0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Пускові дроти. Поплавилися під навантаженням

  21.02.2017

  Пускові дроти - один з найголовніших аксесуарів зимового водія. Від їх наявності безпосередньо залежить ваш настрій на цілий день. Але недостатньо просто мати дроти в машині. Потрібен такий дріт , який зможе витримати досить високі пускові струми і, як показує практика заявлений на упаковках пускових проводів, струм рідко відповідає дійсності, особливо якщо ви спокусилися на недорогий комплект. Ось і ми вирішили взяти п'ять недорогих комплектів на 400А і перевірити, чи відповідають дійсності характеристики проводів, заявлені на їх упаковці.

  Від теорії до практики

  Як джерело струму був обраний автомобільний акумулятор з пусковим струмом 400 А. Для того щоб піддати провід навантаженню, ми будемо робити їм десяти секундне коротке замикання між плюсовою і мінусовою клемами акумулятора.

  Першими під приціл потрапили дроти від торгової марки Piece Of Mind. Виробник стверджує, що в даному виробі використовується мідний дріт, але за допомогою ножа і наждачного паперу ми змогли з'ясувати, що це неправда. Протримавши провід 10 секунд під навантаженням, його ізоляція розплавилася і стала схожою на простудні явища. Загалом, якість даного продукту, м'яко кажучи, не вразила.

  Дроти CarLife не витримали тест наждачкою і ножем. Під напиленням мідного кольору, ми виявили білий метал, але правда даний виробник не намагався нікого обдурити. На упаковці немає ні слова про те, з якого матеріалу зроблений кабель і затиск. Після десяти секундного короткого замикання і невеликого димового шоу, ніяких простудний явищ виявлено не було, а ось місця з'єднання кабелю з затискачем сильно постраждали. При мінімальному зусиллі кабель буквально відвалився від затиску.

  Виробник дротів КОТО обіцяв нам мідний кабель, але озброївшись тією ж самою наждачкою і ножем, таємна змова був знову викрито. Ніякою міддю тут навіть не пахне. Але, зате тест на пусковий струм був пройдений дуже гідно, правда не обійшлося без маленького димового шоу. Місце з'єднання кабелю з затискачем трохи підгоріло, але кабель при цьому залишався надійно зафіксований. Єдине, ізоляція від такого навантаження сильно нагрілася і деформувалася.

  Багатожильний кабель комплекту Lavita теж виявився не мідним, і особисто я на даному етапі зрозумів, що за такі гроші купити мідний кабель просто неможливо. Що стосується тесту під навантаженням, то тут чергове фіаско, 10 секунд і провід просто відвалився від затискачів, але це все одно краще, ніж розплавлена ізоляція як у випадку з Piece Of Mind.

  І останній учасник нашого тесту комплект мідних дротів від компанії Elegant, правда мідні вони тільки на папері. За фактом, в цьому комплекті використовується такий же, покритий міддю алюміній, як і у інших учасників тесту. Але при цьому, в тесті на коротке замикання кабель не відвалився від затискачів, і не хотів відриватися навіть після сильного впливу рукою, а ось ізоляція злегка розм'якла і деформувалася.

  Звичайно, на результати тесту міг вплинути фактор невеликого розряду АКБ, тому ми взяли другу цілу частину кабелю Piece Of Mind і знову підключили її до акумулятора. Результат був таким же, як і на початку тесту, тому можна зробити висновок, що акумулятор на початку і в кінці тесту давав приблизно однаковий струм.

  Перейдемо до висновків

  За результатами тесту у мене склалося наступне враження . Однозначним аутсайдером можна вважати дроти Piece Of Mind. Їх ізоляція розплавилася, як масло. У проводів CarLife і Lavita ізоляція більш надійна але при цьому є проблеми із з'єднанням кабелю і затискної клеми. Конструкція комплектів КОТО і Elegant виявилася оптимальною, але ізоляція кабелю все одно викликає деякі підозри.

  Завершена