0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • 0800-30-15-85
    Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
  • (067) 470-74-60
    по тарифу оператора
  • (066) 354-31-21
    по тарифу оператора
  • Кошик
Мої покупки

Нова оптика на стару машину

06.02.2017

За останні 10 років концепція будови автомобільних фар встигла пережити стільки змін, скільки не переживати за весь період автомобілебудування. Здається буквально недавно в моду почали входити ксенонові фари, але їх вже почали витісняти світлодіоди, які також не встигли особливо закріпитися на ринку, тому що на п'яти почали наступати лазерні фари. Ось і ми вирішили, що фари нашого Ford F-650 морально застаріли і непогано було б замінити їх, хай не на лазерні, але хоча б на світлодіодні. Після довгих роздумів вибір припав на нову оптику зі світлодіодними ходовими вогнями, яка призначена для Ford F250, F350, F450 і F550 нових поколінь, а ось на F650й 2007 роки так просто її не встановив, тим більше що ми хочемо не просто приклеїти фару, а зробити її функціональною (з можливістю коригування).

Подальший фронт робіт

Поставлена задача виявилася не з простих. По-перше, посадочне місце старих фар в два рази меньше ніж нові фари. По-друге, після врізки фар залишаться великі щілини, для закриття яких потрібно виготовити панель зі скловолокна, яка повторює форму кузова автомобіля. По-третє, потрібно заново виготовити кріплення фари. І нарешті, по-четверте, потрібно виготовити спеціальний короб, що захищає задню частину фари від потрапляння бруду. В принципі, ознайомившись з усіма труднощами, з'явилося бажання залишити цю справу до кращих часів, але нові фари були вже куплені, і тому відступ виявився неможливим.

Підготовчі роботи і установка новеньких фар

Поняв что отступать нельзя, мы вооружились болгаркой и пошли в наступление. На первом этапе мы срезали часть кузова вокруг старой фары и еще примерно по 20 см с каждой стороны, таким образом, полученное отверстие вышло в два раза больше чем новая фара. К сожалению, срезать меньше нельзя, так как нам нужен плавный переход от крыла и капота. Затем в полученном пространстве, с помощью пластиковых распорок и клеевого пистолета, были зафиксированы фары. Все пространство вокруг фар заклеили специальным пластилином, из которого в дальнейшем мастер сформировал новые очертания кузова. Таким образом, из пластилина мы получили своеобразную матрицу, поверх которой уже можно накладывать слой стекловолокна для формирования новой формы кузова.

С внешней стороны мы нанесли три слоя стекловолокна с полиэфирной смолой. После высыхания внешнего слоя можно временно демонтировать новые фары и полностью удалить пластилин. Для того чтобы конструкция из стекловолокна была более жесткой, нужно нанести еще три слоя более толстого стекловолокна с внутренней стороны капота и крыла. При наращивании внутреннего слоя, по всему периметру фары просверливают сквозные отверстия, в которые затекает полиэфирная смола. Таким образом формируются так называемые искусственные заклепки, которые обеспечивают более надежное “сращивание” стекловолоконной обшивки с крыльями и капотом автомобиля. Дождавшись полного высыхания стекловолокна, мы перешли к установке крепления фары. Крепления изготовили из металла и разместили их так, чтобы монтажные отверстия совпадали с монтажными отверстиями фары, таким образом новые фары при желании можно легко и просто демонтировать и корректировать.

Завершуючий етап

На даному етапі всі чорнові роботи, можна сказати, закінчилися і наш "Бігфут" отримав нову оптику і нові обриси. Тепер на нас чекають оздоблювальні роботи і виготовлення захисту фари. Ще раз переконавшись в надійності з'єднання нової скловолоконной обшивки з обшивкою автомобіля, ми зашпаклювали і відшліфували всі поверхні, підготувавши автомобіль до малярних робіт. Захист задньої частини фари ми виготовили з АБС-пластика, цей матеріал дозволяє легко і швидко формувати деталі з різної форми і конфігурації.

На фінальній стадії обшивка фар отримала свій колір, і тепер зрозуміти, що на машині стоять не рідні фари просто неможливо. З іншого боку, називати ці фари "не рідними" теж не зовсім коректно, тому що нова оптика повністю гармонує з усіма деталями і лініями кузова, а також піддається коригуванню світлового променя.

Загалом, шоу кар отримав невеликий рестайлінг і тепер виглядає мінімум на 5 років молодше, але поки йому все ще не вистачає одної якості, яка відрізняє справжній шоу кар від звичайної машини, і це звичайно ж гучна музика. Тому, було прийнято рішення зробити "Бігфут" по справжньому гучним.

Завершена