так як на його лівому торці є роз'єм USB до якого можна підключати флешку з відео і аудіо файлами. У плані відтворення відео-файлів девайс виявився всеїдним і підтримує більше 30-ти відеоформатів, включаючи MVK, VOB і MPEG4 з максимальною роздільною здатністю 1920х1080, а ось з аудіо доведеться обмежиться звичним MP3.

  Підключити тюнер до монітора можна за допомогою кабелю HDMI або стандартних тюльпанів, так само є додатковий AV-вхід. Всі ці роз'єми, разом з роз'ємом підключення живлення знаходяться на лівому торці тюнера, на правому торці розташовано два входи підключення антен, і роз'єм підключення ІК-приймача для пульта дистанційного керування.

  Комплектацію тюнера можна назвати повною, вона складається з самого тюнера, 2х активних антен, пульта ДУ, проводів підключення живлення і перехідників з роз'єму Jack 3,5 мм на стандартні тюльпани. Єдине чого не вистачає, так це двох батарейок AAA в пульт дистанційного керування, їх потрібно буде купити окремо.

  TV тюнер Prology DVB-T2 найкомпактніший і найдорожчий учасник тесту, його габарити не більше пачки сигарет. Може бути з цієї причини у нього відсутній HDMI вихід і AV-вхід, але зато є 2 аналогових AV-виходу. На правому торці поруч з AV-виходами розташований роз'єм USB, до нього можна підключити флешку об'ємом то 32 Гб, тюнер Prology так само всеїдний до форматів відео, як і тюнер RS, але обмежений по дозволу відео, наприклад, щоб тюнер зміг відтворити відео-файл його дозвіл не повинен бути більше ніж 800 х 480, але це компенсовано можливістю тюнера відтворювати аудіофайли формату FLAC.

  Для прийому сигналу тюнер використовує дві активні антени, які за заявою виробника забезпечують стабільний прийом на швидкості 100км/год.

  У комплект поставки входить тюнер, дві активні антени, пульт дистанційного керування та дроти підключення. Не дивлячись на вартість тюнера батарейки для пульта в комплект не входять.

  І третій учасник TV тюнер Incar DTV-16, його розміри як у тюнера Prology і RS разом узятих, це все через багатий функціонал. Цей тюнер упакований по повній прогремі: 4 антени, 3 AV виходу, 1 AV - вхід, HDMI і USB. Але саме цікаве в тому, що якщо ви використовуєте головний пристрій Incar, то тюнером можна керувати через його меню. І при всьому цьому тюнер Incar потрапив в середній ціновий діапазон.

  У комплектації ви знайдете тюнер, чотири активні антени, пульт ДУ, на цей раз з батарейкою, дроти підключення і навіть кабель RCA для передачі аудіо-відео сигналу на монітор.

  Перейшовши до самого тесту хочеться обумовити деякі нюанси підключення тюнера. Для стабільного сигналу антени тюнера потрібно розташовувати на відстані 1-1,2 м один від одного, не варто встановлювати антени на стеклах з підігрівом, так як це погіршить якість прийому сигналу. Погіршити прийом сигналу можна і тонуванням стекол, але тільки в тому випадку, якщо вона має металізовану основу. Сам тюнер встановлюють сховавши його за пластиковими деталями обшивки салону, а щоб він реагував на пульт ДУ, ІЧ-вічко виноситься на торпедо.

  В Україні має показуватися 32 канали в цифровій якості, 28 загальнонаціональних і 4 місцевих або регіональних. ТВ Тюнер RS DVB-T2 HD примудрився зловити 44 канали з дуже пристойною якістю зображення, але коштувало машині рушити з місця і замість чіткої картинки можна було спостерігати чорний екран, при зупинці автомобіля картинка знову з'являлася. А ось тюнери Prology і Incar зловили по 32 канали, теж з відмінною якістю зображення, і навіть при швидкості 120 км на годину картинка і звук були незмінно гарної якості.

  Що стосується дозволу відтвореного відео з флешки і читаємих аудіо-відео форматів, можна сказати що, незалежно від того що написано в інструкції, всі тюнери однаково легко впоралися з відео форматом MKV 1920 x 1080 і музикою в форматах FLAC і MP3.

  На окрему увагу заслуговує функція EPG, такою функцією обдаровані всі тестовані тюнера. Завдяки EPG ви можете переглядати програму телепередач на тиждень вперед, запрограмувати нагадування на перегляд фільму або передачі, запрограмувати за часом запис ефіру на флешку і багато іншого.

  В підбиття підсумку можна сказати що перегляд телевізора за кермом становить серйозну небезпеку для водія та інших учасників дорожнього руху. Тому, якщо ви плануєте переглядати телепередачі в припаркованому автомобілі, то варто розглянути ТВ Тюнер RS DVB-T2 HD, так як він забезпечує максимальну кількість каналів за мінімальну ціну. А якщо ви бажаєте створити комфорт не тільки собі, але і своїм пасажирам і забезпечити їх телебаченням поки самі стежите за дорогою, то вибирати потрібно між Prology і Incar. З огляду на те, що TV тюнер Incar DTV-16 в порівнянні з тюнером Prology DVB-T2 має роз'єм HDMI, 3-АV виходи, більш широкий функціонал і меншу вартість, можна сказати що він і є оптимальним вибором.

  Завершена