0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Огляд і тестування засобів для очищення автомобільного кондиціонера

  29.09.2016

  Автомобільний кондиціонер, рівно як і домашній, потребує очищення і догляду. В автомобілі перша ознака необхідності очищення кондиціонера - це неприємний запах який доноситься з повітропроводів разом з холодним повітрям. Неприємний запах виникає через розвиток колоній бактерій на поверхні випарника кондиціонера. Пов'язано це з тим, що на випарнику створюється темне, тепле і вологе середовище, яке є ідеальним для існування мікроорганізмів. Але, якщо в домашньому кондиціонері дістатися до випарника не складає труднощів, то в автомобілі з цією справою доведеться істотно повозитись. Тому, багато виробників автомобільної хімії випускають всілякі засоби які призначені для легкої та самостійної очищення кондиціонера.

  Склад засобу для очищення

  Ми протестували чотири засоби для очищення кондиціонера від таких виробників як StepUp, LIQUI MOLY, Sonax і Runway. Всі чотири засоби відрізняються за способом застосування і складом, але призначені для виконання одного завдання. Наприклад, у очищувачів StepUp і Sonax основний діючий компонент це ізопропіловий спирт, який не є токсичною речовиною і широко застосовується у виготовленні побутової хімії. Засіб Runway використовує дуже токсичний бутілгліколь, який є дуже токсичною речовиною, може проникати в кров через шкіру і здійснювати негативну дію на еритроцити, а також клітини печінки і нирок. В основному бутілгліколь використовують як розчинник для лакофарбових матеріалів, а також смол і целюлози. Склад очисника від LIQUI MOLY, на жаль, залишився загадкою.

  Від теорії до практики

  Першими ми протестували більш зручні очисники від LIQUI MOLY і Sonax. Вони випускаються у формі розпилювача, і все що потрібно для очищення - це встановити активований розпилювач в салоні автомобіля на 10-15 хвилин (кондиціонер повинен бути включений), а потім провітрити салон і висушити поверхню випарника за допомогою пічки. Ефект від очищення кондиціонера розпилювачами виявився приблизно однаковим, а саме, неприємний запах повністю зник. Але всі забруднення випарника, швидше за все, залишилися на поверхні випарника, і щоб їх вимити ми скористалися пінним очищувачем від Runway. Вміст флакона було благополучно задуто в дренажну трубку кондиціонера з якої через 15 хвилин витекло приблизно 150 грам каламутної рідини сіруватого кольору - це і був весь бруд, накопичений за роки експлуатації кондиціонера і, природно, весь цей бруд попадав в салон автомобіля разом з прохолодним повітрям.

  Здавалося б все точки над "Ї" розставлені, LIQUI MOLY і Sonax тільки нейтралізують неприємний запах, а пінний очищувач Runway, хоч і менш зручний у використанні, але при цьому здатний прибрати забруднення з поверхні випарника. Але у нас залишався ще один очищувач від StepUp, і ми вирішили задути його в ту ж саму систему яку чистили усіма трьома засобами, і результат перевершив всі очікування. Через 15 хвилин з системи яка повинна бути ідеально чистою після використання трьох очищувачів, витекло приблизно 250 грам чорної рідини. Таке спостереження дозволило зробити висновок, що очищувач кондиціонера від StepUp найефективніше подіяв на систему кондиціонування.

  Альтернативний висновок: усі три попередніх засоби розчинили забруднення на поверхні випарника, а очищувач StepUp просто їх вимив.

  Завершена