0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Заміна гальмівної рідини

  18.04.2016

  Від роботи гальмівної системи на пряму залежить життя водія і пасажирів, тому важливо вчасно проводити технічне обслуговування гальмівної системи і заміну гальмівної рідини.

  Міняти гальмівну рідину рекомендується раз в 2 роки, при цьому не важливо стояв автомобіль весь цей час в гаражі або пересувався по дорогах. Справа в тому що гальмівна рідина вбирає в себе вологу з навколишнього середовища, і коли концентрація води в гальмівній рідині перевищує 5% гальма можуть відмовити, тому міняти гальмівну рідину потрібно при концентрації 3%, що і досягається приблизно за 2 роки. Звичайно на періодичність заміни можуть впливати погодні та кліматичні умови, десь повітря більш вологе, а десь воно сухіше. Тому для більш точних вимірювань можна використовувати тестер гальмової рідини, цей спеціальний прилад робить експрес тест на вміст вологи в гальмівній рідині.

  Чим же так шкідлива вода в гальмівній рідині? Гальмівна рідина піддається впливу високих температур, які часом досягають 200 градусів Цельсія, вода при таких температурах з рідкого стану переходить в газоподібний, через що в гальмівній системі утворюються газові пробки, і гальма перестають працювати.

  Для того що б гальмівна рідина могла витримувати таку температуру її виробляють з повністю синтетичних компонентів полігліколей і поліглікольефірів. Виходячи зі складу та властивостей гальмівні рідини поділяють на кілька класів відповідно до американського стандарту DOT. Це DOT-3, DOT-4 і DOT-5.1, клас DOT-3 в сучасних автомобілях не використовується.

  DOT-4 і DOT-5.1 відрізняються більш високою в'язкістю і температурою кипіння. В'язкість впливає на швидкість спрацьовування гальмівної системи і у DOT-5.1 вона нижче, відповідно така рідина більш текуча і гальмівна система спрацьовує з нею швидше. Але в старих гальмівних системах більш текуча рідина може викликати протікання.

  Що стосується температури кипіння то тут розрізняють два параметра для сухої і вологої рідини. Суха рідина має 0% вмісту вологи, а зволожена 3%. Сухий DOT-4 має температуру кипіння до 230 градусів за Цельсієм, а зволожений до 155 градусів за Цельсієм. DOT-5.1 до 260 і до 180 градусів відповідно.

  При необхідності доливання гальмівної рідини краще уникати змішування між DOT-4 і DOT-5.1, в самому крайньому випадку можна долити трохи більше 10% рідини іншого класу. Якщо ви не знаєте яка рідина у вас залита, то найправильнішим варіантом буде повна заміна, як правило в гальмівній системі міститься до літра рідини, а процедура заміни на СТО займе 10-15 хвилин.

  І найголовніше не забуваєте перевіряти рівень гальмівної рідини в розширювальному бачку, якщо вам часто доводиться доливати туди рідину значить в системі є витік і потрібне проведення ремонтних робіт.

  Завершена