0800-30-15-85
Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • 0800-30-15-85
  Безкоштовно зі стаціонарних телефонів та будь-яких операторів України
 • (067) 470-74-60
  по тарифу оператора
 • (066) 354-31-21
  по тарифу оператора
 • Мої авто
  У гаражі немає жодного авто
   Додати авто
   щоб зберегти авто для використання в наступний раз
   0
  • Кошик
  Мої покупки

  Тест камер заднього виду

  15.06.2017

  Камера заднього виду це один з найбільш корисних і потрібних автомобільних аксесуарів. Крім зручності паркування, камера здатна щодня економити тонни нервів, а в деяких випадках навіть гроші на ремонт авто. Іншими словами користь такого девайса переоцінити складно, тому сьогодні в продажу можна зустріти камери на будь-який автомобіль і будь-який гаманець.

  Умовно, всі задні камери можна розділити на два типи, це штатні камери і універсальні. Штатні камери встановлюються в уже наявні в кузові автомобіля монтажні отвори, наприклад замість плафона підсвічування номерного знака, або замість заднього логотипу автомобіля. Таким чином встановлена камера виглядає менш помітно. На відміну від штатних камер, місце установки універсальної камери автовласник вибирає сам. Наприклад, деякі "універсалки" врізаються в бампер, деякі прикручуються на саморізи в будь-якому зручному місці, а деякі мають своє кріплення з болтом і гайкою. Але незважаючи на спосіб установки, будь-то штатна або універсальна камера, внутрішня "начинка" у багатьох камер може бути однаковою. Таким чином, якщо ви купуєте камеру у конкретного виробника, зображення у різних моделей буде однаковим, а ось спосіб установки різним.

  Відбір і випробування камер

  І раз все так просто, тоді нам потрібно визначитися якому виробникові задніх камер краще віддати перевагу. Щоб дати відповідь на це питання, ми вирішили протестувати чотири універсальні камери від виробників Gazer, SWAT, RS і Fighter.

  Продукти від SWAT, RS і Fighter зовні відрізнити між собою дуже складно, так як всі три камери мають однаковий дизайн і спосіб установки. Але, у SWAT і Fighter є можливість відключення розмітки і повороту зображення, тобто, обидві камери можна використовувати не тільки як камеру заднього виду а й як камеру переднього. Для відключення розмітки і відключення "дзеркального" зображення потрібно перерізати на проводці в спеціально зазначених місцях дроти. Також варто відзначити, що камера Файтер підтримує два способи установки. Її можна просто прикрутити на саморізи, або врізати в кузов автомобіля подібно дверному вічка.

  У камери Gazer, також, є можливість повороту зображення і відключення розмітки, при цьому Гейзер має найбільші габарити і найвищий дозвіл 720 х 5760 пікселів, 540 ТВЛ. Для камери Fighter FC-05 заявлений дозвіл складає, 500 ТВЛ, у SWAT 003 дозвіл 628 х 582 пікселів, 480 ТВЛ, а у RS RVC 01-170 - 656 x 462 пікселів і 520 ТВЛ.

  При цьому кут огляду у всіх камер становить 170 градусів. Отже, якщо вірити заявленим характеристикам, то найкращу картинку ми очікуємо від камери Gazer, найгіршу - від камери SWAT, між Fighter і RS буде невелика боротьба, так як у RS більше ТВЛ, а у Fighter вище дозвіл.

  Щоб розставити всі крапки над "і", всі чотири камери були встановлені на один і той же автомобіль, в одне і теж місце і під одним і тим же кутом. Таким чином ми змогли порівняти зображення з чотирьох камер і зробити висновок що у Gazer дійсно найкраща картинка, і найзручніша розмітка. На друге місце можна сміливо ставити камеру RS, так як вона показала найкращий результат після Gazer, третє місце дісталося Fighter так як зображення з цієї камери виявилося не таким чітким як у RS. А ось картинка камери SWAT не порадувала ні чіткістю, ні кутом огляду, і тому їй дістається останнім четверте місце.

  В підбиття підсумку можна сказати, що в процесі тестування камер з'ясувалося, що заявлені характеристики відповідають дійсності. Але, ми не обговорили ще одну характеристику, а саме, світлочутливість. Від цього параметра безпосередньо залежить якість нічного зображення. Тому, наступного разу ми протестуємо ці ж камери на предмет якості нічної зйомки.

  Завершена