0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  озпиляли масляний фільтр. Масляний фільтр порівняння

  06.02.2017

  Заміна масла і масляного фільтра це невід'ємна частина технічного обслуговування автомобіля. У досвідчених автомобілістів давно склався свій список виробників автомобільних фільтрів, яким вони довіряють, а новачки в цій справі покладаються на поради бувалих або, ще гірше, на поради недобросовісних майстрів.

  Від масляного фільтра залежить якість фільтрації масла, що, в свою чергу, безпосередньо впливає на ресурс двигуна. Якість фільтрації, в свою чергу, залежить від фільтруючого елемента, а саме - його площі і розміру пор, через які має проходити моторне масло і не повинні проходити частинки бруду. Тому, щоб розібратися в питанні який же масляний фільтр все-таки краще, і якому бренду варто довіряти, а від покупки якого краще утриматися, ми вирішили розкрити п'ять фільтрів від різних виробників, призначених для автомобіля Daewoo lanos.

  Особливості конструкції обраних фільтрів і замір фільтруючого матеріалу

  На розтин до нас потрапили фільтри таких брендів як: Bosch, Knecht, MANN, WIX, Агринол. Кожен фільтр був розкритий за допомогою болгарки, щоб вивчити його конструкцію, а також товщину і площу фільтруючого матеріалу. Конструкція фільтрів Bosch, Knecht і Агринол була стандартною: всі три моделі складаються з корпусу фільтра, фільтруючого матеріалу (який зібраний гармошкою і вставлений в "фільтруючий патрон" закритий з двох сторін металевими фланцями), пружини і кришки фільтра. А фільтри MANN і WIX мають трохи іншу конструкцію. У фільтра WIX відсутній верхній фланець "фільтруючого патрона" і відсутня пружина. Щоб частково компенсувати відсутність цих компонентів, між матеріалом, що фільтрує, і кришкою фільтра встановлено гумове кільце. А у фільтра MANN пружина, що забезпечує щільне прилягання "фільтруючого патрона" до кришки фільтра, замінена на "П" образну проставку з пружної сталі. Також незрозуміло з якої причини абсолютно всі тестовані фільтри позбавлені зворотного і обхідного клапана. Швидше за все, це пов'язано з тим, що ці фільтри призначені для бюджетного автомобіля.

  Що стосується фільтруючого матеріалу, то виміряти його площу не така вже й проста задача. Для початку фільтруючий матеріал міліметр за міліметром довелося вирізати з "фільтруючого патрона", потім розгладжувати його гофровану форму праскою і лише після цього можна робити замір площі. Найбільша площа виявилася у самого недосконалого з конструктивної точки зору фільтра WIX. Вона склала 1 215 с. Найменшу площу має фільтруючий матеріал MANN - 855 с. Площа фільтруючого матеріалу інших фільтрів має наступні розміри: Bosch 1097 с, Knecht 919 с, Агринол 900 с.

  Заміряючи площу, ми помітили, що фільтруючі матеріали мають різну товщину, тому крім площі ми заміряли і її. Найтовстіший фільтруючий матеріал виявився у фільтра MANN - 0,026 мм, найтонший у фільтра Агринол - 0,016 мм. У решти фільтрів товщина фільтруючого матеріалу виявилася приблизно однаковою: Bosch - 0,022 мм, Knecht - 0,022 мм, WIX - 0,020 мм. Таким чином, зіставивши площу і товщину фільтруючого матеріалу, а також з огляду на конструктивні особливості, оптимальним фільтром можна назвати масляний фільтр від компанії Bosch.

  Завершена