0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Денні ходові вогні і їх підготовка

  09.11.2016

  Буквально 2-3 роки тому денні ходові вогні були такою собі даниною автомобільній моді, і в більшості випадків їх встановлювали для додання автомобілю більш презентабельного і сучасного вигляду. Тепер же ходові вогні несуть ще й практичну функцію, так як законодавством України передбачено, що в денний час в період з 1-го жовтня по 1-е травня кожного року автомобілі, які рухаються по заміських дорогах, повинні включати або ближнє світло фар, або ходові вогні. Звичайно, законом передбачено використання тільки штатних ходових вогнів, так як будь-яке самостійне переобладнання автомобіля, в тому числі і установка додаткових освітлювальних приладів, заборонена.

  З іншого боку, співробітнику поліції буде дуже складно довести вам, що ваші ДХВ не є штатними. Для доказу незаконності встановлення ДХВ потрібна спеціальна експертиза, що є дуже трудомістким і складним процесом, тому співробітники поліції не хочуть цим займатися, а автолюбителі спокійно можуть переробляти свої машини і насолоджуватися життям.

  Ось і ви подумали, що не такий страшний чорт як його малюють, і вирішили прикупити своєму залізному коневі обнову у вигляді ходових вогнів. Але відразу виникає питання, яку модель вибрати і яке місце на бампері буде найоптимальнішим? ДХВ найкраще встановлювати максимально широко щодо кузова, таким чином, ви позначаєте габарити автомобіля.

  Природно, існує безліч всіляких марок і моделей автомобілів з різною конструкцією бампера, і тому не завжди є можливість встановити ходові вогні максимально широко. У деяких випадках доведеться різати або бампер, або радіаторну решітку, а на такі маніпуляції вже не кожен автовласник погодиться. Тому буквально за кілька років було придумано безліч всіляких варіантів установки ДХВ.

  Способи установки ходових вогнів

  Найпростіший і найпоширеніший спосіб - це кріплення за допомогою монтажних скоб, встановлених по боках фари ДХВ. У цих скобах є спеціальні отвори для фіксації за допомогою саморізів. Монтажні скоби мають рухливість по куту нахилу і вильоту, завдяки чому ходові вогні можна виставити максимально рівно щодо бампера.

  Другий варіант установки - це установка за допомогою монтажної панелі. Тобто спочатку у вільній порожнині бампера фіксується монтажна панель, в якій за допомогою засувок фіксується сама фара. До плюсів перших двох варіантів установки, відноситься простота монтажу, до мінусів - необхідність наявності вільного простору в бампері або радіаторних решітках.

  Якщо на вашому бампері немає такого вільного простору, можна скористатися ходовими вогнями, які клеяться на бампер за допомогою двостороннього скотча. ДХВ такого типу можуть мати різні форми і габарити: від простих прямих до ходових вогнів у вигляді язиків полум'я. До їх плюсів відносять простоту установки, до мінусів - недовговічність клейового шару, так що з часом такі вогні можуть відлетіти на трасі або при митті.

  Але якщо жоден із запропонованих вище варіантів вам не підходить, тоді переходимо до більш радикального способу установки шляхом врізки ДХВ в бампер. Для цього використовують два варіанти: перший - це ходові вогні, що складаються з окремих світлодіодних модулів, які підключені між собою за типом гірлянди. Для їх установки в бампері роблять потрібну кількість отворів і в кожен отвір встановлюють окремий модуль, таким чином, на бампері можна створювати цілі композиції різних форм і розмірів. Другий варіант врізних ДХВ - це цілісна світлодіодна фара, яка має невеликий вигин по довжині, для повторення форми бампера, для установки таких фар в бампері вирізають прямокутний отвір, що відповідає розмірам фари. Як правило, в першому і другому випадку фіксація ДХВ відбувається за допомогою герметика, якщо комплектом поставки не передбачені інші кріпильні механізми. Варіант врізної установки завжди виглядає більш естетично і привабливо, але потрібно бути готовим і до того моменту, що якщо врізні ДХВ вийдуть з ладу, для їх заміни потрібно буде знайти таку ж, або аналогічну модель, яка підійде під розміри отвору, зробленого в бампері.

  Денні ходові вогні також можна встановити замість протитуманних фар, для цього існують ходові вогні круглої форми і різного діаметру. ДХВ, встановлені замість противотуманок, будуть перебувати максимально широко щодо кузова авто, не будуть псувати зовнішній вигляд, і відносно прості до установки. Але на відміну від противотуманної фари ходові вогні мають холодний спектр світіння з розсіяним пучком, що абсолютно неефективно в туман.

  Тому якщо ви не хочете жертвувати протитуманними фарами, можна знайти більш дорогий варіант комбінованої противотуманки з ходовими вогнями, подібну продукцію можна знайти в асортименті компанії OSRAM.

  І останній, найпривабливіший варіант - це штатні ДХВ, які проводяться під певну марку і модель авто і встановлюються в штатні місця. Такі ходові вогні не вимагають додаткових переробок бампера або решітки радіатора, і при цьому зберігають первозданний дизайн авто.

  Інші особливості ДХВ

  Крім способу установки, ДХВ можуть відрізнятися і додатковими функціями, наприклад, у яскравих ходових вогнів може бути переключення з денного режиму на нічний. У нічному режимі світлодіоди ДХВ світять тьмяніше, щоб не сліпити інших учасників дорожнього руху. Також можна зустріти ДХВ з функцією повторювача поворотних вогнів.

  При виборі ходових вогнів не зайвим буде звернути увагу на відтінок світіння, так як вони бувають з теплим жовтим відтінком або, навпаки, холодним блакитним. Оптимальний варіант - підібрати ДХВ, що збігаються за кольором світіння з габаритами і ближнім світлом фар, це додасть більш естетичного вигляду вашого автомобіля.

  І тепер, коли ви вибрали варіант, що підходить за способом установки, функціоналу і кольором світіння, потрібно подумати про спосіб підключення. ДХВ можна підключити на окрему кнопку і самостійно вирішувати, коли їх потрібно ввімкнути чи вимкнути, але в такому випадку можна елементарно забути включити ходові вогні і їх установка буде марною. Набагато зручніше підключити ДХВ до замка запалювання, щоб вогні автоматично включалися після повороту ключа, для такого підключення найкраще підійдуть ДХВ з функцією нічного режиму, які будуть притухати після включення ближнього світла фар.

  Завершена